Z ostatniej chwili

Specjaliści ds. bezpieczeństwa z McAffee ostrzegają przed nowym typem ransomware na system Android! LeakerLocker

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Specjaliści ds. bezpieczeństwa z McAffee ostrzegają przed nowym typem ransomware na system Android.   zidentyfikowano w dwóch aplikacjach ze sklepu Google Play, które zostały pobrane od 6 do 15 tysięcy razy.

Ransomware ma na celu wyłudzenie od użytkownika okupu. Najczęstszą formą działania takiego złośliwego oprogramowania jest szyfrowanie plików, które odblokowywane są dopiero (ewentualnie), kiedy ofiara zapłaci przestępcom.

LeakerLocker, rozpoznany przez McAffe, obrał inną metodę działania – blokował telefon użytkownika, a następnie szantażował opublikowaniem prywatnych danych, m.in. adresu e-mailowego, SMS-ów i historii przeglądarki, wszystkim osobom zapisanym w kontaktach. Nie wiadomo ilu użytkowników zapłaciło okup autorom LeakerLockera.

Aplikacje Wallpapers Blur HD oraz Booster&Cleaner Pro, zawierające ransomware, zostały już usunięte z platformy Google Play. McAfee przypomina jednak, aby przed pobraniem czegokolwiek na swój smartfon…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Trojan udający aplikacje i kradnący pieniądze! Microsoft – użytkownicy Windows 7 nie używają antywirusów! FBI i Kaspersky

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Groźny trojan skutecznie udaje różne aplikacje i kradnie pieniądze Koń …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA