Z ostatniej chwili

Instagram walczy ze spamem w komentarzach! Facebook Messenger, komentarze kontrolowane bota. Twitter i Facebook i poufne informacje

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Instagram walczy ze spamem w komentarzach i „podejrzanymi” lajkami

Każdy, kto aktywnie korzysta z Instagrama spotkał się kiedyś z komentarzami i lajkami, które pochodzą z podejrzanych, dziwnych kont, tzw. farm lajków. W przypadku mojego konta takie działania były widoczne zwłaszcza w ubiegłym roku – ostatnio jakby ten proces ustał. Teraz Instagram zapowiedział walkę z tego typu praktykami i zamyka strony oraz aplikacje, które wspierają automatyczne pozyskiwanie lajków, komentarzy i obserwacji.

Jakość a nie ilość

Konta spamerskie spotkamy na każdej platformie społecznościowej. Niestety, ludzie łudzą się, że liczba lajków i komentarzy świadczy o wysokiej wartości profilu. Owszem, tak jest, ale gdy lajki i komentarze te pochodzą jedynie z wartościowych kont, prowadzonych przez realne osoby, a nie z kont-botów, które często służą jedynie nabijaniu „pustych” interakcji. Twórcy aplikacji postanowili wyeliminować tego typu działania…

Czytaj więcej na: https://dailyweb.pl

Facebook Messenger – bot, który automatycznie odpowiada na komentarze!

Boty na Facebooku stają się coraz potężniejsze. Jedną z ciekawszych funkcji jest automatyczne wysyłanie wiadomości do osób, które skomentują Twój post. Co najważniejsze, możesz ją mieć już teraz i w dodatku za darmo! Jak? Oto instrukcja.

Jak stworzyć bota na Facebooku i podpiąć go pod Messengera

By skonfigurować automatyczne wysyłanie wiadomości do komentujących, najpierw musisz stworzyć bota. Uwaga: to nie wymaga programowania! Możesz skorzystać z jednego z kilku ogólnodostępnych narzędzi.

Dwa z nich, które mogę polecić to ManyChat i ChatFuel. Oba pozwalają na skonfigurowanie interesującej nas opcji. Są również inne narzędzia, które na to pozwalają, ale przeważnie są płatne w modelu abonamentowym. Po co tracić kilka dolarów miesięcznie, jeśli nie musimy? Lepiej przeznaczyć je na reklamę na Facebooku.

Jak stworzyć swojego pierwszego bota z pomocą Chatfuel? Opisałem to krok po kroku w osobnym wpisie. Wróć więc do czytania tego tekstu, gdy ten etap konfiguracji będzie za Tobą!

Konfigurowanie automatycznego wysyłania wiadomości z Messengera do komentujących

Na stronie głównej chatfuel.com przejdź do zakładki „Grow”.

bot na facebooku jak ustawić
Czytaj więcej na: http://arturjablonski.com

Twitter i FB źródłem tajnych informacji

Kreml wydaje ok. 300 milionów dol. na szpiegowanie w cyberprzestrzeni. Obecnie szpiegowanie kojarzy się głównie z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Okazuje się, że poufne informacje bardzo łatwo zdobyć korzystając z serwisów społecznościowych.

Obrazek znany każdemu fanowi przygód Jamesa Bonda: piękna kobieta w bliżej nieokreślonym barze wpada w oko agentowi. Ten oczywiście zjawia się przy niej z kieliszkiem martini wstrząśniętego, nigdy zmieszanego. Kilka miłych słów, kilka kieliszków martini i dzielny agent wie już wszystko. Dziś zamiast kieliszka martini i nęcącej mowy ciała prawdziwy szpieg zakłada konto w serwisie społecznościowym. Wystarczy zdjęcie pięknej Rosjanki i odpowiednio spreparowany profil, by zwabić naiwnego informatora.

Według raportu opublikowanego przez serwis Politico rosyjscy szpiedzy wykorzystując profile w sieciach społecznościowych “zaprzyjaźniają” się z amerykańskimi żołnierzami. Podstawowy cel takiej znajomości jest jeden –  wyciągnięcie jak największej liczby informacji od “uwodzonych” mundurowych.

Ale chodzi nie tylko o zdobycie informacji. Za pomocą sieci społecznościowych prowadzona jest też intensywna akcja propagandowa. Propagowanie w szeregach zachodnich armii prorosyjskich poglądów realizowane za pośrednictwem fałszywych kont w sieciach społecznościowych stanowi coraz poważniejszy problem.

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

TikTok umożliwiał wykradanie danych osobowych oraz numerów telefonów. Instagram jak TikTok TikTok rozpoczął pierwszą kampanię reklamową w Polsce

TikTok umożliwiał wykradanie danych osobowych oraz numerów telefonów. Instagram jak TikTok? TikTok rozpoczął pierwszą kampanię reklamową w Polsce

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] TikTok umożliwiał wykradanie danych osobowych oraz numerów telefonów Funkcja …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA