Z ostatniej chwili

Informacje kryptowaluty m.in.: Technologia Schnorr dla Bitcoina. Ebay i płatności kryptowalutami? Europa Ostrzega Przed Kryptowalutami. Blockchain…

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Technologia Schnorr-wielka sprawa dla Bitcoina

Kod Bitcoinowy doczeka się długo oczekiwanej optymalizacji?

Sygnatura Schnorr-nowa technologia, która ma zastąpić istniejący system sygnatur Bitcoinowych. Koncepcja jest o tyle atrakcyjna, że powinna pomóc rozwiązać zarówno problemów z przeciążeniem sieci, jak i wysokimi opłatami…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Ebay wprowadzi płatności za pomocą kryptowaluty ?

Międzynarodowa korporacja zajmująca się globalnym handlem elektronicznym “poważnie rozważa” kryptowaluty jako metodę płatności

Według Cutlera portal e-commerce może przyjmować kryptowaluty jako płatności. Kierownictwo zasygnalizowało, że serwis eBay analizuje waluty cyfrowe, ale nie jest jeszcze gotowy, aby je zaakceptować…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Europa Ostrzega Przed Kryptowalutami

Przez ostatnie dwa tygodnie poruszaliśmy tematykę walut cyfrowych i blockchain głównie za sprawą wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Pomimo zmienności cen, a przez niektórych nawet nazywane załamaniem rynku kryptowalut, amerykańscy decydenci nie zaprzestają próbom zrozumienia fenomenu nowych aktywów. Jednakże coraz częściej ze wschodniego brzegu Atlantyku dochodzą niepokojące informacje, iż kryptowaluty to zagrożenie, nie szansa dla europejskiego systemu gospodarczego.

Zarówno w Davos, jak i przez następne tygodnie otrzymujemy depesze o potrzebie głębokiej regulacji, a niekiedy wręcz delegalizacji kryptowalut. Bardzo mocne negatywne zdanie w sprawie walut cyfrowych wyraził premier RP Mateusz Morawiecki oraz Adam Glapiński, szef NBP. Ostatnią wiadomością, która wstrząsnęła społecznością kryptowalutową, było wspólne stanowisko ESMA (European Securities and Markets Authority), EBA (European Banking Authority) oraz EIOPA (European Insurance and Occupational Pensions Authority). Departamenty te kolegialnie potępiły ideę kryptowalut oraz przestrzegły przed ryzykiem z nimi związanym…

Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl

Blockchain wdrożony przez jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych

T-Mobile – niemiecki gigant telekomunikacyjny jest przed uruchomieniem swojej własnej sieci blockchain dla klientów. O co zatem chodzi?

Jakiś czas temu korporacja uczestniczyła w tworzeniu innej sieci – Hyperledger 1.0. Tutaj udział T-Mobile był widoczny w tworzeniu rozwiązań identyfikacji cyfrowej. Ten moduł zostanie również użyty we wspomnianym blockchainie. Głównym protokołem ma być PoC (Proof-of-Concept), który opiera się na weryfikacji danej usługi/produktu w kwestii osiągnęcia sukcesu. Chris Spanton, starszy architekt Hyper Directory T-Mobile określił, że kolejne kamienie milowe w tworzeniu własnego rozwiązania są osiągane…

Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl

Abu Dhabi: Urząd Nadzoru Finansowego pracuje nad regulacją kryptowaluty i ICO

Urząd ds. Regulacji Usług Finansowych (FSRA) na rynku globalnym w Abu Dhabi (ADGM) przygotowuje zestaw przepisów dotyczących kryptowalut, wstępnych ofert monetarnych (ICO) i giełd kryptowaluty.

Oficjalny komunikat został ogłoszony i  opublikowany w niedzielę, 11 lutego…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

polska giełda kryptowalut BitBay
polska giełda kryptowalut BitBay

Kaspersky Lab odkrył oprogramowanie kopiące kryptowaluty

Naukowcy z Kaspersky Lab odkryli nowy rodzaj szkodliwego oprogramowania malware, które wykorzystało lukę w aplikacji Telegram. Program malware kopał takie kryptowaluty jak Monero czy Zcash. Jak donoszą naukowcy, złośliwy program kopiący funkcjonował od marca 2017 roku.

Ostatnimi czasy dochodziły do nas informacje o epidemii oprogramowań malware w świecie kryptowalut. Pisaliśmy o podobnym zjawisku na platformie YouTube, które zostało rozszyfrowane poprzez kod źródłowy strony i programy antywirusowe…

Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl

Polskie banki coraz bliżej wprowadzenia polskiej technologii blockchain

Polskie banki zakończyły testowanie rozwiązania blockchain polskiej firmy Billon w celu wykorzystania tej technologii do przechowywania i przesyłania ważnych dokumentów do klientów. Testy wydajnościowe potwierdziły możliwość przetwarzania 5 milionów dokumentów dziennie, co spełnia potrzeby nawet największych instytucji finansowych w Polsce.

Od sierpnia 2016 r. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w związku z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE prowadzi postępowania wobec niemal wszystkich banków w kraju. Trybunał zdecydował, że informacje przekazywane klientom za pośrednictwem skrzynki mailowej i bankowości elektronicznej nie spełniają wymogów trwałego nośnika, obejmujących brak technicznej możliwości modyfikacji lub usunięcia danych zapisanych wcześniej przez jedną ze stron…

Więcej dowiesz się na: https://cyfrowaekonomia.pl

Kopalnie kryptowalut mogą wywołać kryzys energetyczny na Islandii

Islandia korzysta z odnawialnych źródeł energii, dzięki czemu cena prądu jest tam relatywnie niska. To zaś przyciąga górników kryptowalut. Zdaniem przedstawiciela jednego z przedsiębiorstw energetycznych w tym roku zużycie energii do wydobywania kryptowalut przekroczy zapotrzebowanie energetyczne wszystkich domów na wyspie.

Johann Snorri Sigurbergsson z islandzkiej firmy energetycznej HS Orka twierdzi, że w ostatnim czasie mocno wzrosło zainteresowanie kopalniami krytpowalut. Jeśli trend się utrzyma (a nic nie wskazuje na to, by miało być inaczej), to w tym roku kopalnie na Islandii pochłoną więcej energii niż wszystkie gospodarstwa domowe na wyspie…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Islandia będzie zużywać więcej energii na wydobycie kryptowalut niż ogólnie gospodarstwa domowe w tym roku.

Naturalnie zimny klimat i dostęp do energii odnawialnej są wymieniane jako główne przyczyny napływu firm kryptowalutowych do kraju

Islandzki biznesmen Johan Snorri Sigurbergsson z firmy energetycznej Hitaveita Sudurnesja przewiduje podwojenie zużycia energii niezbędnej do wydobycia kryptowalutowy w tym roku do 100 megawatów, więcej energii niż 340 000 mieszkańców Islandii zużyje w tym czasie na własny użytek…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Kryptowaluty to pralnia brudnych pieniędzy. Sumy robią wrażenie

Bitcoin był jednym z najgorętszych tematów ubiegłego roku, kurs kryptowaluty rósł w fenomenalnym tempie. Teraz też jest o nim głośno, bo cyfrowy pieniądz tanieje. Podobnie zachowuje się cały ten rynek. Jedni przekonują, że to chwilowe spadki, drudzy twierdzą, że powietrze uchodzi na dobre z balonika, jeszcze inni zapewniają, że to przyszłość, ale trzeba zachować zdrowy rozsądek. Jednym z jego przejawów miałaby być… większa kontrola nad tym segmentem. Bo brak regulacji, który wielu postrzega jako wielki atut tych projektów, stał się też poważnym zagrożeniem.

Kryptowaluty to pralnia brudnych pieniędzy – do takich wniosków może dojść osoba, która o sektorze wie niewiele i zapozna się z artykułem, w którym przywołuje się wypowiedzi przedstawicieli Europolu…

Więcej dowiesz się na: http://antyweb.pl

Microsoft wdroży system identyfikacji oparty na technologii Blockchain

Microsoft ujawnił plany, dotyczące zintegrowania systemów identyfikcji opartych na Blockchain (DID) w swojej aplikacji Microsoft Authenticator

Firma poinformowała o tym zamiarze w poście na blogu w poniedziałek, 12 lutego.

Jak ujawniono, Microsoft stara się dostarczyć nowy model tożsamości cyfrowej, który nie byłby kontrolowany przez żadną scentralizowaną instytucję i gwarantowałby w pełni prywatne przechowywanie danych…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Amerykańska drużyna bobslejowa będzie promowała walutę Bitcoin na Olimpiadzie

Zimowe Igrzyska Olimpijskie potrwają jeszcze dwa tygodnie, nie zabraknie akcentu dotyczącego kryptowaluty

Tak jak niegdyś film “Cool Runnings” (Polski tytuł Reggae na lodzie) sprawił, że pierwszy zespół bobslejowy Jamajki stał się sławny, obecna edycja Zimowych Igrzysk Olimpijskich sprawi, że drużyna saneczkowa USA stanie się “mistrzem Bitcoin”, co może być pierwszym akcentem kryptowaluty w sporcie…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Czym jest Blockchain? Wszystko, co musicie o nim wiedzieć

Wahania kursu Bitcoina oraz pytania i wątpliwości dotyczące inwestowania w kryptowaluty, zapoczątkowały ostatnio wiele gorących dyskusji. W ich cieniu ciągle pozostaje blockchain – technologia owiana tajemnicą, która niepostrzeżenie zyskuje coraz większą popularność i uznanie w świecie IT. Czym jest blockchain i w jaki sposób może już wkrótce wpłynąć na życie przeciętnych konsumentów? Sprawdźmy to!

Blockchain zaczął przebijać się do mainstreamu w 2016 roku, tuż po niemal dwuletniej depresji wywołanej skandalem na giełdzie Mt. Gox. Przypomnijmy, że burzę wywołało wtedy zawieszenie jej działalności po ujawnieniu kradzieży blisko 850 tys. Bitcoinów o wartości przekraczającej w tamtym okresie 450 milionów dolarów. Powodem ich “wyparowania”, jak dowiadujemy się z informacji ujawnionych przez WizSec w kwietniu 2015 roku, były w głównej mierze niegospodarność, kradzieże i oszustwa, a większość (jeśli nie wszystkie) z zaginionych Bitcoinów były wykradane z portfela Mt. Gox już od 2011 roku…

Więcej dowiesz się na: http://antyweb.pl

Bitcoin i nie tylko – jak przedsiębiorca może rozliczać inwestycję w kryptowaluty?

Wzrastająca popularność kryptowalut sprawia, że stają się one atrakcyjnym przedmiotem inwestowania dla wielu przedsiębiorców. Obiektem ich zainteresowania są zarówno najpopularniejsze cyfrowe waluty, jak i tzw. koparki do ich pozyskiwania. Co za tym idzie: powstaje pytanie, w jaki sposób przedsiębiorcy powinni rozliczać się z tych kosztów.

Kryptowaluty to jeden z najgorętszych tematów ostatnich miesięcy. Miało to związek przede wszystkim z rekordowo wysokimi cenami Bitcoina, co skusiło wiele osób do inwestowania w cyfrowe pieniądze. Ich popularność stała się na tyle duża, że coraz więcej firm zaczęło wprowadzać możliwość opłacania transakcji za pomocą kryptowalut…

Więcej dowiesz się na: https://mambiznes.pl

Giełda kryptowalut bez weryfikacji KuCoin
Giełda kryptowalut bez weryfikacji KuCoin

Miłość od pierwszego wejrzenia. Czyli za co kochamy Bitcoina?

Luty to miesiąc zakochanych. Dokładnie w jego połowie, 14 dnia miesiąca przypada święto św. Walentego, patrona zakochanych. W ten dzień najczęściej obrazujemy swoje uczucie do drugiej osoby poprzez prezenty, kwiaty, kolacje czy wyjście do kina. O miłość warto dbać nie tylko raz w roku, w połowie lutego, ale także każdego dnia. Uczucie miłości nie jest przywiązane jedynie do ludzi. Kochać można swojego pupila, swoją pracę, swój kraj czy swoje życie. Są też tacy, którzy zakochują się w technologii, która zmienia świat. Czy Bitcoina i technologię blockchain można pokochać? Czy warto obdarzyć uczuciem coś tak fascynującego, aczkolwiek tak trudnego do zniesienia jak Bitcoin? Czy nie jest to miłość tragiczna? Za co więc kochamy Bitcoina?

Decentralizacja słowem XXI wieku

Mówiąc o technologii blockchain i kryptowalutach, praktycznie zawsze używamy słowa „decentralizacja” lub „zdecentralizowany”. Bitcoin jako rozproszona lub zdecentralizowana księga rozrachunkowa oraz blockchain, który pozwala na zdecentralizowane przechowywanie danych. Jednakże, po co nam system, który jest rozproszony, podzielony i nie ma swojego centralnego punktu?…

Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl

Kryptowaluty państwowe – jak im się wiedzie?

Nie od dziś wiadomo, że część krajów mówi kryptowalutom „NIE”, ale są też takie, które chcą wprowadzić własną kryptowalutę państwową. Czy to się uda? Przyjrzyjmy się postępom niektórych z nich.

Estcoin

Od jakiegoś czasu Estonia robi postępy w procesie tworzenia nowoczesnego państwa i jest to niesamowite. Nie dość, że wielu nowych przedsiębiorców załatwia sprawy internetowe to na dodatek sam rząd myśli o wejściu w branżę fintech…

Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl

Korea Południowa zamierza wprowadzić regulacje dotyczące kryptowalut

Korea Południowa rozważa przyjęcie systemu zatwierdzania wymiany kryptowaluty opartego na nowojorskim systemie BitLicense

BusinessKorea pisze, że jest mało prawdopodobne, aby ostateczna decyzja została podjęta przed wyborami w czerwcu 2018r. w tym kraju. Urzędnik państwowy opowiedział im o opcji w ramach grupy zadaniowej wirtualnej waluty…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Giełda kryptowalut bez weryfikacji Binance
Giełda kryptowalut bez weryfikacji Binance

Microsoft tworzy ogólnoświatowy dowód tożsamości oparty na blockchainie

W projekt ID2020 zaangażowane są takie kraje jak Stany Zjednoczone, Holandia, Dania i Niemcy, współpracuje z nimi także Komisja Europejska. Pracom przygląda się Organizacja Narodów Zjednoczonych i Bank Światowy. Pierwsze programy pilotażowe zostaną uruchomione jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku.

Microsoft, Accenture i Fundacja Rockefellera powołały do życia międzynarodową, publiczno-prywatną inicjatywę ID2020. Ponad miliard ludzi żyje bez dokumentów, które mogłyby potwierdzić ich tożsamość…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

mBank zamyka rachunek BitCan. Wg opinii prawników jest to łamanie przepisów

Polski kantor kryptowalut BitCan otrzymał wypowiedzenie umowy rachunku prowadzonego przez mBank. Powód jaki przedstawił pracownik banku:

działalność Spółki uniemożliwia Bankowi wywiązanie się z obowiązków nałożonych na mocy ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (tj. z dnia 11 maja 2017 r., Dz.U. z 2017 r. poz. 1049 z późn. zm…

Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl

MediChain wykorzystuje technologię Blockchain do zrewolucjonizowania sektora opieki zdrowotnej

Transformacyjna siła blockchainu dociera właśnie do sektora opieki zdrowotnej. Obecnie dane pacjentów w elektronicznej dokumentacji zdrowotnej (EHR) i elektronicznej dokumentacji medycznej (EMR) są często niekompatybilne i niekompletne. Pacjenci są również coraz bardziej zaniepokojeni kwestią ochrony swoich danych osobowych po zgłoszonych wyciekach danych i cyberprzestępczości dotykającej sektor. Wszystko to ma się zmienić.

Według ankiety przeprowadzonej przez Black Book Market Research  w trzecim kwartale 2017roku wśród 88 płatników opieki zdrowotnej i 276 dostawców technologii, ekspertów, menedżerów i specjalistów od IR, 19 procent kierowników szpitali (respondenci ankiety) ujawniło, że rozważają wdrożenie rozwiązań blockchain w celu rozwiązania tych problemów. Podczas gdy oni są zajęci rozmyślaniem nad kolejnymi krokami, MediChain już wdraża zintegrowany plan…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Duże firmy kryptowalutowe w Wielkiej Brytanii stworzą pierwszą samoregulującą się jednostkę handlową – CryptoUK

Celem jest samoregulacja w brytyjskim przemyśle kryptowalutowym

CryptoUK składa się z globalnych platform handlu i usług kryptowalutowych: Coinbase, eToro, CryptoCompare, CEX.IO, BlockEx, CoinShares i CommerceBlock, jak wspomniano na oficjalnej stronie organizacji…

Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl

Airdrop dla posiadaczy Ethereum Classic, wkracza Callisto

Hard forki czy airdropy to w ostatnim czasie częste wydarzenia w świecie kryptowalut. Obie praktyki mają jedną wspólną cechę: osoby posiadające coiny na swoim adresie podczas wydobycia konkretnego bloku otrzymują dodatkowe monety. Taka sytuacja spotka w najbliższym czasie osoby HODLujące Ethereum Classic. Powstaje nowy projekt Callisto (CLO), który ma zostać eksperymentalnym łańcuchem bocznym (sidechain) Ethereum Classic. Posiadacze ETC zostaną nagrodzeni nową kryptowalutą w stosunku 1:1. Dla przykładu, jeśli ktoś trzyma na adresie 100ETC, w wyniku airdropa otrzyma również 100CLO.

Jak przygotować się do tego airdropa?

Dostęp do będzie możliwy z poziomu portfeli Coinomi i ClassicEtherWallet…

Więcej dowiesz się na: https://kryptopomocnik.pl

Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 14.02.2018

Litecoin: LitePay i nadchodzący (?) fork łańcucha rozgrzewają rynek LTC, Korea Północna: Oświadczenie rządu rozwiewa plotki nt. rzekomego zakazu handlu kryptowalutami, nowa afera na wykop.pl, NBP rzekomo wydaje prawie 100tys zł na kampanie ostrzegającą przed kryptowalutami.

Litecoin: LitePay i rzekomo nadchodzący fork łańcucha rozgrzewają rynek LTC

Pomimo mrozu za oknem luty wydaje się być gorącym miesiącem, przynajmniej dla ekosystemu Litecoina. Na 26 lutego zaplanowano start LitePay – dedykowanego procesora płatności LTC za rozwój którego odpowiadają developerzy Litecoina. 19 lutego zaś, w wyniku niezależnego forka łańcucha LTC narodzi się Litecoin Cash…

Więcej dowiesz się na: http://bitcoin.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Gwiazda warta bilion dolarów. BlackRock wsysa Bitcoiny jak odkurzacz. Nawet Edward Snowden stawia na Bitcoin.

Gwiazda warta bilion dolarów. BlackRock wsysa Bitcoiny jak odkurzacz. Nawet Edward Snowden stawia na Bitcoin.

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Gwiazda warta bilion dolarów Bitcoin za 50 tys. dolarów? …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA