Z ostatniej chwili
Przeglądarka BRAVE – BRAVE BROWSER
Przeglądarka BRAVE – BRAVE BROWSER

Przeglądarka BRAVE – BRAVE BROWSER

Ocena czytelników
[Głosów: 12 Ocena: 5]

Brave to coś więcej niż przeglądarka. To nowy sposób myślenia o tym, jak działa sieć Internetowa. Brave to oprogramowanie typu open source zbudowane przez zespół pionierów Internetu, ukierunkowana na prywatność i wydajność.

brave-logotype-full-color

Historia Brave

Brave to darmowa i otwarto-źródłowa przeglądarka internetowa opracowana przez firmę Brave Software Inc. w oparciu o silnik Chromium. Przeglądarka blokuje reklamy i programy śledzące odwiedzane witryny.

Przeglądarkę Brave opracowano w firmie Brave Software, założonej 28 maja 2015 r. przez dyrektora naczelnego Brendana Eicha – wizjoner współczesnego internetu i dyrektora ds. technicznych Briana Bondy’ego twórca języka programowania JavaScript, współzałożyciel organizacji Mozilla Corporation odpowiedzialnej za stworzenie i rozwój Mozilla Firefox oraz były główny architekt ogromnie popularnej swego czasu przeglądarki Netscape Navigator. W dniu 20 stycznia 2016 r. firma Brave Software wprowadziła na rynek pierwszą wersję przeglądarki Brave z funkcją blokowania reklam i ogłosiła plany dotyczące funkcji prywatności w odbiorze reklam oraz programu dzielenia się przychodami Brave Rewards.

Od samego początku Brave była zachwalane za szybkość, wytykano jej jednak braki w funkcjonalnościach. W maju 2017 roku odbyło się zakończone sukcesem Initial Coin Offering tokenów BAT. W ciągu 30 sekund sprzedano całą pulę tokenów, dzięki czemu zespół uzyskał 35 milionów dolarów na dalszy rozwój projektu.

W czerwcu 2018 r. firma Brave wprowadziła wersję testową przeglądarki z korzyściami za oglądanie reklam. Do tej wersji Brave załadowano wstępnie około 250 reklam i wysyła ona szczegółowy dziennik aktywności przeglądania przez użytkownika do firmy Brave celem krótkotrwałego testowania tej funkcji. Firma Brave ogłosiła, że będą miały miejsce szersze próby.

W grudniu tego samego roku firma Brave wezwała do bojkotu firmy Google w zakresie jej praktyk reklamowych. Ponadto została zaimplementowana obsługa sieci Tor. Ruch sieciowy okien uruchomionych w trybie prywatnym przechodzi przez sieć Tor, która maskuje prawdziwe adresy IP, nawiązując szyfrowane połączenie. Dzięki temu lokalizacja i tożsamość użytkowników pozostają nieznane.

25 kwietnia firma dodała funkcję Brave Ads do wprowadzanej na rynek wersji przeglądarki internetowej. Zespół współpracuje również z firmami Vice, Home Chef, Ternio BlockCard, MyCrypto i eToro, jak również BuySellAds, TAP Network, AirSwap, Fluidity i Uphold, by płacić użytkownikom za wyświetlanie reklam w kryptowalutach.

W grudniu 2018 roku twórcy Brave dostosowali przeglądarkę tak, aby była w pełni zgodna z wspieranym przez Google projektem open source o nazwie Chromium. Dzięki temu posunięciu przeglądarka Brave przejęła wszystkie najlepsze cechy Chrome’a, upodobniła się interfejsem i zaadaptowała funkcjonalności.

W marcu 2019 roku w wersji deweloperskiej został uruchomiony moduł umożliwiający użytkownikom Brave zarabianie na wyświetlanych reklamach.

Jak zarabiać z BRAVE?

Poniżej filmik mojego przyjaciela Piotra Grad z jego kanału YouTube

ZAINSTALUJ BRAVE >

https://youtu.be/CdMWn-tKx3o

brave szybkość ładowania stron

PRZEGLĄDAJ SZYBCIEJ Z BRAVE BROWSER

Przeglądaj sieć nawet 8 razy szybciej niż Chrome i Safari
Brave ładuje główne serwisy informacyjne 2 do 8 razy szybciej niż Chrome / Safari na urządzeniach mobilnych i 2 razy szybciej niż Chrome na komputerach.

OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE Z BRAVE

Nigdy więcej opłat za przesyłanie danych w celu pobrania niepożądanych treści
Przeciętny użytkownik przeglądarki mobilnej płaci aż 23 USD miesięcznie opłat za przesyłanie danych, aby pobierać reklamy i oprogramowanie śledzące – to 276 USD rocznie. BRAVE blokuje reklamy i moduły śledzące, więc nie płacisz za nie.

OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE BRAVE

BLOKUJ REKLAMY I TRACKERY

BRAVE blokuje niechciane treści już w ustawieniach domyślnych
Popularne witryny często zawierają wiele reklam i aż 70 modułów śledzących na witrynę. Co gorsza, większość wiodących programów blokujących reklamy nadal pozwala modułom śledzącym na profilowanie Twojej lokalizacji, zachowania i innych działań związanych z przeglądaniem.

BLOKUJ REKLAMY I TRACKERY BRAVE

Doświadcz niezrównanej prywatności i bezpieczeństwa.
Brave walczy ze złośliwym oprogramowaniem i zapobiega śledzeniu, zapewniając bezpieczeństwo informacji. To jej najwyższy priorytet.

BRAVE nie działa w branży danych osobowych.
Serwery firmy nie widzą, ani nie przechowują twoich danych przeglądania – pozostają prywatne na twoich urządzeniach, dopóki ich nie usuniesz. Co oznacza, że nigdy BRAVE nie sprzeda Twoich danych stronom trzecim.

Dostosuj ustawienia tarczy
Wybierz ustawienia dla każdej witryny lub przeglądarki. Sprawdź, ile reklam i urządzeń śledzących jest codziennie blokowanych przez Brave…

Bezpieczeństwo spotyka prostotę
Jeśli chcesz badać, pobierać i instalować wiele rozszerzeń oraz starannie konfigurować i poprawnie utrzymywać ustawienia zarówno w przeglądarce, jak i rozszerzeniach, możesz dopasować niektóre z prywatności i bezpieczeństwo Brave.

BRAVE zrobi dla ciebie wszystko. Proste, prawda?

O ile to możliwe, Brave automatycznie aktualizuje do HTTPS, aby zapewnić bezpieczną, szyfrowaną komunikację, gdy zwykła przeglądarka użyłaby niepewnego połączenia.

Domyślne ustawienia, które mają znaczenie
Przeglądaj z ustawieniami domyślnymi, które blokują phishing, złośliwe oprogramowanie. Ponadto wtyczki, które okazały się zagrożeniem bezpieczeństwa, są domyślnie wyłączone.

Odważnie synchronizuj swoje urządzenia
Brave Sync, obecnie w fazie beta, można włączyć do szyfrowania i synchronizacji preferowanych ustawień i zakładek. Jednak Brave nie ma kluczy do odszyfrowania danych.

NAGRADZAJ SWOICH ULUBIONYCH TWÓRCÓW

Zdobywaj nagrody i oddawaj swoim ulubionym twórcom
Wspieraj swoje ulubione strony za pomocą mikropłatności. Brave zawiera tokeny oparte na blockchain, których można użyć do nagradzania twórców treści.

NAGRADZAJ SWOICH ULUBIONYCH TWÓRCÓW BRAVE

Wspieraj swoje ulubione strony dzięki BRAVE nagrodom
Aktywuj BRAVE nagrody (dostępne tylko na komputery) i oddaj trochę odwiedzanym witrynom. Pomóż sfinansować treści, które kochasz – nawet gdy blokujesz reklamy.
Przeglądanie sieci za pomocą Brave jest bezpłatne: po aktywowaniu Brave Rewards możesz wspierać twórców treści, których kochasz, w ilości, która Ci odpowiada.

Brave może automatycznie dystrybuować Twoje składki na podstawie tego, ile czasu spędzasz w witrynach. Możesz też wybrać typowanie witryn bezpośrednio, a nawet zaoferować stałą miesięczną kwotę napiwku.

Nagrody Brave 2

Wszystko to działa, zachowując prywatność Twojej historii przeglądania. Twoje fundusze są udostępniane właścicielom witryn za pośrednictwem anonimowego systemu ksiąg rachunkowych, dzięki czemu nie można Cię zidentyfikować na podstawie odwiedzanych witryn i wsparcia.

Ponad 10 000 wydawców i twórców treści zarejestrowało się, aby otrzymywać BRAVE nagrody.
Pamiętaj: te wkłady są opcjonalne – przeglądanie Internetu za pomocą Brave jest bezpłatne.

brave-bat-partnership

Basic Attention Token

Basic Attention Token to nowy token dla branży reklamy cyfrowej. Płaci on wydawcom za publikowaną treść i użytkownikom za ich uwagę, a reklamodawcy w zamian za reklamy zyskują więcej korzyści.

Basic Attention Token radykalnie poprawia wydajność reklamy cyfrowej, tworząc nowy token, który wydawcy, reklamodawcy i użytkownicy mogą między sobą wymieniać. Wszystko to dzieje się w łańcuchu bloków Ethereum.

Token można wykorzystać do uzyskania różnorodnych usług reklamowych i opartych na platformie BAT. Użyteczność tokena opiera się na uwadze użytkownika, co po prostu oznacza skoncentrowane zaangażowanie umysłowe danej osoby.

BAT LOGO
Nagrody Brave za używanie przeglądarki

Co ciekawe przeglądarka uruchomiła system nagradzający zarówno zwykłych użytkowników jak i osoby tworzące strony internetowe. Do tej pory za oglądanie reklam nikt Wam nie płacił a wręcz przeciwnie to Ty płaciłaś/eś za nie nawet nie widząc o tym. Reklamy w internecie stały się na tyle uciążliwe że większość z nas zaczęła używać AdBlocka by pozbyć się niechcianych reklam.

Brave Browser daje Ci możliwość wyboru pomiędzy blokowaniem reklam a ich oglądaniem. Jeżeli zdecydujesz się na to drugie rozwiązanie będziesz otrzymywał wynagrodzenie w postaci darmowej kryptowaluty Basic Attention Token BAT.

Raz w miesiącu Brave prześle na Twój osobisty portfel określoną ilość kryptowaluty BAT. Ilość ta zależy od liczby reklam, które obejrzałeś serfując po internecie.

Dodatkowo witryny które cieszyły się Twoim największym zainteresowaniem także otrzymają od Brave tokeny BAT.

ZARABIAJ Z BRAVE >

Jak działa Brave Rewards?

Rejestrujesz się jako zweryfikowany twórca treści w Brave Rewards

brave revards

Rejestracja jako zweryfikowany twórca treści daje dostęp do pulpitu twórców, w którym możesz zarządzać Twoim profilem. Zapewni ci również dostęp do linku polecającego, którego możesz użyć, aby zarobić więcej tokenów.

Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu do pulpitu nawigacyjnego możesz użyć partnera Uphold do automatycznej konwersji zarobionych tokenów na wybraną walutę.

Kupno I Sprzedaż Tokenów BAT – Gdzie Kupić Basic Attention Token?

Obecnie dostępne są trzy możliwości, które pozwolą na zakup tokenów BAT:

 • Poprzez Uphold – Uphold to usługa przekazu środków, która obsługuje Bitcoiny, BAT i wiele innych kryptowalut. Obsługiwane metody płatności obejmują karty bankowe i giełdy kryptowalut.
 • Poprzez portfel BAT – Wszystkie portfele BAT są w stanie automatycznie przekształcić Bitcoiny, Ethereum i Litecoiny w BAT. Proces konwersji odbywa się w tle.
 • Poprzez giełdy kryptowalut – Tokeny Bat obsługują między innymi giełdy: Binance, Bittrex, Bitbay, Poloniex i wiele innych.

Warto pamiętać o tym, że po przelaniu tokenów BAT na portfel Brave nie ma możliwości dokonania ich wypłaty, jest to tzw. portfel jednokierunkowy. W przyszłych aktualizacjach zostanie wprowadzona funkcja wypłat.

CHROŃ SWOJĄ PRYWATNOŚĆ

Brave blokuje oprogramowanie, które podąża za tobą

„Prywatny” tryb przeglądania, który oferują inni, nie jest tak naprawdę prywatny. Wiele funkcji prywatności Brave, w tym „Prywatne karty z Tor *”, zatrzymuje trackery i zapewnia głęboki poziom ochrony.

Interfejs

Jeśli wcześniej korzystałeś z Chrome, to uruchamiając Brave poczujesz się jak ryba w wodzie, bowiem interfejs jest dokładnie taki sam. Dotyczy to również wielu gestów, na przykład przesuwanie palcem po pasku adresu strony sprawi, że zmienimy wyświetlaną aktualnie stronę internetową. Jedyną różnicą, którą zauważysz, będzie dodatkowy przycisk na górnym pasku. Nazywa się on Brave Shield i jest to główna zaleta tego programu.

Jak korzystać z Tarcz podczas przeglądania?

Umiejętność czytania i korzystania z panelu Tarcz pomoże Ci uzyskać informacje i bezpieczeństwo podczas przeglądania. Przejrzymy i pokrótce opiszemy każdą sekcję panelu Tarcze oraz ich znaczenie lub kontrolę.

Obserwuj zdjęcie poniżej:

ShieldsBD BRAVE

Górna część panelu jest dość prosta, ale powinniśmy wyróżnić i zdefiniować kilka rzeczy.

Stan

Użyj tego przełącznika w panelu Tarcz, aby przełączać między stanami w górę i w dół . Możesz to potraktować jako przycisk „mocy” dla Tarcz. Pamiętaj, że ikona Shields na pasku adresu zmieni się w zależności od jej stanu.

Gdy tarcze są w włączone:

 • Ikona jest pomarańczowa: BRAVE TARCZA POMARAŃCZOWA
 • Zabezpieczenia są obecnie „włączone” lub „aktywne i monitorują / blokują treści w aktualnie oglądanej witrynie.

Gdy tarcze są wyłączone:

 • Ikona jest jasnoszara: BRAVE TARCZA SZARA
 • Zabezpieczenia są „wyłączone” lub „nieaktywne”, a strona internetowa, którą przeglądasz, wyświetli się i pozwoli na wyświetlenie wszystkich treści związanych z witryną.

Nazwa domeny i liczba bloków

Nazwa domeny witryny, którą aktualnie odwiedzasz, jest wyświetlana na środku tej sekcji, wraz z całkowitą liczbą elementów strony, które Brave zablokował w witrynie podczas tej sesji. Pamiętaj, że wyświetlana tutaj nazwa jest jedyną witryną , na którą wpłynie zmiana jakichkolwiek ustawień w panelu. Liczba bloków dla wymienionej witryny będzie resetowana za każdym razem, gdy ją opuszczasz lub strona jest przeładowywana.

Zabezpieczenia

Tarcze mogą blokować kilka różnych rodzajów treści online, od oprogramowania śledzącego po ataki typu phishing / malware. Wymienione tutaj zabezpieczenia są takie same, jak wymienione w ustawieniach domyślnych osłon :

Reklamy i moduły śledzące

Ten przełącznik umożliwia blokowanie reklam wyświetlanych na stronach internetowych i dołączonych do nich modułach śledzących. Zauważ, że to ustawienie kontroluje zarówno reklamy, jak i moduły śledzące. Większość reklam, które widzisz w sieci, również próbuje Cię śledzić. Zamiast rozdzielić, które moduły śledzące zawierają również reklamy, kontrolujemy je wszystkie za pomocą jednego przełącznika.

Liczba obok strzałki rozwijanej widoku szczegółowego odzwierciedla liczbę zablokowanych reklam / modułów śledzących. Kliknij strzałkę, aby wyświetlić listę wszystkich elementów zablokowanych przez Brave w bieżącej domenie:

Jak korzystać z Tarcz podczas przeglądania BRAVE
Domyślnie Brave nie blokuje reklam własnych, które faktycznie są częścią odwiedzanych witryn – tylko te, które są osadzone z innych źródeł. Reklama, która jest częścią witryny, którą odwiedzasz, nie ankietuje cię online. Często trudno jest zdecydować, które części witryny są naprawdę reklamami.

Rozważ przypadek „sponsorowanych” postów na blogu – czy należy je zablokować? Co z witrynami handlowymi, które zawierają wszystkie wspaniałe funkcje produktu, na który patrzysz i jego akcesoriów? Przeglądarka unika tylko blokowania śledzenia – i obejmuje to większość reklam.

Połączenia zaszyfrowane

To uaktualnia połączenia z HTTP na HTTPS w oparciu o reguły HTTPS Everywhere . Po włączeniu Brave będzie używać szyfrowanego połączenia w każdej znanej witrynie. Liczba po lewej stronie pokazuje, ile indywidualnych połączeń zostało uaktualnionych zgodnie z tymi regułami.

Kontrola plików cookie

Użyj tego ustawienia, aby powiedzieć Brave, aby blokowała pliki cookie pierwszej lub trzeciej strony w aktualnie aktywnej domenie. Domyślnie Brave zezwala na własne pliki cookie i blokuje pliki cookie stron trzecich. Zwykłe pliki cookie są zwykle potrzebne do zalogowania się na stronie.
Ustawienie Cookie Control wykorzystuje menu rozwijane zawierające trzy osobne stany:

 • Zablokowane pliki cookie innych firm: Akceptuje pliki cookie innych firm i blokuje wszelkie inne witryny.
 • Zablokowane pliki cookie : blokuje wszystkie pliki cookie, zarówno pierwszej, jak i trzeciej strony w witrynie.
 • Wszystkie pliki cookie dozwolone : Akceptuje zarówno pliki cookie pierwszej, jak i trzeciej strony w witrynie.

Kontrola skryptu

Domyślnie Brave pozwala stronom na uruchamianie JavaScript. Wiele witryn wymaga użycia JavaScript w celu poprawnego wyświetlania lub uzyskania dostępu do niektórych funkcji witryny. Jeśli zdecydujesz się blokować skrypty, skrypty liczbowe zablokowane na stronie internetowej zostaną odzwierciedlone obok ustawienia.

Szczegółowy widok tej ochrony ujawnia każdy skrypt zablokowany przez Brave. Stąd możesz zezwolić lub zablokować poszczególne skrypty w witrynie, aby dostosować przeglądanie. Te zmiany są aktywne tylko do momentu opuszczenia witryny.

To jest zaawansowana funkcja. Jeśli zablokujesz skrypty, wiele stron ulegnie awarii. Nie włączaj tego, chyba że zechcesz otworzyć panel Osłony w większości odwiedzanych witrynach.

Rozpoznawanie urządzenia

Nawet bez użycia plików cookie niektóre strony internetowe mogą zidentyfikować różnicę między przeglądarką a urządzeniem, aby rozpoznać Cię na podstawie unikalnej kombinacji tych cech. Takie podejście nazywa się „odciskiem palca” lub „rozpoznawaniem urządzenia”.

Włączenie tego ustawienia utrudnia przechwytywanie tych danych przez wyłączenie wielu funkcji powszechnie używanych do rozróżniania urządzeń. Nie wszystkie odciski palców są używane w ten sposób – strony, które przechowują gry online, wyświetlają mapy lub pozwalają na edycję audio / wideo, wykorzystają te techniki zgodnie z prawem. Funkcje wyłączone przez to ustawienie nie mają na celu śledzenia użytkownika, ale można ich do tego użyć.

BRAV domyślnie blokuje te próby stron zewnętrznych. Jeśli wyłączysz je dla wszystkich witryn, niektóre bogate aplikacje internetowe mogą się nie wyświetlić. Użyj menu rozwijanego, aby ustawić sposób, w jaki Brave obsługuje próby odcisków palców:

 • Zablokowane rozpoznawanie urządzenia innej firmy: Pozwala na własne próby pobrania odcisków palców podczas blokowania innych prób.
 • Blokuj rozpoznawanie urządzenia: blokuje wszystkie próby pobrania odcisków palców.
 • Dozwolone jest wszystkie rozpoznawanie urządzeń: umożliwia pobieranie odcisków palców zarówno własnych, jak i zewnętrznych.

ZAINSTALUJ BRAVE >

https://youtu.be/FRHSc9pv2q4

Lista funkcji przeglądarki BRAVE

Tarcze

 • Blokowanie reklam
 • Zapobieganie pobieraniu odcisków palców
 • Kontrola plików cookie
 • Aktualizacja HTTPS
 • Blokuj skrypty
 • Ustawienia tarczy dla poszczególnych witryn
 • Konfigurowalne ustawienia domyślne globalnej tarczy

Bezpieczeństwo

 • Wyczyść dane przeglądania
 • Wbudowany menedżer haseł
 • Formularz autouzupełniania
 • Kontroluj dostęp do treści do prezentacji pełnoekranowej
 • Kontroluj dostęp strony do mediów do automatycznego odtwarzania
 • Wyślij „Nie śledź” z żądaniami przeglądania

Tabs i Windows

 • Prywatny Windows
 • Przypięte karty
 • Automatyczne rozładowywanie
 • Przeciągnij i upuść
 • Duplikować
 • Zamknij Opcje
 • Znajdź na stronie
 • Drukuj stronę

brave browser opinion

Pasek adresu

 • Dodaj zakładkę
 • Automatyczne sugerowanie adresów URL
 • Wyszukaj z paska adresu
 • Automatycznie sugeruj wyszukiwane hasła
 • Pokaż / ukryj pasek narzędzi zakładek
 • Pokaż bezpieczną lub niezabezpieczoną stronę

Szukaj

 • Wybierz domyślną wyszukiwarkę
 • Użyj skrótów klawiaturowych dla alternatywnych wyszukiwarek
 • Opcja użycia DuckDuckGo do wyszukiwania w oknie prywatnym

Rozszerzenia / wtyczki

Brave Desktop obsługuje teraz większość rozszerzeń Chrome w sklepie internetowym Chrome

Poniżej nformacje, które mogą zaoszczędzić trochę czasu nowym użytkownikom Brave:

 • Przeglądarka instaluje się z ustawionym domyślnie językiem angielskim. Aby włączyć język polski, należy przejść do „Settings”, rozwinąć „Advanced” i w „Languages” wybrać język polski zarówno dla opcji „Language”, jak i „Spell check” (sprawdzanie pisowni), a następnie zrestartować przeglądarkę.
 • Brave umożliwia import ustawień, historii przeglądania, haseł, ciasteczek i zakładek z innych przeglądarek. Import można wykonać zaraz po instalacji lub w dowolnym momencie z poziomu ustawień przeglądarki.
 • Aby otrzymywać co miesiąc darmowe tokeny, należy włączyć program Brave Rewards. Wraz z przystąpieniem do programu zostanie utworzony anonimowy portfel Uphold. Tokeny BAT przeznaczone na nagrody dla autorów przyznawane są automatycznie co miesiąc. Pierwsze tokeny zostaną dodane dopiero po miesiącu od przystąpienia do programu Brave Rewards. Od momentu przyznania tokenów mamy 90 dni na ich rozdysponowanie, po tym czasie wygasają.
 • Można instalować rozszerzenia z Chrome Web Store, nie należy obawiać się komunikatu informującego o tym, że Brave nie posiada wystarczająco dużo ocen/opinii na temat danego rozszerzenia, aby zweryfikować, że nie jest ono szkodliwe.
 • Napiwki (nagrody) Brave Rewards można dawać jedynie w wersji desktopowej. Użytkownik przeglądarki sam nie może skorzystać z tokenów przeznaczonych na nagrody dla wydawców. Moduł zarabiania na reklamach działa w trybie eksperymentalnym, dostępny jest w tej chwili wyłącznie w wersji Brave Dev.
 • W wersji mobilnej Brave portfel BAT znajduje się obecnie jeszcze w fazie beta i domyślnie jest wyłączony. Aby go włączyć, należy w pasku adresu wpisać „chrome://flags”, a następnie opcję Brave Rewards zmienić z „default” na „enabled”. Po restarcie przeglądarki znajomy trójkąt pojawi się po prawej stronie, można go kliknąć, utworzyć portfel i otrzymać startowe 25 BAT. Kolejne tokeny BAT będą dodawane co miesiąc, tak samo jak w wersji desktopowej.

ZAINSTALUJ BRAVE za DARMO >

Znaleziono na YouTube o BRAVE

https://youtu.be/a6KUb79Vhxw

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Nowe zyski z Masternodów zostały przyznane w Yieldnodes – sierpień 2021 r. Jak zgarniać opłaty transakcyjne na BSC BONUS

Nowe zyski z Masternodów zostały przyznane w Yieldnodes – sierpień 2021 r. Jak zgarniać opłaty transakcyjne na BSC? BONUS

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Nowe zyski z Masternodów zostały przyznane w Yieldnodes – sierpień …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA