Z ostatniej chwili

Patche na Spectre i Meltdown spowalniają komputery. AMD i ARM, dziurawe procesory? Atak na „Wezwanie do zawarcia ugody”. Patch Google

Microsoft: patche na Spectre i Meltdown bardziej spowalniają starsze komputery

Microsoft potwierdził, że aktualizacje dla Windows, które rozwiązują problemy ze Spectre i Meltdown, mają większy wpływ na wydajność starszych komputerów. Co jednak ciekawe, wcale nie jest mowa o bardzo starych komputerach, a tych sprzed 2016 roku. Wykazały to testy, które przeprowadził gigant z Redmond.

Zapewne słyszeliście o tym, że w procesorach Intela (i nie tylko tej firmyznaleziono groźne luki. Microsoft już w zeszłym tygodniu zareagował i udostępnił aktualizacje na zagrożenia o nazwach Spectre i Meltdown

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl

Czy należy obawiać się dziurawych procesorów AMD i ARM?

Wiadomo już, że dziury Meltdown i Spectre znajdują się nie tylko w procesorach Intela, ale również w procesorach AMD i ARM. Czy ich też należy się obawiać? Odpowiedz brzmi tak, ale nie należy wpadać w panikę.

Firma AMD opublikowała kilka dni temu dokument opisujący zagrożenie Meltdown. Jak wiadomo, znane są obecnie trzy odmiany tego zagrożenia: Bounds Check Bypass, Branch Target Injection i Rogue Data Cache Load…

Więcej dowiesz się na: https://www.computerworld.pl

Uwaga na nowy atak ze sprytną sztuczką – „Wezwanie do zawarcia ugody”

Do skrzynek polskich firm od paru godzin trafia nowa kampania złośliwego oprogramowania, które niesie ze sobą popularne ransomware Vortex. Autor kampanii użył pewnej rzadko spotykanej sztuczki – warto ostrzec użytkowników.

Kampania jest kolejna odsłoną ataków obserwowanych przez nas od lat i stoi za nią świetnie nam znany przestępca Thomas. Używa tej samej infrastruktury co zwykle i jako jedyny wysyła do swoich ofiar tę właśnie rodzinę ransomware…

Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

Patch stworzony przez Google’a receptą na głośny problem z bezpieczeństwem procesorów?

Ostatnio szczególnie Intelowi dostało się za luki zawarte w procesorach. Problem opisywaliśmy szerzej już wcześniej. Kolejne łatki niestety wpływają na wydajność, obniżając ją często dość znacząco. Jednocześnie trzeba przyznać, że duży spadek mocy obliczeniowej widoczny jest tylko w części zastosowań i dla wielu użytkowników nie będzie on zauważalny. Łatka musi być jednak wdrożona dla każdego z systemów operacyjnych, a zatem także dla Linuksa (na który to system powstały w pierwszej kolejności).

Przypominamy, że sprawa dotyczy dwóch podatności, nazwanych przez specjalistów z Google’a Meltdown i Spectre. O ile pierwsza z nich nie dotyczy procesorów AMD, to druga podatność jest niestety także cechą (w niektórych sytuacjach) jednostek „czerwonych”. I to właśnie Spectre jest łatany przez łatkę Retpoline. Weszła ona do Linuxa w miniony weekend. Zmierzono już czy, a jeśli tak to jak bardzo, obniża ona wydajność…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Intel: 90% procesorów z ostatnich pięciu lat będzie na dniach odporne na Spectre i Meltdown [Aktualizacja]

Intel przekazał w nowej informacji, że łata luki związane z Meltdown i Spectre. Firma szacuje, że do końca przyszłego tygodnia fix będzie gotowy już dla 90% wszystkich jej procesorów z ostatnich pięciu lat. Producent pracuje nad poprawkami z AMD oraz ARM, których układy też są podatne na nowe zagrożenia.

Brian Krzanich w swoim wystąpieniu podczas targów CES 2018 w Las Vegas ponownie odniósł się do luk Meltdown i Spectre. Jego ton wyraźnie różnił się od wcześniejszych, defensywnych zapewnień. W wypowiedzi podkreślił współpracę z wieloma firmami, jaką Intel prowadzi w celu jak najszybszego zażegnania problemu i zapewnił, że stosowne poprawki zostaną w ciągu tygodnia wydane dla 90% sprzętu oraz procesorów firmy powstałych w ciągu minionych 5 lat…

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl

Ogłoszono WPA3 – bezpieczniejsze Wi-Fi wkrótce będzie faktem

Stowarzyszenie Wi-Fi Alliance zapowiedziało nową wersję protokołu Wi-Fi Protected Access. W czym WPA3 będzie lepsze od WPA2?

Czternastoletni już WPA2 to niezły protokół, ale (co pokazały między innymi KRACK) niestety trochę mu brakuje do doskonałości. A może i „stety”, bo dzięki temu, że zidentyfikowano jego braki, udało się przygotować nową, jeszcze lepsza wersję standardu: WPA3…

Więcej dowiesz się na: http://www.benchmark.pl

CEO Intela odnosi się do wykrytych luk, przedstawia kierunki rozwoju technologii

Po tym, jak rok zaczął się pod hasłem Meltdown i Spectre, wystąpienie szefa Intela było jednym z najbardziej wyczekiwanych momentów CES 2018. Oprócz odniesienia się do tego tematu, przedstawił on wizję rozwoju firmy. Jest w niej miejsce m.in. na komputery kwantowe, sztuczną inteligencję i autonomiczne pojazdy.

Zgodnie z oczekiwaniami, Brian Krzanich, zaczął swoje wystąpienie od podkreślenia, jak ważne jest bezpieczeństwo dla Intela. Widać, że starał się uspokoić nastroje, wskazując, że nie odnotowano wykorzystania luk Meltdown i Spectre…

Więcej dowiesz się na: http://antyweb.pl

Microsoftowy patch na Spectre/Meltdown – część systemów z AMD przestaje w ogóle działać…

Jak wiedzą nasi czytelnicy, Meltdown dotyka przede wszystkim Intela/ARM, Spectre również AMD. Wydaje się, że cały czas łatanie wygląda na nieco paniczne i niedopracowane: najpierw mieliśmy niebieskie ekrany śmierci z „niekompatybilnymi” antywirusami, teraz sam Microsoft przyznaje, że coś jest nie tak z aktualizacją i procesorami AMD:

Microsoft has reports of some customers with AMD devices getting into an unbootable state after installing this KB. To prevent this issue, Microsoft will temporarily pause Windows OS updates to devices with impacted AMD processors at this time…

Więcej dowiesz się na: https://sekurak.pl

E-składka pretekstem dla oszustów

Od stycznia tego roku po wdrożeniu e-składki przedsiębiorcy wykonują do ZUS jeden przelew. ZUS informował o tej zmianie stosownymi pismami wysyłanym bezpośrednio do przedsiębiorców. Listy zawierały numery nowy kont, na które należy wpłacać składki na ubezpieczenie. 

Oszuści wpadli na genialny w swej prostocie pomysł rozsyłając pisma z fałszywym numerem konta, identyczne jak te, które wysyła ubezpieczyciel…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

“Ktoś wrzucił tu twoje przerobione zdjęcia z Facebooka” — uwaga na nowy atak

Skończyły się święta i wszelkiej maści oszuści oraz naciągacze wrócili do pracy. Choć jesteśmy w nowym roku, to metody wykorzystane w dotykającej dziś Polaków złośliwej kampanii są dość stare, ale mimo wszystko nie wszyscy je znają i dają się nabierać. O co chodzi?

Uwaga na złośliwe wiadomości na Facebooku

Dziś otrzymaliśmy od naszych Czytelników informację o wiadomościach, jakie są rozsyłane przez Facebooka i Messengera. Złośliwa wiadomość wygląda tak i dostaniesz ją od swojego znajomego (któremu zhackowano konto na Facebooku)…

Więcej dowiesz się na: https://niebezpiecznik.pl

Smartfon na raty może posiadać aplikację do zdalnej kontroli

Spawa nie jest nowa, ale dopiero teraz udaje się ją nagłośnić i uzyskać wyjaśnienia zaangażowanych stron. Oficjalne oświadczenie wydał m.in. Samsung.

Bardzo często słyszy się o różnego rodzaju szkodliwym lub szpiegującym oprogramowaniu, jakie ląduje na smartfonach. Okazuje się, że pokusić może się o takowe także operator, u którego nabywa się urządzenie na raty.

O sprawie w obszernej publikacji informuje zaufanatrzeciastrona. Jeden z jej czytelników poinformował o przedłużeniu umowy z siecią Plus i wyborze smartfona Samsung Galaxy S7 (abonament + raty na smartfona). Przy łączeniu się z Wi-Fi doszło do tradycyjnego pobierania aktualizji. Problem w tym, iż jednocześnie nie dało się pominąć instalacji Samsung Knox Mobile Enrollment…

Więcej dowiesz się na: http://www.benchmark.pl

Kupujesz telefon na raty? Operator doda Ci nieusuwalną aplikację do zdalnej kontroli

Wyobraźcie sobie, że kupiliście wymarzony telefon. Przyjeżdża paczka, uruchamiacie sprzęt, a tu nagle instaluje się oprogramowanie, które prosi o uprawnienia administratora urządzenia i nie da się go w żaden sposób wyłączyć.

Zaczęło się niewinnie. Jeden z naszych Czytelników podczas rozmowy z konsultantem infolinii sieci Plus przedłużył umowę na abonament. Przedłużenie wiązało się z wymianą telefonu, zaproponowano mu Samsunga Galaxy S7. „Była to oferta w nowej taryfie, w systemie ratalnym (abonament oddzielnie, a sprzęt w ratach oddzielnie – razem liczone jako miesięczne zobowiązanie)” – czytamy w mailu, który dotarł na adres redakcji…

Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Trojan na Androida zainfekował 11 milionów urządzeń. Cyberbezpieczeństwo w polskim sektorze finansowym

Trojan na Androida zainfekował 11 milionów urządzeń. Cyberbezpieczeństwo w polskim sektorze finansowym

Trojan na Androida zainfekował 11 milionów urządzeń Nowa wersja malware o nazwie Necro trafiła do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA