Z ostatniej chwili
Korzystasz z bankomatu Uważaj na cash trapping. Szpiegujące dodatki znalazły się w popularnych aplikacjach i rozszerzeniach przeglądarek
Korzystasz z bankomatu Uważaj na cash trapping. Szpiegujące dodatki znalazły się w popularnych aplikacjach i rozszerzeniach przeglądarek

Korzystasz z bankomatu? Uważaj na cash trapping. Szpiegujące dodatki znalazły się w popularnych aplikacjach i rozszerzeniach przeglądarek

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Korzystasz z bankomatu? Uważaj na cash trapping

Cash trapping jest prostym, a przy tym szalenie skutecznym sposobem na kradzież pieniędzy. Uważaj na to za każdym razem, gdy wypłacasz gotówkę z bankomatu. Podpowiadamy, jak możesz upewnić się, że maszyna nie została przerobiona i wyjaśniamy, co robić, gdy zauważysz problem.

Gdyby dosłownie przetłumaczyć „cash trapping” z języka angielskiego na polski, otrzymalibyśmy coś w stylu „zastawiania pułapki na pieniądze”. To dość precyzyjne określenie tego, na czym polega to oszustwo. Przestępca zastawia w bankomacie pułapkę, przez którą pieniądze nie trafiają do użytkownika, choć urządzenie uznaje, że transakcja przebiegła prawidłowo…

Więcej dowiesz się u źródła >

Szpiegujące dodatki znalazły się w popularnych aplikacjach i rozszerzeniach przeglądarek

Mobilne edytory wideo,  aplikacje do transferu plików czy gry – takie aplikacje mogły zawierać moduł moduł szpiegujący SpinOK o ciekawych właściwościach. Tymczasem w rozszerzeniach do przeglądarki Chrome też wykryto podejrzany kod, który trafił do wielu produktów z Chrome Web Store. Kto wie? Może też ich używasz?

Google nie radzi sobie idealnie z wykrywaniem złośliwych aplikacji i rozszerzeń w oficjalnych sklepach – to wiadomo nie od dziś. Kilka razy zapowiadano uporządkowanie tematu, ale twórcy niechcianych dodatków prędzej czy później znajdowali obejścia. Ciekawe światło na problem rzucają ostatnie doniesienia trzech podmiotów z branży bezpieczeństwa: Doctor Weba, Avasta oraz  Wladimira Palanta (znanego najbardziej jako twórca AdBlocka Plus)…

Więcej dowiesz się u źródła >

Zainfekowany komputer prezesa. Wykradli kilkaset tysięcy złotych. Sąd: bank musi zwrócić część pieniędzy

W marcu 2016 roku z konta firmy z Olsztyna dokonano dwóch nieautoryzowanych przelewów. Okazało się, że zainfekowany hakerskim oprogramowaniem był komputer prezesa tej spółki. Część pieniędzy udało się odzyskać, ale przelewy na ponad 220 tys. zł zostały zrealizowane; firma próbowała najpierw sprawę zakończyć polubownie, ale ostatecznie wystąpiła do sądu o zwrot części roszczenia, sięgającej 76 tys. zł plus odsetki.

Pierwsza dziwna rzecz: dlaczego w sumie nie całość kwoty tylko 76kpln?…

Więcej dowiesz się u źródła >

Złośliwe oprogramowanie w chmurze – nowy, niebezpieczny trend

Rozproszone środowisko chmury obliczeniowej zostało dostrzeżone przez cyberprzestępców. Jak zapewnić bezpieczeństwo usług chmurowych?

Wiele mówi się o migracji do chmury, które popularność stale rośnie. Decentralizacja zasobów sprzętowych ma wiele korzyści – organizacje nie muszą inwestować we własne data center, aktualizować sprzętu oraz wykupywać licencji na oprogramowanie. Dodatkowo inwestycja w chmurę obliczeniową chroni firmy przed gwałtownymi wzrostami opłat za energię elektryczną…

Więcej dowiesz się u źródła >

Marek odebrał niby zwykły e-mail z tytułem: „Zapytanie ofertowe dla projektu w Lublinie” – w środku malware

Takich historii będzie coraz więcej. Jeden z czytelników przesłał nam próbkę takiego e-maila…

Więcej dowiesz się u źródła >

Hakerzy zaatakowali ważny polski portal. Eksperci wskazują winnych

Wczoraj hakerzy włamali się na platformę ePUAP oraz strony z domeną rządową. Sprawców ataku do tej pory nie zidentyfikowano, ale podejrzewa się o to Rosjan.

13 maja cyberprzestępcy włamali się na polską platformę usług administracji publicznej ePUAP oraz na strony Gov.pl. Do tej pory nie udało się ustalić, kto stoi za atakami. Niemniej eksperci ds. cyberbezpieczeństwa z firmy Check Point Software uważają, że metoda, jaką się posłużono, jest charakterystyczna dla prorosyjskich grup hakerskich

Więcej dowiesz się u źródła >

ePUAP ofiarą DDoS. Atak hakerów na rządowy portal

Jeśli będziecie dziś korzystać ze strony ePUAP, możecie natrafić na problemy. Wszystko spowodowane jest atakami DDoS. Jaka będzie reakcja rządu?

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej, w skrócie ePUAP to rządowa strona, która pozwala nam z domu załatwić wiele oficjalnych spraw, które wcześniej wymagały wizyty w urzędzie…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Tego nigdy nie rób jak otrzymasz fałszywą wiadomość. Oszustwo przez telefon

Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Tego nigdy nie rób jak otrzymasz fałszywą wiadomość. Oszustwo przez telefon

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Od tygodnia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA