Z ostatniej chwili
Jak ratować firmy przed bankructwem wywołanym koronawirusem i bez zwalniania pracowników Jaką pomoc będą mogli otrzymać przedsiębiorcy
Jak ratować firmy przed bankructwem wywołanym koronawirusem i bez zwalniania pracowników Jaką pomoc będą mogli otrzymać przedsiębiorcy

Jak ratować firmy przed bankructwem wywołanym koronawirusem i bez zwalniania pracowników? Jaką pomoc będą mogli otrzymać przedsiębiorcy?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Jak ratować firmy przed bankructwem wywołanym koronawirusem?

W pierwszej kolejności firmy mogą spodziewać się szybszego zwrotu VAT, zmniejszenia obciążeń podatkowych i obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne.


Spodziewamy się odroczenia terminu płatności podatków i składek, elastycznego ich poboru z rozłożeniem na raty — mówi w rozmowie z MarketNews24 Grzegorz Baczewski, dyrektor generalny Konfederacji Lewiatan. – Ważne jest, aby firmy mogły szybciej otrzymywać zwrot VAT w ramach systemu kont split payment, chodzi o możliwość szybszego wykorzystania pieniędzy zgromadzonych na tych kontach…

Więcej dowiesz się u źródła >

Jak ratować polskie firmy bez zwalniania pracowników?

Firmy nie oczekują zmian w Kodeksie pracy, ułatwiających zwalnianie pracowników. Założenia pakietu antykryzysowego są już znane. Natomiast wiele jest jeszcze kwestii szczegółowych, które wywołują wątpliwości.

Pakiet antykryzysowy, który przedstawił w środę rząd, podzielony jest na pięć głównych części, dotyczących finansowania przedsiębiorstw, bezpieczeństwa pracowników, ochrony zdrowia, wzmocnienia systemu bankowego o programie inwestycji publicznych. Jego szacunkowa wartość to ok. 212 mld zł…

Więcej dowiesz się u źródła >

Jaką pomoc będą mogli otrzymać przedsiębiorcy w związku z koronawirusem?

Gdy coraz więcej ludzi unika popularne dotychczas miejsca, coraz więcej przedsiębiorców zaczyna odczuwać negatywne skutki obecności koronawirusa w Polsce. Jednak zapowiedziane zostało już wsparcie dla firm, które znajdą w złej sytuacji.

Stale rosnąca liczba nowych zachorowania w Polsce, wzbudza coraz większy niepokój wielu przedsiębiorców. Jednak według wstępnych zapowiedzi rządzących, mają nie zostać oni osamotnieni…

Więcej dowiesz się u źródła >

ZUS zawiesza składki dla firm na 3 miesiące. Jednak pod pewnymi warunkami

Okres pandemii koronawirusa jest trudnym czasem dla wielu przedsiębiorców. ZUS jednak przygotował dla części z nich specjalną ofertę. -Przedsiębiorcy, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji, mogą odroczyć zapłatę składek za luty, marzec i kwiecień – ogłosiła prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Nie tak dawno rzecznik MŚP Adam Abramowicz, apelował w liście do premiera, by ZUS stał się dobrowolny dla przedsiębiorców przez najbliższe 6 miesięcy. Jednak póki co na apelu się skończyło. W zamian za to zgodnie z zarządzeniem prezes ZUS Gertrudy Uścińskej, pojawiła się możliwość zawieszenia płatności składek dla firm za 3 miesiące…

Więcej dowiesz się u źródła >

NBP przygotowuje gospodarkę do obrony przed recesją – to warto wiedzieć

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) na jednodniowym posiedzeniu w dniu 17 marca podjęła decyzję o obniżce stóp procentowych aż o 50 pb. To pierwsza zmiana w ich poziomie od marca 2015 roku. Świat szykuje się na kryzys, ale czy obecne działania banków centralnych są wystarczające? Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz Orbex…

Więcej dowiesz się u źródła >


Przedsiębiorcy nie są usatysfakcjonowani rządową tarczą antykryzysową

212 mld zł wspomoże polskich przedsiębiorców. Rząd zaprezentował w środę plan wsparcia dla firm, którym z powodu pandemii spadną przychody. – Obecny kryzys może uderzyć w Polskę mocniej niż kryzys sprzed parunastu lat. Chodzi o to, żeby wyhamować epidemię, nie hamując gospodarki – ostrzegł premier. Przedsiębiorcy, oceniając propozycje pomocowe, podkreślają, że rząd i prezydent nie doceniają skali problemu.

Premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda zapowiedzieli, że do końca tygodnia przygotowany zostanie szereg ustaw, które w podziale na pięć obszarów wspomogą gospodarkę, a przede wszystkim rynek pracy. Jak przyznał prezydent, uniemożliwi to zachowanie zrównoważonego budżetu. Na pakiet ratunkowy sam rząd przeznaczy ponad 60 mld zł. Wspomniane filary pomocy to bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochrona zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego i wzmocnienie inwestycji publicznych…

Więcej dowiesz się u źródła >

Szybki dostęp do kredytów preferencyjnych i poręczeń dla firm zagrożonych koronawirusem

Oprocentowanie kredytów dla firm, których działalność jest zagrożona, powinno być na poziomie oprocentowania lokat. Prace nad wprowadzeniem takiego rozwiązania są już prowadzone.

Preferencje kredytowe powinny dotyczyć w szczególności dostępu do taniego kredytu lub pożyczki: uproszczonej, przyspieszonej procedury pożyczkowej/kredytowej oraz obniżenia restrykcji w zakresie zabezpieczenia, a także obniżonego oprocentowania i opóźnienia terminu spłaty nawet do 3 lat, przy opóźnionym rozpoczęciu spłaty do końca br…

Więcej dowiesz się u źródła >

Zasiłek opiekuńczy a samozatrudnienie. Co przysługuje osobie prowadzącej działalność gospodarczą?

Każdy przedsiębiorca podlega obowiązkowemu ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Ponadto mogą być objęci dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym. W związku z tym czy przysługuje przedsiębiorcom zasiłek opiekuńczy?

W przypadku zasiłku opiekuńczego istotne jest, by samozatrudniony był objęty dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym. Dzięki temu poza już wspomnianym świadczeniem przysługuje także…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nowe zasady delegacji obciążą przedsiębiorców

Od 30 lipca będzie obowiązywać nowa dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady UE dotycząca delegowania pracowników w ramach świadczenia usług w krajach Unii Europejskiej. Najważniejsze zmiany dotyczą  wynagrodzenia i okresu delegowania, a dla polskich firm oznaczają konieczność dostosowania się do nowych przepisów i wyższe koszty. – Dyrektywa jest adresowana wyłącznie do przyjmujących państw członkowskich, ale to na pracodawcach będzie ciążyć odpowiedzialność za przestrzeganie zasad panujących w tych państwach – informują eksperci stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy.

Pracownicy delegowani to osoby wysłane przez firmy z kraju członkowskiego Unii Europejskiej do pracy w innym kraju przez pewien okres, aby świadczyć usługi za granicą w imieniu pracodawcy – wyjaśnia dr Marcin Kiełbasa, prawnik, ekspert Inicjatywy Mobilności Pracy oraz adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego, Publicznego i Prawa Pracy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. – Charakterystyczną cechą delegowania jest tymczasowość świadczenia usług, w odróżnieniu od tzw. pracowników migrujących, czyli tych, którzy wyjeżdżają na stałe, żeby zamieszkać w danym państwie członkowskim…

Więcej dowiesz się u źródła >

Coraz więcej firm przestaje ścigać się z hakerami

Rośnie liczba firm, które cierpią na tzw. cyberzmęczenie i zrezygnowały już z walki o to, żeby być cały czas o krok przed hakerami. Problemem jest dla nich zabezpieczenie skomplikowanego środowiska IT, na które składają się usługi i urządzenia pochodzące od wielu dostawców. Kolejny stanowią pracownicy, bo aż 74 proc. z nich umyślnie obchodzi firmowe systemy bezpieczeństwa – wynika z nowej edycji „CISO Benchmark Study 2020” firmy Cisco. Raport pokazuje też, że hakerzy są coraz śmielsi i nawet już nie zadają sobie trudu, żeby ukryć własną tożsamość. Zarówno atakujący, jak i atakowani coraz częściej wykorzystują też automatykę, której znaczenie w obszarze cyberbezpieczeństwa jest coraz większe.

Na przestrzeni ostatnich 9–12 miesięcy widzimy, że atakujący przestali się chować. Nie mają problemu z tym, że atrybucja wskaże ich pochodzenie, w jaki sposób działają, skąd są, z jakimi organizacjami są związani. Drugim dużym wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa jest fakt, że atakujący wiedzą o nas coraz więcej przed atakiem. W efekcie te ataki stają się coraz skuteczniejsze i docierają nawet do dobrze wyedukowanych pracowników firm – mówi agencji Newseria Biznes Łukasz Bromirski, dyrektor rozwiązań bezpieczeństwa w Cisco Systems…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ostatni moment na zgłoszenie Małego ZUS. Fiskus bardzo chętnie blokuje konta bankowe. Wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze wyższy

Ostatni moment na zgłoszenie Małego ZUS. Fiskus bardzo chętnie blokuje konta bankowe. Wzrost płacy minimalnej będzie jeszcze wyższy

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Chcesz płacić niższe składki? Ostatni moment na zgłoszenie Małego …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA