KFC w Kanadzie wprowadza możliwość płatności bitcoinami
Postęp w nowych formach płatności cały czas rośnie. Tym razem za kubełki ze znanej sieci fastfoodów w Kanadzie zapłacimy najpopularniejszą kryptowalutą. Kurczaki za Bitcoiny?
Cała akcja ma jednak charakter tymczasowy i nie obejmuje płatności w fizycznej restauracji KFC. Kubełek z kurczakami dla którego wprowadzono tego typu płatności nazwano „The Bitcoin Bucket” i znajdziemy go wyłącznie w internetowej sieci sprzedaży KFC w tym kraju. Operatorem płatności jest firma BitPay. Kurs Bitcoina będzie na bieżąco śledzony przez odpowiednie algorytmy a jego równowartość będzie wynosiła 20 dolarów kanadyjskich (w przybliżeniu około 55 złotych) czyli cenę jednego kubełka w którym znajdziemy 10 kawałków kurczaka, frytki, inne dodatkowe przekąski oraz sos. Taki zamówiony produkt trafi bezpośrednio pod wskazany adres klienta…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
KFC PRZYJMIE ZAPŁATY W BITCOINIE
Kluczem do rozwoju kryptowalut jest ich użyteczność. Steam i Microsoft zdążyły opłaty w BTC wprowadzić i usunąć ze swoich serwisów (Microsoft nawet ponownie je przywrócił). Spekulacje, które najbardziej rozpalały społeczność kryptowalut, dotyczyły głównie McDonald’s – wiele osób oczekiwało, że już niedługo będziemy mogli zapłacić za posiłek przy pomocy najpopularniejszej kryptowaluty. Realia okazały się inne. Nie McDonald’s, a KFC!
SPECJALNA OFERTA DLA KRYPTOMANIAKÓW
Akcja KFC nie obejmuje całej oferty, a także ma ograniczony wymiar czasowy. W tym momencie dotyczy wyłącznie obszaru Kanady. KFC w tym kraju stworzyło specjalną wersję słynnego kubełka, pod nazwą “The Bitcoin Bucket” (Bitcoinowy Kubełek)…
Więcej dowiesz się na: https://dowbit.pl
KFC Canada wprowadza „Bitcoin Bucket”
KFC Canada wprowadziła nowy element menu, tzw. Bitcoin Bucket, który klienci mogą kupować wyłącznie za pomocą Bitcoina
KFC Canada ogłosiła nową promocję przez Twitter 11 stycznia…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
KOREA POŁUDNIOWA NIE ZAKAŻE HANDLU KRYPTOWALUTAMI
W ostatnich dniach w Internecie krążyła informacja o tym, że Korea Południowa – kraj o największym dziennym wolumenie obracanym na rynku, miałby zdelegalizować handel kryptowalutami. Informacja ta przyczyniła się do znacznego spadku cen na giełdach. Dzisiaj już wiemy, że informacja ta nie jest prawdziwa, na całe szczęście.
ZAKAZU HANDLU NIE BĘDZIE
Koreańskie Ministerstwo Sprawiedliwości niezależnie ogłosiło plany zakazu handlu kryptowalutami. Oświadczenie to padło bez konsultacji i zgody innych ministerstw, agencji rządowych i innych organów regulacyjnych…
Więcej dowiesz się na: https://dowbit.pl
Nie będzie zakazu handlu kryptowalutami w Korei Południowej
Biuro wykonawcze i oficjalna rezydencja prezydenta Korei Południowej, ogłosiły, że w krótkim okresie nie będzie obowiązywać zakaz handlowania kryptowalutą
Oficjalne oświadczenie rządu Korei Południowej pojawiło się po ogromnej reakcji i krytyce wobec Ministerstwa Sprawiedliwości, które niezależnie ogłosiło swoje plany zakazu handlu kryptowalutami…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Coinbe – recenzja giełdy, plany na przyszłość
Dzisiaj przyjrzymy się polskiej giełdzie Coinbe. Popularność walut cyfrowych nieustannie wzrasta. Napływ użytkowników do świata kryptowalut jest tak gwałtowny, że duże światowe giełdy takie jak Bittrex i Bitfinex musiały zablokować możliwość zakładania nowych kont.
W Polsce ten problem na szczęście nie występuje. Działa już u nas wiele większych i mniejszych giełd i kantorów, ale czy wszystkim można ufać? Historia pokazała, że nawet znane giełdy mogą upaść, albo po prostu zniknąć z sieci z pieniędzmi użytkowników. Skąd mamy wiedzieć kto jest godny zaufania?
Giełdy godne zaufania
Na to pytanie postarali się odpowiedzieć członkowie ministerialnego strumienia ‘Blockchain i Waluty Cyfrowe’…
Więcej dowiesz się na: https://cyfrowaekonomia.pl
Znaczący wzrost wartości ripple
Ripple i MoneyGram podpisały umowę, dzięki której MoneyGram zacznie korzystać do rozliczeń finansowych z platformy i kryptowaluty ripple (XRP). Informacja spowodowała natychmiastowy wzrost zarówno kursu akcji MoneyGram, jak i wartości ripple…
Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl
Kantor Abushift kończy działalność
Polski kantor kryptowalut Abushift poinformował użytkowników o zakończeniu działalności. Serwis przestał działać wczoraj tj. 11 stycznia 2018 r.
Dnia 11.01.2018, serwis zostanie wyłączony, wszystkie zlecenia złożone do 18:00 09.01.2018r, zostaną zrealizowane…
Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl
Binance dodaje iExec RLC
Od dziś na zagranicznej giełdzie kryptowalut Binance można handlować kolejną kryptowalutą – iExec RLC (RLC). Dostępne pary to: RLC/BNB, RLC/BTC oraz RLC/ETH.
Celem iExec jest zapewnienie rozproszonych aplikacji działających w sieci szkieletowej ze skalowalnym, bezpiecznym i łatwym dostępem do usług, zestawów danych i zasobów komputerowych. Technologia ta opiera się na inteligentnych kontraktach Ethereum i pozwala budować infrastrukturę Virtual Cloud, która zapewnia usługi obliczeniowe o wysokiej wydajności na żądanie…
Więcej dowiesz się na: https://gieldykryptowalut.pl
Analiza dla początkujących: GBPAUD – re-test oporu i powrót do spadków?
Para walutowa GBPAUD znajduje się w krótkoterminowym trendzie spadkowym, jednakże od ostatniego tygodnia ubiegłego roku, aż do wczoraj zmagała się z obszarem wsparcia w obrębie poziomu 1.7128.
Jak widać na poniższym wykresie 4-godzinnym, wysiłki strony podażowej nie poszły na marne i w końcu udało się skutecznie pokonać wymienioną wyżej strefę wsparcia. Kurs wyznaczył dołek w okolicach 1.7096 i teraz koryguje spadki…
Więcej dowiesz się na: https://comparic.pl
Techniczne aspekty kryptowalut – transmisja z #94 Trading Jam Session
W najbliższy piątek, 12 stycznia 2018 r. o godz. 13:00 na naszych TJSowych ekranach zagoszczą Lech Wilczyński i Filip Pawczyński. Osobom związanym z rynkiem kryptowalut tych postaci zapewne przedstawiać nie trzeba.
Dla wszystkich pozostałych wspomnę jedynie, że Filip Pawczyński to Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin a Lech Wilczyński to Członek Zarządu tego stowarzyszenia. Jest on również CEO InPay S.A., firmy ułatwiającej płatność bitcoinami w placówkach handlowych…
Więcej dowiesz się na: https://comparic.pl
Istne szaleństwo: Kodak stworzył koparkę do bitcoina i… własną kryptowalutę
Kryptowalutowy szał trwa w najlepsze, pojawiają się kolejne firmy, które chcą na nim zarobić. Czasem są to szerzej nieznane przedsiębiorstwa, które dopiero co powołano do życia, innym razem trafić można na prawdziwe legendy. W tym drugim przypadku świetnym przykładem jest… Kodak. Tak, firma, która przez dekady pozostawała gigantem na rynku fotograficznym, teraz chce się zająć cyfrowymi walutami i technologią blockchain. Chciałoby się napisać „proszę nie regulować monitora”…
Kodak był kiedyś wielką firmą. Pewnie na palcach jednej ręki można policzyć osoby, które nie miały w rękach sprzętu tej korporacji, nie korzystały z jej klisz czy usług. Firma przespała jednak zmiany na rynku, systematycznie się kurczyła aż przyszedł na nią czas…
http://antyweb.pl/kodak-bitcoin-kodakcoin/
Więcej dowiesz się na: http://antyweb.pl
Petro, czyli wenezuelska „kryptowaluta”
W listopadzie 2017 roku agencja S&P (Standard & Poor’s), odpowiadająca m.in. za przeprowadzanie ratingów różnych podmiotów gospodarczych (takich jak np. spółki akcyjne, miasta, państwa) ogłosiła niewypłacalność Wenezueli, po tym jak rząd nie uregulował w terminie płatności w wysokości 200 milionów dolarów z tytułu odsetek od obligacji. Całość zadłużenia kraju wobec Chin, Rosji oraz USA liczona jest w wielu miliardach dolarów.
Wenezuela od ponad czterech lat pogrążona jest w głębokim kryzysie politycznym i gospodarczym. Zmaga się z inflacją na poziomie 536% – dla porównania wartość inflancji w Polsce wyniosła 2% (stan na grudzień 2017 r.). W kraju brakuje leków, żywności, a ludność żyje na skraju ubóstwa. Gospodarka Wenezueli załamała się w wyniku dołujących cen ropy naftowej, z której pochodzi ok. 95 proc. przychodów państwa z eksportu. Warto zaznaczyć, że cena ropy naftowej w Wenezueli kosztuje dosłownie grosze…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
PROCES SĄDOWY PRZECIWKO RIPPLE – 10,3 MLD USD NA SZALI!
Chris Larson, współzałożyciel Ripple, jest obecnie zaangażowany w proces sądowy z konsorcjum bankowym R3. Latem 2016 r. podpisał umowę z bankami, która pozwala na zakup 5 mld XRP za mniej niż cent.
Niedawno Ripple zyskało wiele na wartości, stając się drugą po Bitcoinie krytpowalutą z największą kapitalizacją. Biorąc pod uwagę obecną cenę XRP, kontrakt jest warty około 10,3 mld USD. Wynik tej sprawy może mieć daleko idące konsekwencje dla globalnej bankowości…
Więcej dowiesz się na: https://dowbit.pl
RZĄD USA SPRZEDA 3 813 BTC NA INTERNETOWEJ AUKCJI
Amerykańska agencja federalna – Us Marshals ogłosiła w komunikacie sprzedaż 3 813 bitcoinów (wartych około 53 000 000 USD), przejętych w związku z kilkoma sprawami federalnymi, karnymi, cywilnymi i administracyjnymi. Zainteresowani oferenci mają czas do 19 stycznia 2018 r. do godziny 12:00 EST na zarejestrowanie się w celu wzięcia udziału w aukcji. Jednakże, aby wziąć udział w przetargu, oferenci muszą na początku wpłacić depozyt o wartości 200 000 USD – w gotówce.
AUKCJA BITCOINA ONLINE
Aukcja odbędzie się online 22 stycznia w godzinach od 9:30 do 15:30 EST…
Więcej dowiesz się na: https://dowbit.pl
COINBASE POWODEM ZAPCHANIA SIECI. POTRZEBA ROZWIĄZANIA PROBLEMU SKALOWALNOŚCI
Problem wysokich opłat i długiego czasu realizacji transakcji powraca ostatnio jak boomerang. Tym razem objawił się, jako Coinbase zapychający mempool, przestrzeń niepotwierdzonych transakcji w sieci Bitcoin.
NIEPOKOJĄCE ODKRYCIE
Kilku użytkowników Twittera odkryło, że czas potwierdzenia transakcji znajdującej się w mempool jest skorelowany z błędem, który wystąpił na Coinbase. Kantor przy pomocy swojej strony internetowej poinformował o przerwie w wykonywaniu przesyłów BTC…
Więcej dowiesz się na: https://dowbit.pl