Z ostatniej chwili

Hidden Cobra – grupa północnokoreańskich hakerów oskarżana przez USA o cyberataki! Zobacz czy twój router Asusa nie jest dziurawy! Bezpieczeństwo kopii zapasowych

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Amerykanie oskarżają Koreę Północną o cyberataki

FBI ostrzega przed kolejnymi atakami hakerskimi. FBI twierdzi, że za serię ataków hakerskich, w tym za działanie WannaCry, odpowiedzialna jest północnokoreańska grupa hakerska Hidden Cobra. Według FBI grupa działa od 2009 r. i znana była pod takimi nazwami jak Lazarus i Keepers of the Peace.

Amerykańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz FBI obciążają odpowiedzialnością hakerów z Korei Północnej za ataki m.in. na Sony w 2014 r., a także o stworzenie ransomware’u WannaCry. W kwietniu tego roku w skutek działania WannaCry sparaliżowanych zostało wiele firm i instytucji publicznych. Wiele z nich straciło dane. Już wcześniej informowaliśmy o tym, że firmy produkujące oprogramowanie antywirusowe trafiły na ślady wskazujące na Koreę Północną jako źródło ataku…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Uwaga na północnokoreańskich hakerów z grupy Hidden Cobra

DHS (Department of Homeland Security; Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA), FBI (Federal Bureau of Investigation; Federalne Biuro Śledcze oraz US-CERT opublikowały wspólnie dokument, w którym ostrzegają użytkowników internetu przed północnokoreańskimi hakerami, którzy są autorami groźnego botnetu noszącego nazwę DeltaCharlie.

To grupa, której nadano nazwę Hidden Cobra. Według ekspertów hakerzy należący do tej grupy działają od 2009 roku, jednak ostatnio stali się szczególnie aktywni. Prawdopodobnie są to ci sami hakerzy, którzy zaatakowali w 2014 roku serwery należące do firmy Sony Pictures Entertainment…

Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl

40 routerów Asusa jest poważnie dziurawych

Choć od miesiąca dostępny jest już upgrade firmware’u, to wciąż wielu posiadaczy routerów Asus go nie zaaplikowało. A powinni, bo błędy które usuwapoważne — CSRF-y pozwalające na przekonfigurowanie routera przez atakującego, jeśli korzysta z domyślnego lub przewidywalnego hasła.

Poniżej publikujemy listę podatnych routerów. Ale nawet jeśli wasz się na niej nie znajduje i tak warto sprawdzić, czy nie macie już dostępnego nowszego firmware’u.

RT-AC51U
RT-AC52U B1
RT-AC53
RT-AC53U
RT-AC55U
RT-AC56R
RT-AC56S
RT-AC56U
RT-AC66U...

Czytaj więcej na: https://niebezpiecznik.pl

Co zrobić, by kopie bezpieczeństwa były naprawdę bezpieczne

Czas na trzecią część naszego cyklu webinarów poświęconych bezpieczeństwu serwerów, realizowanego wspólnie z Aruba Cloud. Ostatnio rozmawialiśmy o aktualizacjach, zatem teraz czas na odcinek o kopiach bezpieczeństwa.

Nasze dotychczasowe webinary z Aruba Cloud cieszyły się sporą popularnością – odwiedzaliście je bardzo licznie a z wieloma z Was prowadziliśmy na czacie ciekawe dyskusje. Kontynuujemy zatem cykl poświęcony bezpieczeństwu serwerów i zapraszamy Was na kolejną jego część.

Jak zabezpieczyć swój serwer – kopie bezpieczeństwa

W trakcie trzeciego webinara zobaczysz na żywo, co może pójść nie tak w trakcie tworzenia kopii bezpieczeństwa. Omówimy także najważniejsze zasady tworzenia backupów oraz przydatne narzędzia. Dowiesz się, co robić, by kopia bezpieczeństwa była faktycznie bezpieczna i skutecznie pełniła swoją rolę. Nie zabraknie także historii o wpadkach związanych z backupami…

Czytaj więcej na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA