Z ostatniej chwili

Rozdwojenia łańcucha Bitcoina cora bliżej! 1 sierpnia SegWit2x, UASF, UAHF, BIP91. Blockchain wykorzystają rządy! Bitcoin legalny w Korei Południowej

Coraz bliżej ewolucji, wizja rewolucji i rozdwojenia łańcucha oddala się

W nocy z czwartku na piątek 21 lipca zaszło w sieci Bitcoin ważne wydarzenie, określane w skrócie jako „BIP 91 lock-in”. Nagły wzrost kursu Bitcoina do 2900 USD i późniejsze jego wahania są wyrazem emocji towarzyszących właśnie temu zdarzeniu. Odłóżmy jednak emocje na bok i skupmy się na technicznych aspektach sprawy. Co się tak naprawdę stało i co może nas w związku z tym czekać w przyszłości.

Nie od dziś wiadomo, że sieć Bitcoina może nie mieć wystarczającej przepustowości do obsłużenia wzmożonego ruchu. Obecny rozmiar bloku pozwala na obsłużenie średnio zaledwie siedmiu transakcji na sekundę, co staje się niewystarczające. Dodatkowo „walka” o miejsce w bloku powoduje zwiększenie się opłat transakcyjnych, co zabija wiele przedsięwzięć bazujących na mikropłatnościach i powoduje utrudnienia dla użytkowników sieci.

W temacie zwiększenia przepustowości sieci ścierają się dwie koncepcje. Jedna to proste zwiększenie wielkości bloku, druga to zastosowanie swego rodzaju „nadbudówek” nad łańcuchem bloków Bitcoina, które mogłyby przejąć większość transakcji o niskich nominałach, odciążając główny łańcuch. Najbardziej znaną taką technologią jest Lightning Network (LN).

Warto zauważyć, że te dwie koncepcje nie są ze sobą sprzeczne. Można zarówno zwiększyć wielkość bloku, jak i uruchomić LN i inne tego typu rozwiązania. Tu na scenę wkracza kolejna technologia, nazywana Segregated Witness (SW). Każda transakcja zapisana w łańcuchu bloków zawiera cyfrowe podpisy pozwalające zweryfikować jej poprawność. SW pozwala na przesunięcie tych podpisów w inne miejsce bloku, tak, że nie liczą się one do wynoszącego 1 MB limitu jego wielkości.

Dzięki temu efektywna wielkość bloku może wzrosnąć do około 1,7 MB, przy założeniu, że wszystkie transakcje będą korzystały z SW. Druga bardzo ważna rola SW to poprawienie kilku słabych punktów w protokole Bitcoina uniemożliwiających jak dotąd wdrożenie technologii takich jak Lightning Network.

Ekipa rozwijająca portfel Bitcoin Core od dłuższego już czasu prowadziła prace nad SW, wdrażając ją w sieciach testowych Bitcoina i przygotowała dokument BIP 141, opisujący sposób jej wdrożenia do sieci głównej. Sposób ten jest dość prosty. Każdy blok łańcucha BTC zawiera 32-bitowe pole, tak zwaną „wersję”. Ustawiając różne bity w tym polu, górnicy sygnalizują wsparcie dla różnych pomysłów rozwojowych. BIP 141 ma przypisany bit o numerze 1.

Jego reguła aktywacji jest taka: jeżeli w okresie od 15 listopada 2016 do 15 listopada 2017 wystąpi tak tysiąc kolejnych bloków, w którym 950 z nich będzie miało ustawiony bit 1 w wersji, to wtedy węzły zgodne z BIP 141 zaczną odrzucać bloki bez ustawionego bitu 1 (bloki niezgodne z SW). W takiej sytuacji te 5% górników będzie miało prosty wybór, albo przyłączają się do SW, albo wylatują z sieci. Wszystkie węzły używające oficjalnego Bitcoin Core są już zgodne z BIP 141…

Czytaj więcej na: http://bitcoin.pl

Opinia o jednej z kopalni kryptowalut! >

1 sierpnia – zmiany w Bitcoinie – SegWit2x, UASF, UAHF, BIP91

Segwit, SegWit2x, BIP 148, BIP 141, BIP 91, UASF… W obliczu tylu różnych propozycji ulepszenia Bitcoina (Bitcoin Improvement Proposal – BIP) użytkownicy wydają się zagubieni i niepewni przyszłości. Wyjaśnijmy jednak co jest co i kiedy ma nastąpić, bo może strach ma tylko wielkie oczy.

Zamieszanie z znanym problemem

Już od dawna toczy się dyskusja na temat problemu z wielkością bloku, społeczność podzieliła się na obozy i w tym całym szumie informacyjnym ciężko trafić na konkrety. Górnicy nie popierają SegWit i wolą zwiększenie bloku. Bitmain najchętniej zablokowałby SegWit, który miałby wpływ na wydajność koparek. Inni boją się centralizacji przy uwolnieniu wielkości bloku. Spójrzmy jednak teraz na fakty aby wszystko stało się trochę jaśniejsze. Aktualny stan poparcia dla rozwiązań możecie w każdym momencie sprawdzić na tej stronie Coin Dance a na tej stronie możecie zobaczyć kto jakie rozwiązanie wspiera.

SegWit2x na prowadzeniu

Jak widać największe szanse na sukces ma SegWit2x. Wprowadziłby on po pierwsze zmiany opisywane w tym wpisie,czyli klasyczny SegWit (BIP 141), dodatkowo zwiększając rozmiar bloku do 2MB około 3 miesiące po aktywacji.  SegWit wymaga 95% wsparcia utrzymanego przez 2016 bloków.

BIP 91 to “Reduced threshold Segwit – Miner Activated Soft Fork (MASF)” mający na celu obniżenie wymaganego wsparcia do poziomu 80% sieci i utrzymania tego przez 336 bloków. Potem po około 3 miesiącach jeśli będzie miał 100% wsparcia to dojdzie do zwiększenia bloku, w przeciwnym razie łańcuch się rozdzieli.

A co jeśli?

Jednak jeśli SegWit2x nie osiągnie wsparcia na poziomie 80% to górnicy wciąż mają rok aby go wprowadzić a w międzyczasie do gry wejdzie UASF (BIP 148). Poziomem od którego będzie on wprowadzony jest ponad 50% mocy górników i firm bitcoinowych…

Czytaj więcej na: http://bithub.pl

REWOLUCJA BITCOINA ( To już Jutro )

Źródło: http://bitmon.pl

Blockchain będzie wykorzystywany przez rządy

W życiu pewne są tylko śmierć i podatki , jak mówi stare powiedzenie

Problem polega oczywiście na tym, że śmierć jest zwykle zaskoczeniem, a podatki obowiązkiem każdego dorosłego obywatela. Jedna firma chce pomagać rządom śledzić i opodatkowywać obywateli oraz firmy w czasie rzeczywistym za pomocą technologii Blockchain.

Firma, Sage Communications, zasugerowała wykorzystanie Blockchaina w celu zapewnienia korzyści rządom, którym ma to ułatwić rozliczenie podatników oraz firm…

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Usługodawcy Bitcoin legalni w Korei Południowej

Korea Południowa wdraża szereg regulacji dotyczących Bitcoina i kryptowalut. Choć nie są to jeszcze działania takie jak w Japonii to jednak dokonuje się coraz większy postęp. Rząd Korei Południowej oficjalnie zalegalizował dostawców usług Bitcoin poprzez wydanie aktów prawnych regulujących ich funkcjonowanie oraz obowiązki.

Park Yong-Jin z rządzącej Partii Demokratycznej Korei już 3 lipca zapowiadał, iż rząd gotowy jest na wdrożenie regulacji dotyczących obrotu kryptowalutami. Głównymi propozycjami w przypadku usługodawców było posiadanie kapitału co najmniej 500,000 wonów (ok. 440,000 dolarów) oraz wdrożenie procedur przeciwko praniu brudnych pieniędzy (Anti-Money-Laundering) i gromadzenie odpowiednich danych osobowych swoich klientów (Know-Your-Customer). Podobne regulacje zostały wprowadzone w życie w Chinach po interwencji PBoC.

Zgodnie z projektem ustawy, który ma na celu zmianę ustawy dotyczącej transakcji elektronicznych, przedsiębiorcy, maklerzy lub inne podmioty gospodarcze zaangażowane w transakcje kryptowalutowe będą musiały uzyskać zgodę odpowiedniej komisji. Wymagania obejmują utrzymanie kapitału w wysokości co najmniej 500 milionów wonów (436,300 dolarów) i urządzeń do przetwarzania danych

Źródło: http://bithub.pl

KRYPTOWALUTY – ile można zarobić na kryptowalutach i w które najlepiej inwestować

Źródło: http://bitmon.pl

Jak zacząć kopać kryptowaluty? >

Według Austriackiego banku, Bitcoin nie może być walutą z powodu jego niestabilności

Ewald Nowotny, obecny prezes Narodowego Banku Austrii oraz członek rady Europejskiego Banku Centralnego nie widzi Bitcoina jako waluty

Bitcoin nie jest walutą, nie jest stabilny…

 

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

REWOLUCJA BITCOINA ( To już Jutro )

Źródło: http://bitmon.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Wymarzony tandem Bitcoina. To może być moment, w którym Bitcoin solidnie wystrzeli

Wymarzony tandem Bitcoina. To może być moment, w którym Bitcoin solidnie wystrzeli

Wymarzony tandem Bitcoina Być może natknąłeś się na pewną publikację na X. Jeśli nadal zastanawiasz się, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA