T-Mobile jednak przebiło nawet Orange – również klienci ofert na kartę w roamingu bez dopłat!
T-Mobile z opóźnieniem, ale z przytupem ogłasza poprawiony cennik roamingowy. Wczoraj informowałem Was o nowym cenniku dla klientów abonamentowych, dziś T-Mobile zapowiedział, że z zasady „Roam Like At Home” skorzystają wszyscy klienci. Mowa tu o klientach T-Mobile na kartę, Heyah i tuBiedronka.
Przyznam, że mocno mnie to zaskoczyło, nawet Orange, który jako pierwszy zastosował tę zasadę, pominął w niej klientów ofert na kartę, włączając w to jedynie klientów Nju mobile z rachunkiem.
Roaming w UE w ofertach na kartę T-Mobile
Dla wszystkich klientów T-Mobile na kartę, Heyah czy tuBiedronka krajowe pakiety minut, SMS-ów i MMS-ów do wszystkich sieci oraz pakiety danych, będą dostępne również w roamingu w UE. Dla przykładu w ofercie T-Mobile na kartę z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami oraz pakietem 10 GB w kraju, w roamingu w UE klienci otrzymają nielimitowane rozmowy i SMS-y oraz 1,25 GB danych w ramach pakietu opłaconego w kraju…
Czytaj więcej na: http://antyweb.pl
Za „darmowy” roaming w Europie zapłacą telekomy i ich klienci
Od 15 czerwca 2017 zmieniają się warunki świadczenia usług roamingu na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). „Ceny połączeń za granicą jak w domu” będą dużym wyzwaniem dla telekomów.
Niektórzy operatorzy w Europie już ograniczają promocje, podnoszą opłaty czy nawet rezygnują z roamingu w wybranych taryfach wprowadzając do oferty abonament wyłącznie krajowy. Dla firm w Polsce przy braku działań, z uwagi na specyficzne uwarunkowania rynkowe, „darmowy” roaming może oznaczać dalszy spadek przychodów.
Tanio jak w domu
Idea Roam Like At Home (RLAH, ang. ceny połączeń za granicą jak w domu) zaproponowana przez Komisję Europejską miała być drogą do tańszej i prostszej komunikacji w ramach europejskiego Jednolitego Rynku Cyfrowego oraz tworzenia trwałych miejsc pracy w cyfrowej gospodarce.
Pierwsze rozporządzenia dotyczące regulacji roamingu pojawiły się już w czerwcu 2007 roku. Od tego momentu ceny połączeń na rynku detalicznym w Unii Europejskiej spadły aż o 92%. Największe różnice widać w stawkach za transmisję danych. Jeszcze kilka lat temu niewyłączenie funkcji transmisji danych na wakacjach groziło kilkusetzłotowym czy nawet kilkutysięcznym rachunkiem na koniec miesiąca. Teraz coraz popularniejsze są taryfy, w których korzystanie z GPS czy oglądanie filmów zagranicą jest w cenie abonamentu. Dzięki temu między 2008 a 2015 rokiem wolumen transmisji danych wzrósł stukrotnie. Mimo jednak tak dynamicznego wzrostu ruchu, przychody telekomów regularnie spadają, gdyż spadek stawek był w tym okresie po prostu dramatyczny.
W czasie, kiedy stopniały ceny połączeń w Unii Europejskiej dla klientów detalicznych, operatorów telekomunikacyjnych nadal obowiązują opłaty na rynku hurtowym, czyli rozliczenia między telekomami, co generuje znaczne koszty. W konsekwencji, przy braku działań ze strony operatora i regulatora jest on zmuszony do świadczenia usługi roamingu poniżej kosztów…
Czytaj więcej na: http://di.com.pl
Telefon dla seniora może uratować mu życie
Przyglądamy się funkcjom telefonów komórkowych firmy Maxcom przygotowanych specjalnie na potrzeby seniorów. Ich czytelny interfejs, wygodne skróty i dołączane w zestawie ładowarki stacjonarne zapewniają osobom starszym odpowiedni komfort, a funkcja SOS może nawet uratować im życie.
W naszym poprzednim artykule wyjaśniliśmy już, dlaczego seniorom zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu telefon skrojony pod ich potrzeby, niż nieco bardziej funkcjonalny, ale też nieintuicyjny smartfon. Pokazaliśmy to również dobitnie w filmie. Teraz chcemy omówić dokładniej najważniejsze funkcje dwóch interesujących modeli z oferty firmy Maxcom – Maxcoma MM721 z łącznością 3G oraz ładowarką stacjonarną, a także Maxcoma MM715 sprzedawanego w zestawie z opaską SOS. Zobaczmy jak prosta jest ich obsługa i w jaki sposób mogą nie tylko ułatwić, ale nawet uratować seniorowi życie.
Ładowarka stacjonarna
Oba wspomniane modele posiadają stacjonarną ładowarkę podobną do tych, które znamy z bezprzewodowych telefonów stacjonarnych. Osoby starsze często używają komórek przede wszystkim w domu, a dzięki ładowarce łatwiej jest im pamiętać o regularnym uzupełnianiu energii. Co prawda komórki Maxcom bez problemu wytrzymają bez podłączenia nawet przez tydzień, ale „stacja dokująca” zdejmuje z ich użytkowników dodatkowy obowiązek, o którym należy pamiętać. Telefon może spoczywać w stacji zawsze wtedy, gdy nikt go akurat nie używa…
Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl