Z ostatniej chwili

Aż osiem pascali w nowej stacji do kopania kryptowalut

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Stacja do kopania kryptowalut z układami Pascal

Ze specjalną wersją GeForce GTX 1060. Serwis VideoCardz udostępnił w sieci materiały dotyczące nowej stacji przeznaczonej do kopania kryptowalut. Urządzenie wyposażone jest w karty Nvidii z rodziny Pascal i według twórców ma oferować bardzo wysoką wydajność przy konkurencyjnej cenie.

Zestaw przygotowano z myślą o osobach kopiących takie waluty jak Ethereum, ZCash i Monero. To właśnie dla nich wyznaczono wydajność całej konfiguracji, w której skład wchodzi osiem kart graficznych z układami GP106-100. Co istotne, są to wersje z pasywnym systemem chłodzenia, które nie oferują wyjść wideo. Potwierdzają się więc wcześniejsze wiadomości o specjalnych edycjach kart Nvidii przeznaczonych do kopania kryptowalut.

Czytaj więcej na: http://pclab.pl

Pierwsza stacja do kopania kryptowaluty z ośmioma Pascalami

Ledwie dwa dni temu pisaliśmy o tym, że AMD oraz NVIDIA szykują rozwiązania, które dedykowane będą górnikom kryptowalut. Miałyby być one znacznie tańsze, acz pozbawione portów wideo oraz z 90-dniową gwarancją. Dzisiaj zaś możemy już rzucić okiem na wygląd oraz specyfikację pierwszej gotowej stacji, na pokładzie której umieszczono układy Zielonych z rodziny Pascal. Dokładniej osiem sztuk P106-100. Nie zabrakło również szacunkowej wydajności dla całej jednostki w przypadku najpopularniejszych z podziemnych środków płatności, takich jak Ethereum, Zcash czy Monero. Całość od początku do końca powstała z myślą o kopaniu, a więc nie ma tutaj mowy o rozwiązaniach znanych z domowych komputerów.

Pierwsza stacja do kopania kryptowaluty z ośmioma Pascalami [1]

Cała stacja do kopania to jednostka o wymiarach 595 x 380 x 280 milimetrów i wadze 12 kilogramów (bez zasilacza). W środku umieszczono dedykowaną płytę główną, bliżej nieokreślony procesor Intel Celeron, 4 GB pamięci RAM typu DDR3 oraz dysk SSD na złączu mSATA o pojemności 64 GB. Jednak to co interesuje nas najbardziej to układy odpowiedzialne za obliczenia. Mowa o nowych, dedykowanych rozwiązaniach od Zielonych w postaci ośmiu pasywnie chłodzonych układów P106-100 z generacji Pascal. Każda z nich zasilana jest jedną wtyczką 6-pin i osadzona w złączu PCI-Express 2.0 x16. Prócz tego znajdziemy skromny panel I/O ze złączami takimi jak jedno HDMI, dwa USB 2.0 oraz jeden port RJ45…

Czytaj więcej na: https://www.purepc.pl

Chcesz zacząć przygodę z kopaniem kryptowalut przeczytaj poniższe artykuły:

Prawdziwe kopalnie kryptowalut, znajdziesz je na Blockchain’ie cz. 1 Prawdziwe Kopalnie kryptowalut, dla każdego i na każdą kieszeń cz. 2

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Nowe zyski z Masternodów zostały przyznane w Yieldnodes. TOP 10 Masternode – tydzień 42021. Kolejna inwestycja w CakeDefi ! Naprawdę warto!

Nowe zyski z Masternodów zostały przyznane w Yieldnodes. TOP 10 Masternode – tydzień 4/2021. Kolejna inwestycja w CakeDefi ! Naprawdę warto!

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Nowe zyski z Masternodów zostały przyznane w Yieldnodes – …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA