Z ostatniej chwili
Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE. Dwa rewolucyjne projekty górnicze SIMPLE POS POLL i StakeUnited

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE. Dwa rewolucyjne projekty górnicze SIMPLE POS POLL i StakeUnited

Poznaliśmy już metodę kopania proof of work czyli tradycyjne górnictwo cyfrowe za pomocą urządzeń zwanych potocznie koparkami, czas na poznanie metody proof of stake( POS ) oraz Masternodów.

PROOF OF STAKE – tłumacząc DOWÓD ZA STAWKĘ

Podczas ewaluacji górnictwa cyfrowego stwierdzono, że metoda wydobywania Proof of work opiera się na bardzo dużym zużyciu energii elektrycznej i nie zawsze jest zyskowna w przypadku braku wydobycia.

Metoda Proof of work nie jest do końca bezpieczną formę nadzorowania sieci.  Aby zaradzić powyższym problemom została opracowana metoda zwana Proof of Stake. Mówiąc „jak krowie na rowie” ilość posiadanej kryptowaluty w portfelu decyduje o potwierdzaniu transakcji w sieci przy udziale określonego algorytmu.

Dowód na udział w algorytmie wygląda następująco:

  • Blokchain śledzi portfele górników w sieci, a każdy kto posiada podstawową kryptowalutę, może stać się górnikiem, wysyłając specjalny rodzaj transakcji, który blokuje ich krytpowalutę do depozytu.
  • Proces tworzenia i uzgadniania, nowych bloków odbywa się następnie za pomocą algorytmu porozumienia, w którym mogą brać udział wszyscy obecni górnicy, posiadacze kryptowalut.

Jest kilka różnych algorytmów, żeby nie doprowadzić do totalnego monopolu. Wiadomym jest jeżeli byśmy przyjeli, że generuje blok osoba, która ma najwięcej środków w portfelu, to mielibyśmy do czynienia z monopolem i tak naprawdę z systemem centralnym.

Przykłady algorytmów:

Losowanie
Posłużymy się przykładem kryptowaluty Blackcoin, która losuje hashe, a ilość losowanych hashy zależy od tego ile masz monet w portfelu.

Proof-of-stake Velocity
Algorytm zachęca do obrotu kryptowalutą.

Wiek monety
W tym przypadku również mamy losowanie, ale w losowaniu biorą udział monety starsze niż 30 dni. Gdy jakaś moneta wykopie blok, to liczymy jej od nowa te 30 dni. Przykładem kryptowaluty używającej tego typu algorytmu jest Peercoin.

Głosowanie
System, gdzie na podstawie tego stake’a wybiera się 101 osób i one są ustawiane w kolejności losowej. Wadą jest, że jedna osoba może się podszywać pod kilka, co może prowadzić do przejęcia sieci. Przykładem jest Bitshares

Zalety i wady metody proof of stake:

Zalety:

  • mniejsze zużycie energii,
  • górnicy nie pozbywają się szybko kryptowaluty – mniejsza zmienność ceny, w proof-of-work górnicy działają na zasadzie wykop-sprzedaj-zapomnij,
  • trzeba dużych nakładów waluty do double-spending choć niekoniecznie.

Wady:

  • nie zachęca do handlu, bo wykopane monety mogą ci przynieść kolejne,
  • łatwo utworzyć kilka forków łańcucha, bo nie jest to tak kosztowne jak w przypadku proof-of-work,
  • ryzyko monopolu.

Jak widzimy posiadając określone kryptowaluty możemy je kopać bez koparek 🙂 . Istnieje jeszcze stopień wtajemniczenia w kopaniu o wiele wyższy, to jest MASTERNODE!

Co to jest MASTERNODE

MASTERNODE staje się najbardziej popularną formą inwestowania w kryptowaluty. Przy obecnych mocach sieci dla metody PROOF OF WORK(POW) lub dla metody wydobywczej PROOF OF STAKE (POS) jest to o wiele wyżej zaawansowana metoda uzyskiwania kryptowalut.

MASTERNODE pozwala nam na zmaksymalizowanie korzyści finansowych przy wysokim ograniczeniu ryzyka.

MASTERNODE jest rozwiązaniem, które jest związane z obostrzeniami technicznymi oraz finansowymi, ale w perspektywie długoterminowej możemy osiągnąć z tego tytułu bardzo wiele korzyści.

Jak działa MASTERNODE?

Masternode jest lokatą na kryptowalucie ( jak w banku na FIAT, tylko z lepszym % 😉 ). Zamrażając nasze kryptowaluty na jakiś czas, udostępniamy ją na oddzielnym serwerze celem zwiększenia funkjonalności oraz decentralizację całego blockchaina danej kryptowaluty np.: DASH.

Za powyższe czynności otrzymujemy nagrodę w postaci danej krytpowaluty, na której postawiliśmy MASTERNODE. Przy czym metoda MASTERNODE pozwala nam na wycofanie środków w każdym momencie, zachowując przy tym dotychczas zarobione monety.

Średnie oprocentowanie roczne w MASTERNODE to 40%-90% (i wyżej), w zależności od rodzaju kryptowaluty.

Proponuje obejrzeć kilka filmów nagranych przez mojego przyjaciela Michała Szafrona, które znajdziecie poniżej link do kanału na YOUTUBE KRYPTOHOLIK

 

Ranking MASTERNODE możecie znaleźć na poniższych stronach

https://mnrank.com/

https://masternodes.pro/statistics

https://mntop.co.in/

jak widzimy na poniższym zdjęciu ROI roczny dla MASTERNODE dla danej kryptowaluty jest różny 😉 .

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE ranking

Ktoś może tutaj zapytać jak zdobyć daną kryptowalutę, by uruchomić MASTERNODE lub zacząć wydobywać ją metodą POS? Wiem, że dla osób siedzących w branży nie jest to nic trudnego, ale niektórzy dopiero zaczynają się „stykać” ze światem kryptowalut.

A więc do rzeczy w przypadku MASTERNODE na stronie https://mnrank.com klikając daną kryptowalutę uzyskujemy dostęp do informacji, zrobimy to na podstawie GINCoin (GIN):

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (1)

, gdzie możemy znaleźć informacje m.in. o stronie danego projektu, gdzie możemy zakupić daną kryptowalutę. Takie same informacje uzyskamy na stronach  https://www.worldcoinindex.com, https://coinmarketcap.com.

Większość kryptowalut, które mogą nam pozwolić na utworzenie MASTERNODA lub kopania kryptowalut metodą POS  znajdziemy na giełdzie Cryptopia

Website  Announcement  Explorer  Chat  Source code  Cryptopia  Crypto-Bridge 

Strona Giełdy Cryptopia

, jak się po niej poruszać, też znajdziecie na kanale Michała 😉 :

Wszystkie powyższe metody operacji na kryptowalutach ( pomnażaniu ich ) są bardzo interesujące.

Ale nie każdy potrafi konfigurować serwery, tworzyć odpowiednie oprogramowanie by uruchomić MASTERNODE lub tworzyć portfele danego projektu dla wydobywania kryptowaluty metodą POS.

Jak zawsze na wszystko jest alternatywa. Proponuje zainteresować się dwoma projektami, które są dostępne w sieci i pozwalają na inwestycje w kopanie kryptowalut metodą POS oraz uczestnictwo w tworzeniu MASTERNODE.

Wiadomo nie każdego stać na wyrzucenie np.: 10 000$ na utworzenie MASTERNODE np.: GIN Coin.

Obydwa projekty pozwolą nam współudział w tworzeniu MASTERNODE dla danej kryptowaluty oraz pozwalają nam pomnażaniu krypto POS-em.

Projektami tymi są:

simple pos pool

i

stakeunited

Jak się poruszać w tych projektach?

Na początku musimy dokonać zakupu danej kryptowaluty, ja korzystam w większości z giełdy Cryptopia. Następnie rejestrujemy się, tu na przykładzie SIMPLE POS POLL:

Rejestracja w SIMPLE POS POOL

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (4)

Po utworzeniu użytkownika otrzymamy maila, gdzie należy potwierdzić rejestrację konta. Przechodzimy na stronę główną i klikamy LOGIN,

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (5)

,gdzie następnie uzupełniamy danymi logowania do systemu:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (6)

Po zalogowaniu naszym oczom ukazuje się panel główny systemu, dla osób, które mają problem z językiem angielskim lub go nie znają proponuje korzystać z przeglądarki Chrome (https://www.google.pl/chrome/index.html) , która pozwoli Wam na szybkie przetłumaczenie Panelu. Jak to zrobić klikamy prawym klawiszem, gdzieś w pustym miejscu strony i klikamy opcję przetłumacz na język polski.

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (7)

I już mamy w miarę zrozumiały panel zarządzania systemem (to samo zawsze można zrobić z innymi projektami lub stronami).

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (8)

I jak widzimy Wpłaty i depozyty

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (9)

Stakes (stawka,pula) czyli nagrody (zarobki):

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (10)

Rejestracja w SIMPLE POS POOL

Masternode wpłaty:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (11)

No i przechodzimy do złożenia depozytu, klikamy na Deposit (kaucja):

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (12)

Wybieramy sobie daną krypto, tu zależy czy chcecie kopać metodą POS czy zainwestować pełny lub fragmentaryczny udział w MASTERNODE.

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (13)

Zróbmy to na przykładzie XP Coin. Wyszukujemy tę krypto w obszarze Deposit (kaucja), jest na końcu. Klikając w Staking uzyskujemy informacje o danej kryptowalucie.

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (14)

Żeby złożyć depozyt, czyli wpłacić kaucję do systemu musimy zakupić daną krypto, jak pisałem wyżej ja korzystam w większości w przypadku tych altcoinów z giełdy Cryptopia.

Klikamy View Deposit Adress, celem uzyskania naszego adresu depozytu dla naszej kryptowaluty ( tu XP Coin), każdy użytkownik ma tworzony unikalny adres depozytowy dla danej kryptowaluty.

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (15)

Ukazuje nam się okno, gdzie klikamy:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (16)

I jak widzimy uzyskujemy adres portfela oraz QR Kod dla wpłaty depozytu.

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (17)

Po przelani środków np.: w przypadku XP Crypto naliczenia księgowane są po upływie 24H.

Wycofanie monet na swój portfel:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (18)

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (19)

Środki są wypłacane i sprawdzane ręcznie przez administratorów. Z reguły wypłata trafia na nasz portfel po maksymalnie 7 godzinach.

Percypowanie w kosztach zakupu MASTERNODE:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (20)

I jak mamy odpowiednie środki możemy percypować w udziałach tworzenia MASTERNODA 😉

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (21)

Ilość środków mamy podzielone na pule.

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (22)

System pozwala nam w każdej chwili na wycofanie zainwestowanych środków nawet z MASTERNODE:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (23)

No i omówiliśmy działanie projektu SIMPLE POS POLL.

Instrukcja VIDEO i omówienie projektu Piotr Grad

Rejestracja w SIMPLE POS POOL

StakeUnited zamykamy działalność

A teraz w wielkim skrócie omówimy działania projektu StakeUnited, gdyż działanie projektu jest takie same. Mimo dużej ilości kryptowalut w SIMPLE POS POLL przynajmniej mi się wydaje, to projekt StakeUnited z czasem będzie bardziej rozbudowany, ale to tylko moje przypuszczenia.

Rejestracja w StakeUnited

Przechodzimy do strony rejestracji:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (24)

Wciskamy przycisk REGISTER i uzupełniamy swoimi danymi:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (25)

Otrzymujemy maila na pocztę i potwierdzamy rejestrację:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (26)

Logujemy się do systemu. Naszym oczom ukazuje się główna konsola:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (27)

Teraz krótki przewodnik:

PoS Overview > znajdziemy aktualny stan kopanych kryptowalut metodą POS

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (28)

Masternode Overview > uruchomione MASTERNODY

Reszta jest taka sama jak w SIMPLE POS POLL, depozyty składamy w StakeUnited w zakładce Personal Area obszar PoS Balance | History

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (29)

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (30)

Natomiast inwestycje w MASTERNODE znajdziemy w zakładce MN Balance | History :

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (31)

Wypłaty adekwatnie wciskamy zamiast „+” znak minusa „- „ i wpisujemy kwotę wypłaty i nr portfela.

Rejestracja w StakeUnited

Na stronach SIMPLE POS POLL i  StakeUnited znajdziemy również poradniki i VIDEO

w przypadku SIMPLE POS POLL:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (32)

a w StakeUnited:

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE (33)

Jakie są opłaty w prezentowanych systemach?

Opłata to tylko 3% od każdej otrzymanej stawki. Brak opłaty za złożenie depozytu ani wypłaty. Opłaty te są wykorzystywane do utrzymywania serwerów, pracowników i systemu rekomendacji. W StakeUnited za nagrody MASTERNODE firma pobiera 5%.

Kiedy złożysz zamówienie, wynagrodzenie otrzymasz natychmiast po wygenerowaniu stawki wciągu 24 godzin. Firmy stale optymalizują portfele, aby wygenerować maksymalny możliwy udział w nagrodach.

Moja opinia o prezentowanych projektach:

Zalety obydwu projektów:

  • Intuicyjny interfejs użytkownika do zarządzania monetami i sprawdzania puli depozytów, łatwy i wydajny.
  • Czas nagród jest znacznie krótszy, gdy grasz na wspólnej puli depozytów.
  • Razem zarabiamy wyższe nagrody niż indywidualnie.
  • Posiadają lukratywny system rekomendacji.
  • Projekty transparentne.
  • Niezależne baseny.
  • Brak ograniczeń dotyczących wpłat i wypłat.
  • Brak kosztów sprzętu dla Ciebie.
  • Brak kosztów za prąd, komputer lub serwer.
  • Całkowicie bezpieczny i bezstresowy.
  • Ze względu na większą wagę portfeli  basenów w sieci czas między stawkami jest o wiele krótszy, dając jeszcze większe odsetki niż rekomendowane indywidualnie.
  • Użytkownicy w omawianych powyżej pulach projektów mogą zdobywać o wiele wyższe nagrody w porównaniu do stawiania portfeli i masternodów solo.

Więc podsumowując:

Masternode to serwer, który wykonuje funkcje usługowe dla blockchain, takie jak:

  • natychmiastowe wysyłanie,
  • mieszanie monet w celu zapewnienia prywatności i pomagając w stabilizacji sieci.

Problem polega jednak na tym, że jeden Masternod jest w większości przypadków bardzo drogi i w tym momencie StakeUnited i SIMPLE POS POLL może Ci pomóc. Projekty dzielą się osiągniętymi zarobkami z POS i MASTERNOD, więc nie musisz płacić za postawienie kompletnego masternodu, ale masz taki sam ROI na swoich monetach, jak w pełnym masternodzie. Przykładowo, postawienie samodzielnego MASTERNODE dla GIN Coin to koszt 10 000$ trochę drogo 😉 .

Nie musisz tworzyć i optymalizować portfeli dla wydobycia POS. Po prostu inwestujesz i nie martwisz się o obsługę techniczną, sprzęt i prąd. Według mnie te dwa projekty zawojują rynek wydobywczy, a mało kto o nich wie.

Zacznij od małych kwot jeżeli chcesz sprawdzić system, ale gwarantuje Ci, że wrócisz z większymi udziałami.

Systemy pozwalają na pełne zarządzanie swoimi udziałami, które możesz wypłacić w każdej chwili, czego nie można zrobić w przypadku metody POW, gdzie kupujemy koparkę lub jej część mocy.

Opłaty za udział w projekcie są naprawdę małe 3%-5%, gdzie np.: ROI GIN Coin na Masternodzie w dniu pisania postu to około 160% pomniejszając o max 5% na czysto 155%, a jeżeli cena crypto skoczy to uzyskamy jeszcze większy ROI.

Rejestracja w SIMPLE POS POOL

Rejestracja w StakeUnited

Informacja LegioBiznes.PL

W rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). LegioBiznes.PL nie jest poradnikiem inwestycyjnym. Każda treść, która została umieszczona w domenie LegioBiznes.PL ma charakter wyłącznie edukacyjno-informacyjny, które to treści zostały odnalezione w Internecie i opublikowane przez autora. Informacje na stronie LegioBiznes.PL mogą być pomocne w zarabianiu i pozyskiwaniu klientów.Wszelkie treści zawarte na stronie nie stanowią porad inwestycyjnych. Programy opisane w domenie LegioBiznes.PL nie dają gwarancji zysku oraz odzyskania zainwestowanych pieniędzy. Gwarancja zarobków nie jest poświadczona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek inną instytucję lub firmę. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu opisanego w  w domenie LegioBiznes.PL bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Snode wprowadza funkcję hostingu Trustless na masternode. Prosta, tania metoda uruchomienia masternode.

Snode wprowadza funkcję hostingu Trustless na masternode. Prosta, tania metoda uruchomienia masternode.

Po bardzo produktywnym kwartale zespół Snode jest dumny i bardzo podekscytowany, ogłaszając oczekiwane oficjalne wprowadzenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA