Z ostatniej chwili

Karty graficzne dla górników od firm AMD i Nvidia. Brak kart graficznych, jaka przyczyna? Jak przejść z etatu do własnego biznesu online?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

AMD i Nvidia stworzą karty graficzne dla kopiących bitcoiny

Swego rodzaju górnicy, tyle że od cyfrowych kryptowalut wiedzą jak ważna jest odpowiednia karta graficzna. Wiele współcześnie produkowanych kart ma bowiem sporo mocy obliczeniowej zaprojektowanej także na przetwarzanie pieniędzy takich jak bitcoin i robi to znacznie szybciej od samych procesorów. AMD i Nvidia wychodzą naprzeciw takim potrzebom i projektują karty specjalnie na potrzeby cyfrowego górnictwa.

Karty graficzne, choć często dają radę sobie z kopaniem bitcoinów, nie są przystosowane do ciągłych obliczeń. Wygląda jednak na to, że AMD oraz Nvidia zmienią ten stan rzeczy. Za tworzenie kart używających chipsetów obu producentów ma się wziąć Asus. Będą to karty Mining RX 470 (oparta na podzespołach AMD) oraz Mining P106 (oparta na Nvidii).

Karty te używają oczywiście układów graficznych ze sklepowej półki ( RX 470 oraz GTX 1060) ale są przystosowane specjalnie do tego, by pracować 24/7…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Dlaczego karty graficzne są obecnie tak drogie? Wyjaśniamy!

Popularne karty graficzne zniknęły ze sklepów. Dostępność prawie zerowa, a ceny wzrosły dwu-trzykrotnie. Dowiedz się, co się stało i kiedy wszystko wróci do normy.

Karty graficzne są jednym z najważniejszych komponentów każdego komputera do gier. Okres wakacyjny prawie zawsze był najlepszy ku temu, aby kupić nową kartę. Wtedy właśnie uczniowie i studenci mają więcej wolnego czasu, a w sklepach są wakacyjne przeceny.

W tym roku jednak sytuacja jest zgoła odmienna. Chcąc kupić kartę graficzną ze średniego segmentu cenowego, czyli taką, która pozwala zbudować komputer właśnie dla gracza, czeka nas niemiła niespodzianka. Myśląc o wydajnym komputerze do gier pod uwagę powinniśmy wziąć takie karty jak GeForce GTX 1060 6 GB (zobacz, ile aktualnie kosztuje), AMD Radeon RX 580/570Niestety ich ceny od niedawna znacznie wzrosły. Jeszcze na początku czerwca kartę AMD Radeon RX 570 (zobacz, ile aktualnie kosztuje) można było kupić za około 850 złotych, następnie jej cena spadła do 770 złotych, czyli wszystko wskazywało, że trend, który obserwujemy co roku, w sezonie letnim będzie obowiązywał i teraz. Niestety w trzecim tygodniu czerwca cena nagle podskoczyła do 2999 złotych, by ustabilizować się w tym momencie na poziomie 2099 złotych.

AMD Radeon RX 570 jest tutaj tylko przykładem, podobne zjawiska obserwować możemy na przykładzie AMD Radeon RX 580 (zobacz, ile aktualnie kosztuje), GeForce GTX 1060 (zobacz, ile aktualnie kosztuje), a dokładnie analizując rynek zobaczymy, że ceny GeForce GTX 1070 (zobacz, ile aktualnie kosztuje) zbliżyły się do poziomu GTX 1080 (zobacz, ile aktualnie kosztuje). Co odpowiada za taki chaos na rynku kart graficznych i kiedy się to skończy? Dowiedzmy się…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Mądra droga z etatu do własnego biznesu online

Jednym jest dobrze na etacie, ale inni nie mogą się doczekać chwili przejścia na swoje i zbudowania biznesu online, który pozwoli im pracować z domu lub z dowolnego miejsca na ziemi.

Spora część nie wie od czego zacząć etap przejścia z etatu do własnej firmy, a część rzuca się na głęboką wodę. Nieprzygotowane osoby nieraz szybko kończą swoją przygodę z biznesem, szukając znowu pracy po nieudanym debiucie.

Nie zawsze przyczyną jest zły pomysł czy brak doświadczenia w danej dziedzinie. Często to złe przygotowanie się do zamiany etatu na biznes. Warto mieć oszczędności, rozpocząć budowanie społeczności, plan na produkty, z których będziemy się utrzymywać. Jak to wszystko ogarnąć? Rozmawiam z ekspertem od profesjonalnego blogowania – Urszulą Phelep, która przeszła drogę od etatu do biznesu online.

W tym odcinku:

  • Jaka jest historia Uli, która niedawno zrezygnowała z etatu na rzecz biznesu online?
  • Jakie podjąć przygotowania przed odejściem z etatu?
  • Kiedy zdecydować się na otworzenie firmy?
  • Jak długo czekać z wypuszczeniem pierwszego płatnego produktu?
  • Jakie są plusy i minusy własnego biznesu oraz pracy na etacie?
  • Czy prowadzenie własnego biznesu jest dobrym rozwiązaniem dla każdego?…

Posłuchaj i czytaj więcej na: http://ponitceariadny.pl

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Informacje z aplikacji i puli wydobywczych PoS i Masternode Harcomia, Flits, HashQuark, StakeCube, 4Stake. StakeCube podsumowanie...

Informacje z aplikacji i puli wydobywczych PoS i Masternode: Harcomia, Flits, HashQuark, StakeCube, 4Stake. StakeCube podsumowanie…

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Informacje z aplikacji i puli wydobywczych PoS i Masternode: Harcomia, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA