Play również rezygnuje z pobierania opłat roamingowych
Fioletowy operator po fali krytyki, jaką wywołała próba ominięcia przepisów związanych z rozporządzeniem KE „Roam like at home”, przedstawił nową ofertą.
Od 15 czerwca 2017 roku wszyscy klienci Play, którzy w ramach umowy mają pakiety minut, SMS, MMS a także klienci ofert na kartę, którzy kupili takie pakiety – mogą korzystać z nich w Unii Europejskiej na takich samych warunkach, jak w kraju. Wszystkie połączenia i wiadomości przychodzące są bezpłatne we wszystkich ofertach, a każdy klient ma możliwość korzystania z transmisji danych bez dodatkowych opłat.
Wielkość pakietu jest uzależniona od wartości abonamentu lub zakupionego w ofertach na kartę pakietu.
- W przypadku ofert abonamentowych ceny oraz limity danych są uzależnione od taryfy, z której korzysta Klient. Na przykład w ofercie Formuła Duet M Klienci mogą rozmawiać i SMSować bez limitu w krajach UE a dodatkowo mają do dyspozycji do 4,26 GB dla dwóch osób na korzystanie z internetu w roamingu UE…
Czytaj więcej na: http://interaktywnie.com
Plus w ostatniej chwili wycofał opłaty roamingowe
Od dzisiaj, zgodnie z nowym prawem Unii Europejskiej, operatorzy nie powinni pobierać od nas dodatkowych opłat za zagraniczne połączenia na terenie Wspólnoty. Rzutem na taśmę swoją ofertę zmienił Plus. To ostatni z dużych polskich operatorów, który dostosował się do wytycznych z Brukseli. Wcześniej zrobili to: Orange, T-Mobile i – kilka dni temu – Play. Za granicą za rozmowy, SMS-y i internet mamy płacić identycznie jak w kraju. Rzeczywiście tak będzie?
„Roam like at Home” to rozwiązanie wprowadzane przez Komisję Europejską w ramach strategii Jednolitego Rynku Cyfrowego. Zgodnie z przepisami, jakie weszły dziś w życie, mamy rozmawiać za granicą bez dodatkowych opłat. Na zmiany pierwsza zareagowała sieć Orange, która miesiąc temu ogłosiła zniesienie opłat za roaming w krajach Unii Europejskiej. Na podobny krok zdecydowali się potem T-Mobile i Play. Jako ostatni o zmianie oferty poinformował Polkomtel – operator sieci Plus oraz Plush. Klienci tej firmy nie zapłacą dodatkowo za połączenia w Unii Europejskiej oraz w Norwegii, Islandii czy Liechtensteinie. Różnice pojawiają się jednak w przypadku pakietów danych, które Plus w roamingu redukuje. Ale pozwala na to unijna dyrektywa. W T-Mobile i Play działanie pakietów internetowych różni się za granicą w zależności od abonamentu.
Czytaj więcej na: http://www.chip.pl
Jak skutecznie walczyć z drogim roamingiem poza Unią Europejską?
Na terenie Unii Europejskiej jest jeszcze znośnie, ale poza nią koszty roamingu potrafią przyprawić o zawrót głowy. W jaki sposób oszczędzić na połączeniach, wiadomościach oraz internecie, gdy wybieramy się w daleką podróż?
Początek sezonu wakacyjnego to czas gorączkowych przygotowań do wyjazdów – często także zagranicznych. Nie da się jednak ukryć, że w momencie wyjazdu z kraju wielu z nas chce utrzymać stały kontakt z Polską, czy to poprzez połączenia głosowe, czy też za pośrednictwem internetu mobilnego. Tę kwestię utrudniają jednak czasami bardzo wysokie stawki roamingowe. Co zrobić, by po powrocie z wakacji nie zbankrutować opłacając rachunki u operatora?
W Unii Europejskiej coraz taniej
Roaming to od lat jeden z najbardziej gorących tematów w branży telekomunikacyjnej – choć dla wielu podróżujących stawki połączeń i korzystania z internetu, zwłaszcza w dalekich krajach, są nie do przełknięcia, to warto pamiętać o tym, iż wpływy z tego tytułu są jednym z głównych źródeł zarobku operatorów. Nie dziwi więc fakt, że jakiekolwiek zmiany na korzyść klienta postępują bardzo powoli, choć wzorem do naśladowania w tej materii jest Komisja Europejska. To dzięki jej dyrektywom stawki roamingowe w Unii Europejskiej zostały niemalże zlikwidowane z dniem 15 czerwca 2017 roku. Do rozporządzeń unijnych dostosowują się powoli także rodzimi operatorzy, którzy oferują swoje usługi w tzw. „roam like at home”, co oznacza korzystanie z pakietów minut, SMS-ów czy internetu w całej Unii Europejskiej na prawie takich samych zasadach, jak w Polsce…
Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl
Android ze wsparciem dla reCAPCHTA
Google dodaje do systemu Android nowe API wspierające niewidzialną technologię reCAPCHTA, które może rozpoznać i tym samym blokować boty. Będzie to możliwe dzięki temu, że API pozwala sprawdzać czy po drugiej stronie znajduje człowiek czy program.
Technologii towarzyszy przymiotnik niewidzialna, gdyż rozpoznaje boty bez konieczności angażowania w cały proces użytkownika, który musi wtedy najczęściej wpisywać z klawiatury prezentowane mu na ekranie znaki. reCAPCHTA API zostało dołączone do Google Play Services, skąd może być pobierane przez deweloperów projektujących aplikacje, które powinny być odporne na poczynania botów, które potrafią być wykorzystywane do dystrybuowania szkodliwego oprogramowania…
Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl