Z ostatniej chwili

Jak uniknąć utraty danych? Haker wyłączy nam prąd. Hakowanie komputer za pomocą kodu DNA! EMET wbudowany w Windows. Oszustwo na terminal płatniczy!

PORADNIK: Jak się ustrzec przed utratą danych?

O robieniu kopii zapasowych myślimy zwykle wtedy, gdy spotka nas przykra niespodzianka. Utrata danych może być bardzo bolesna i bardzo kosztowna.

Przyczyn utraty danych może być wiele – od awarii sprzętu, przez czynniki naturalne, po złośliwe oprogramowanie. O ile z dwoma pierwszymi nauczyliśmy się jakoś sobie radzić, to rozwój wirusów, koni trojańskich, a w ostatnich miesiącach ataki ransomware, spędzają sen z powiek administratorom systemów i użytkownikom. Złośliwe programy mają to do siebie, że ewoluują szybciej niż aplikacje, które mają nas przed nimi chronić. Jedynym sensownym rozwiązaniem, chroniącym przed utratą danych. jest regularne wykonywanie kopii zapasowych. I powtarzać będziemy to jak  mantrę: kopia, kopia i raz jeszcze kopia. Kto o tej zasadzie nie pamięta, ten w ten czy inny sposób zapłaci za brak rozwagi…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Hakerzy mogą doprowadzić do przeciążenia sieci energetycznej

Willem Westerhof odkrył 17 luk bezpieczeństwa w falownikach stosowanych w panelach słonecznych. Hakerzy mogą dzięki nim spowodować przeciążenie sieci energetycznej.

Podczas odbywającej się pod Amsterdamem konferencji SHA2017, ekspert do spraw bezpieczeństwa, Willem Westerhof, przedstawił wyniki swoich prac dotyczących zagrożeń związanych z „inteligentnymi” elementami sieci energetycznej…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Amerykańscy naukowcy zhakowali komputer za pomocą kodu DNA

Niezwykłe osiągnięcie amerykańskich naukowców. Pracownicy uniwersytetu w Seattle dokonali sztuki, która bardziej pasuje do filmów i książek science-fiction niż prawdziwego życia. Za pomocą próbki DNA z wszczepionym w nią złośliwym oprogramowaniem udało im się zakazić komputer i przejąć nad nim kontrolę.

DNA jako metoda zhakowania komputera? Brzmi raczej jak pomysł z nowej powieści Michaela Crichtona, ale to jednak prawdziwe życie. O takim wyczynie poinformowali pracownicy Uniwersytetu Waszyngtona w Seattle…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Można włamać się do komputera za pomocą… DNA

Badacze z Uniwersytetu w Waszyngtonie użyli złośliwego oprogramowania, zapisanego w DNA. Wirus przeniknął do komputera po tym, jak aparatura do sekwencjonowania genomu przeprowadziła analizę „zainfekowanego” kodu genetycznego.

Podczas konferencji bezpieczeństwa USENIX uczeni zaprezentowali nietypowy sposób na zaatakowanie komputera. Wykorzystali jako nośnik ludzki kod genetyczny. Do ataku użyto dobrze znanego błędu, polegającego na przepełnieniu stosu. Program do sekwencjonowania DNA najpierw przeanalizował dane i zapisał je w specjalnym formacie FASTQ. W momencie kompresji pliku następowało nadpisanie programu i przejęcie nad nim kontroli, co umożliwiło wykonanie dowolnych operacji…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Windows Defender Exploit Guard czyli EMET wbudowany w Windows

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft ogłosił planowany koniec rozwoju EMET. Projekt miał na celu dostarczenie rozwiązania, które mogło zostać wykorzystane jako dodatkowa warstwa ochrony przed wykorzystywaniem luk bezpieczeństwa w oprogramowaniu, a co za tym idzie, zaatakowaniem całego systemu.

Jedną z najważniejszych cech jaką charakteryzuje się EMET jest możliwość włączenia określonych zabezpieczeń dla konkretnej, wybranej aplikacji…

Czytaj więcej na: https://sekurak.pl

Z kronik policyjnych: Zatrzymanie za oszustwa internetowe i nowa metoda oszustwa na terminal płatniczy

Wiele piszemy na Antyweb o oszustwach w sieci i próbach wyłudzenia pieniędzy, czy to na policjanta czy wnuczka, z ciekawości więc zerkam czasem na kroniki policyjne, czy tego typu przestępstwa są wykrywane, a sprawcy najzwyczajniej w świecie złapani. Dziś dowiedziałem się z nich o dwóch przypadkach.

Jeden dotyczy 63-letniej kobiety z województwa dolnośląskiego, która dopuściła się 82 oszustw internetowych na łączną kwotę 15 tysięcy złotych. Na czym polegały?…

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

Ukraińskie firmy same infekowały się ransomware Petya z powodów podatkowych

Atak ransomware NotPetya sparaliżował pracę wielu firm na całym świecie, szczególnie mocno dotykając firmy na Ukrainie, które były pierwotnym celem napastników. Czego zatem zaatakowanym pozazdrościli konkurenci?

Ukraińska jednostka policji zajmująca się cyberprzestępstwami ogłosiła niedawno, że zatrzymała osobę odpowiedzialną za rozpowszechnianie ransomware Petya.A. Petya.A, zwany także NotPetya,  to ransomware użyty w niedawnym masowym ataku na Ukrainie. W opisywanym teraz incydencie ransomware nie było rozsyłane do firm w żaden sposób – każda firma musiała sama złośliwy plik pobrać z serwera a następnie, korzystając z poradnika wideo, zainfekować swoje systemy. Dlaczego zatem plik został pobrany kilkaset razy a policja zaczyna ścigać firmy, które skorzystały z tej oferty?…

Czytaj więcej na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA