Magala – trojan stworzony po to, aby atakować małe firmy
Trojan skierowany w działanie niewielkich przedsiębiorstw. Kaspersky Lab wykrył nowe zagrożenie opierające się na niebezpiecznym kodzie, który zarabia na generowaniu fałszywych odsłon w reklamach kontekstowych wykupowanych przez pracowników małych firm. Obecnie trojan najaktywniej działa na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec, ale firma raportuje o pierwszych przypadkach dotyczących naszego kraju.
Magala rozpowszechniany jest poprzez zainfekowane strony internetowe. Na dysku naszego komputera instalowany jest niewielki program, który ma symulować kliknięcia w konkretne reklamy. Kaspersky Lab twierdzi, że twórcy Magali zarabiają około 300 dolarów amerykańskich na działaniu tylko jednego zainfekowanego urządzenia…
Czytaj więcej na: http://pclab.pl
Wirus OSX Dok atakuje macOS-a
Infekcja następuje po otworzeniu archiwum ZIP, które użytkownik otrzymuje mailem. Złośliwe oprogramowanie udaje, że jest systemowym menadżerem haseł i przesyła dane przestępcom za pośrednictwem sieci TOR.
Wirus OSX Dok został wykryty przez ekspertów od bezpieczeństwa z firmy ESET. Atakuje komputery z systemem macOS. Przestępcy rozsyłają malware pocztą elektroniczną, podszywając się pod banki, a także pod firmę Apple. Infekcja następuje po otworzeniu pliku .zip, po czym robak sprawdza dysk w poszukiwaniu haseł. Co ważne, wirus zaraża też systemowego menadżera haseł Keychain, który jest zastępowany programem, przekazującym hakerom dane z wykorzystaniem sieci Tor. Oprócz tego OSX Dok preparuje w przeglądarce strony internetowe.
Czytaj więcej na: http://www.chip.pl
Na macOS pojawiło się OSX Dok, kolejne phishingowe malware
Niedawno odkryte malware, które działa na macOS, właśnie zaczęło imitować strony bankowości, by wykradać informacje przez zainfekowane komputery. OSX Dok, bo tak się nazywa, wpływa na system operacyjny tak, by ominąć zabezpieczenia systemowe i przetrząsać komputer w poszukiwaniu naszych haseł.
Malware używa ataków phishingowych i tzw. man in the middle (MITM), czyli podsłuchujących dane transmisje i wiadomości. Na początku malware w podstępny sposób nakłaniało do udostępnienia swojego keychaina, czyli programu na macOS agregującego hasła do różnych miejsc. Teraz jednak złośliwe oprogramowanie wyewoluowało w groźny sposób i skłania swoje ofiary do udostępnieniadanych do bankowości elektronicznej…
Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl