Uważaj! Ta aplikacja podszywa się pod Netflixa i kradnie dane płatnicze
FlixOnline obiecuje darmowy dostęp do VOD, ale w rzeczywistości jest złośliwym oprogramowaniem stworzonym w celu wyłudzenia pieniędzy. Uważaj na najnowszego wirusa podszywającego się pod Netflixa.
Do sieci trafiła nowa aplikacja na urządzenia mobilne, która podszywa się pod Netflixa. W rzeczywistości program służy do wyłudzenia danych do karty płatniczej…
Więcej dowiesz się u źródła >Znaczący wzrost ataków na komputery Apple
W ubiegłym roku firma Atlas VPN wykryła 674 273 nowych próbek złośliwego oprogramowania atakujących system macOS firmy Apple. Dla porównania w 2019 roku było ich zdecydowanie mniej, bo tylko 56 556.
Jak wynika z badań Atlas VPN cyberprzestępcy tworzyli dziennie 1847 złośliwych aplikacji wymierzonych w system operacyjny Apple. Wzmożone zainteresowanie hakerów komputerami z nadgryzionym jabłuszkiem nie jest dziełem przypadku. Eksperci zwracają uwagę na fakt, iż desktopy z macOS systematycznie zwiększają udział w rynku pecetów z systemem operacyjnym Windows. Obecnie Apple kontroluje około 15 proc. segmentu komputerów stacjonarnych…
Więcej dowiesz się u źródła >Dane 533 milionów użytkowników Facebooka wyciekły
Przed kilkoma godzinami, na jednym z “hackerskich” forów ktoś udostępnił bazę z danymi ponad 533 milionów użytkowników Facebooka, w tym dane ponad 2,5 miliona Polaków.
Bez (dużej) paniki!
Po pierwsze, nie panikujcie. W pliku nie ma ani haseł (ani ich hashy) ani prywatnych wiadomości, więc możecie odetchnąć z ulgą.
W wypowiedzi dla BI przedstawiciel Facebooka potwierdził, że zbiór powstał w wyniku wykorzystania błędu, który Facebook załatał w 2019. Z tego co ustaliliśmy, część z osób z pliku który dziś ujawniono nigdy nie prezentowało publicznie swojego e-maila i numeru telefonu. Błąd musiał więc pozwalać na pozyskanie danych co najmniej z poziomu “dla znajomych”…
Więcej dowiesz się u źródła >Wyciek danych użytkowników Facebooka – jak sprawdzić, czy nas dotyczył?
Po raz kolejny wyciekły dane na temat użytkowników Facebooka. Jakie informacje tym razem ujawniono i w jaki sposób sprawdzić, czy dotyczyły one naszego profilu?
W weekend internet obiegła informacja o wycieku danych z Facebooka. Jak odkrył przedstawiciel firmy Hudson Rock, na hakerskich forum w sobotę pojawiła się baza danych ponad 533 milionów osób korzystających z serwisu społecznościowego ze 106 krajów. Wśród nich znalazło się blisko 2,7 miliona użytkowników z Polski…
Więcej dowiesz się u źródła >Czy Twój numer telefonu (+ inne dane) wyciekły z Facebooka? Można to już sprawdzić
Dla przypomnienia chodzi o ten wyciek. Całość bazy zaimportował do siebie Troy Hunt i po praz pierwszy została w wyszukiwarce dodana opcja szukania po telefonie: https://haveibeenpwned.com/
Przypominamy, że w omawianym wycieku z FB wyciekły takie dane jak…
Więcej dowiesz się u źródła >Wyciek danych z Facebooka. Ofiarą padły informacje o 533 milionach użytkowników popularnego serwisu społecznościowego
Jeśli regularnie korzystacie z serwisu społecznościowego Facebook, lepiej sprawdźcie, czy wśród informacji o 533 mln użytkownikach wspomnianej platformy nie znajdują się informacje dotyczące waszego konta. Można to sprawdzić w stosunkowo łatwy sposób i biorąc pod uwagę to, że wyciek danych z Facebooka dotyczy też 2,5 mln osób z Polski, zdecydowanie warto sprawdzić stan zabezpieczeń i w razie potrzeby zmienić hasło.
Gigantyczna baza zawierająca pakiet danych o milionach userów serwisu Marka Zuckerberga trafiła na forum hackerskie, skąd można było ją pobrać za darmo. Facebook przyznaje, że zdaje sobie sprawę z problemu, natomiast luka, która umożliwiła włamanie, podobno została załatana w 2019…
Więcej dowiesz się u źródła >Instalować czy kasować? Pomagają czy narażają? O antywirusach słów kilka
Rzadko jaka kategoria narzędzi z obszaru bezpieczeństwa budzi aż takie kontrowersje i dzieli ekspertów. Czy narażają nas na większe ryzyko niż to, przed którym nas chronią? Czy ich używanie ma jeszcze sens? Porozmawiamy o antywirusach.
Jeszcze kilka lat temu posiadanie programu antywirusowego było powszechnie akceptowanym standardem bezpieczeństwa. Dzisiaj sytuacja powoli się zmienia i pojawia się coraz więcej pytań i wątpliwości wokół skuteczności tych narzędzi i sensu ich używania. Już we wtorek i środę postaram się je omówić podczas dwóch webinarów sponsorowanych przez Arubę…
Więcej dowiesz się u źródła >Signal wprowadza kryptowalutę MobileCoin
Signal właśnie ogłosił, że niebawem chce wprowadzić elektroniczne płatności do swojego komunikatora. Czy to dobrze, czy to źle? Eksperci w większości krytykują ten ruch.
MOB czyli MobileCoin
Oficjalna informacja na temat wprowadzenia płatności opartych o kryptowalutę MobileCoin pojawiła się wczoraj na blogu Signala. Póki co, funkcja ta dostępna jest tylko dla osób z Wielkiej Brytanii, które zainstalują wersję beta komunikatora. Innymi słowy, Signal poza funkcją komunikatora ma się stać dodatkowo tzw. portfelem kryptowalutowym, dzięki czemu będzie można — jak pisze Signal — “łatwo wysyłać i odbierać pieniądze między znajomymi“…
Więcej dowiesz się u źródła >