Uwaga klienci ING, Paribas, Aliora i Santandera
Otrzymujemy informacje o ataku SMS wymierzonym w klientów banku ING, Alior Banu i BNP Paribas. Podobne ataki były niedawno wycelowane w klientów banku Santander*.
Dlatego niezależnie od tego, w którym banku posiadasz rachunek, przeczytaj poniższy artykuł. Oto wiadomość, która jest aktualnie wysyłana przez przestępców…
Więcej dowiesz się u źródła >Uwaga na SMS-y od “e-Urząd Skarbowy”
Ktoś podszywa się pod “e-Urząd Skarbowy” i wysyła wiadomości na smartfony Polaków. Oto treść wiadomości.
Wiadomość zawiera linka do login-gov-pl[.] surge.sh który przekierowuje na adres pz-gvv[.] pl. Tam znajduje się strona podszywająca się pod Profil Zaufany i wyłudzająca login i hasło. Jeśli otrzymałeś taką wiadomość i…
Więcej dowiesz się u źródła >Mistrzowski malware do zadań specjalnych. Perfctl po cichu zmienia serwery z Linuksem w koparki kryptowalut
Świat złośliwego oprogramowania jest pełen ciekawego kodu, który potrafi zadziwić swoim sposobem działania.
Są przypadki, w których malware ukrywa się w systemie i stosuje wiele technik, aby pozostać niezauważonym, a działa tylko wtedy, kiedy użytkownik nie wykonuje jakichś działań na komputerze. Na dodatek replikuje się do różnych miejsc, a utworzone pliki mają nazwy podobne do systemowych. Do tego grona zalicza się stosunkowo nowy „przypadek” nazwany perfctl…
Więcej dowiesz się u źródła >Polskie firmy są regularnie atakowane przez hakerów
Z raportu „Cyberportret polskiego biznesu” przygotowanego przez ESET i DAGMA Bezpieczeństwo IT wynika, że polskie firmy są regularnym celem działań cyberprzestępców. Chociaż na ataki narażeni są co pracownicy wszystkich szczebli, to najczęściej ofiarą poczynań hakerów pada kadra kierownicza.
Już 20% badanych pracowników polskich firm przyznaje, że padło ofiarą cyberataku w miejscu pracy Kolejnych 17% ma trudności z ustosunkowaniem się do tego zdania. Warto jednak zauważyć, że aż 34% respondentów zna osobę, która była ofiarą cyberataku podczas wykonywania obowiązków służbowych…
Więcej dowiesz się u źródła >Phishing na celowniku: analiza najnowszych sztuczek cyberoszustów
3 października 2024 roku jeden z uczestników Sekurak Academy podzielił się swoimi wątpliwościami co do otrzymanego maila. Sądził, że mógł stać się celem ataku – numeracja faktury załączonej do e-maila odbiegała od używanego w firmie standardu.
Zrzut ekranu otrzymanej wiadomości przekazał naszym analitykom. Akcje użytkownika uchroniły firmę przed potencjalnym atakiem, a nam pozwoliły uważnie przyjrzeć się działaniom cyberprzestępców i podzielić się naszymi obserwacjami w tym wpisie…
Więcej dowiesz się u źródła >Android będzie bezpieczniejszy. Google wprowadza nowe funkcje ochrony przed złodziejami
Android będzie wzbogacony nowymi funkcjami, które już są powoli wdrażane. Google chce sprawić, aby nasz telefon był bezpieczniejszy, dlatego wprowadza antykradzieżową ochronę.
Android otrzyma całkiem przydatną aktualizację, dzieki której użytkownicy będą mogli poczuć się bardziej bezpieczni, a złodzieje powinni mieć się na baczności. Przede wszystkim – nasze dane nie zostaną wykorzystane w niecnych celach. Nowe opcje ochrony będą dostępne nie tylko dla najnowszych wersji Androida, ale również nieco starszych…
Więcej dowiesz się u źródła >Jak InPost zrobił wyciek danych Niebezpiecznikowi
Zazwyczaj opisujemy jak wyciekają dane klientów innych firm niż nasza. No to dziś będzie inaczej 🙂 Mieliśmy incydent z danymi osobowymi. Z winy firmy kurierskiej. Incydent taki, jaki często zdarza się różnym firmom.
Niegroźny i niewielki. Znaczna część z firm w ogóle takich incydentów nie raportuje do UODO i nie daje o nich znać klientom. Ale nie my! My postanowiliśmy zaraportować, powiadomić klientów (choć zgodnie z przepisami nie musieliśmy tego robić), a nawet upublicznić tę historię w artykule. Bo naszym zdaniem jest całkiem ciekawa i dotyczy …paczkomatów, czyli urządzeń z których większość z Was korzysta pewnie i po kilka razy w tygodniu…
Więcej dowiesz się u źródła >