Z ostatniej chwili
Uwaga kupujący na Allegro – pojawił się nowy wariant oszustwa! Polaków zalały fałszywe SMS-y z literówkami. Firmy telekomunikacyjne ofiarami ataków DDoS
Uwaga kupujący na Allegro – pojawił się nowy wariant oszustwa! Polaków zalały fałszywe SMS-y z literówkami. Firmy telekomunikacyjne ofiarami ataków DDoS

Uwaga kupujący na Allegro – pojawił się nowy wariant oszustwa! Polaków zalały fałszywe SMS-y z literówkami. Firmy telekomunikacyjne ofiarami ataków DDoS

Uwaga kupujący na Allegro – pojawił się nowy wariant oszustwa z wyłudzeniem danych karty

Przyzwyczailiśmy się już do lawiny ataków na osoby sprzedające towar na OLX, prowadzących do utraty środków z rachunku. Tym razem atak wymierzony jest w kupujących w serwisie Allegro i poprowadzony trochę innym torem – ale też sprytnie.

Nasz czytelnik Krystian chciał kupić HomePoda Apple. Znalazł dobrą ofertę – i przy okazji złodzieja. Zgłosił nam wczoraj wieczorem oszustwo, lecz gdy chcieliśmy je zweryfikować, Allegro zablokowało konto oszusta w trakcie naszej rozmowy z nim. Brawo Allegro!…

Więcej dowiesz się u źródła >

Polaków zalały fałszywe SMS-y z literówkami

Od wczoraj Polacy znów zalewani złośliwymi są SMS-ami o “paczkach czekających na odbiór”. Większość z nich ma literówki i jest wysyłana z niemieckich numerów telefonów. Skąd w oszuści mają Wasze numery?

Flubot

W zeszły czwartek, jako pierwsi opisywaliśmy największy od kilku miesięcy (lat?) atak SMS-owy, który wycelowano w Polaków. Przestępcy, podszywając się pod DHL, nakłaniali do instalacji złośliwej aplikacji na Androida — a jeśli ktoś dał się nabrać, tracił pieniądze ze swojego konta w banku…

Więcej dowiesz się u źródła >

Firmy telekomunikacyjne coraz częściej ofiarami ataków DDoS

W pierwszym kwartale br. 0,022% wszystkich ataków DDoS było skierowanych w firmy telekomunikacyjne. To sprawia, że telekomy są na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o ataki DDoS.

Distributed Denial of Service (DDoS) to atak, który uniemożliwia działanie danego systemu czy strony www poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów. Doprowadza do przeciążenia sieci, co sprawia, że użytkownicy nie mają później dostępu do danej usługi czy produktu online. Firma Cloudflare, zajmująca się m.in. bezpieczeństwem i ochroną przed DDoS, przeanalizowała ataki z pierwszego kwartału br. W swoim raporcie poinformowała, że największym zainteresowaniem cyberprzestępców cieszyły się firmy telekomunikacyjne. Procent ruchu związanego z atakami na telekomy wyniósł 0,022%, natomiast na drugim miejscu (0,014%) znalazły się usługi konsumenckie, a trzecią pozycję zajęły firmy zajmujące się bezpieczeństwem i dochodzeniami (0,009%)…

Więcej dowiesz się u źródła >

Uwaga – oszustwo „na kuriera” coraz powszechniej spotykane!

Okres lockdownu to wzmożona liczba zakupów online. Niestety – cyberprzestępcy potrafią to wykorzystać.

Jak przestrzegają specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa ESET, na skrzynki SMS-owe polskich użytkowników trafiają w ostatnim czasie fałszywe wiadomości o nieodebranych lub zatrzymanych przez służby celne paczkach. Nadawcy podszywają się pod popularne firmy kurierskie, w tym DHL oraz InPost. Takie niebezpieczne wiadomości SMS są wysyłane są z różnych numerów i mogą wyglądać na przykład tak…

Więcej dowiesz się u źródła >

[AKTUALIZACJA #4] Wyciekły dane osobowe ponad 20 000 policjantów, strażaków, celników, pograniczników i innych

Każdy mógł pobrać plik Excela zawierający dane osobowe ponad 20 000 funkcjonariuszy publicznych; policjantów (także z CBŚP), celników, pracowników Służby Ochrony Państwa, Administracji Skarbowej, Straży Granicznej, Straży Pożarnej (także ochotniczej), Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Miejskiej, a nawet SOK-u czy Służby Więziennej.

W środku nazwiska, numery telefonów, PESEL-e, e-maile (służbowe lub prywatne) a taże dokładny adres miejsca pracy. Plik z danymi został udostępniony w internecie przez …pracownika Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w popularnym serwisie do wizualizacji danych ArcGIS (możliwości tego serwisu pod kątem pozyskiwania danych na temat osób i firm pokazujemy w 11 lekcji naszego kursu OSINT)…

Więcej dowiesz się u źródła >

Oszuści podszywają się w internecie pod współpracę z PARP

Nieuprawnione podmioty powołują się na współpracę z PARP, aby uzyskać korzyści płynące z ewentualnego świadczenia usług na rzecz przedsiębiorców. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przestrzega właścicieli firm przed ofertami podmiotów, które bezprawnie wykorzystują logo PARP i informują o rzekomej współpracy z państwową instytucją.

W Internecie (w tym w social mediach) co jakiś czas pojawiają się oferty osób lub firm, które (promując swoje usługi) informują o współpracy lub działaniu w imieniu PARP. Korzystają przy tym często w sposób nieuprawniony z logotypu Agencji…

Więcej dowiesz się u źródła >

ATAKI RANSOMWARE CORAZ BARDZIEJ POPULARNE. POSZKODOWANI PŁACĄ CORAZ WYŻSZE OKUPY

Najnowszy raport firmy Coverware przynosi niepokojące dane na temat ataków ransomware. Ofiary coraz częściej ulegają szantażystom, co dodatkowo nakręca spiralę ataków oraz przyczynia się do zwiększenia wartości okupów.

Coverware informuje, iż w pierwszym kwartale 2021 roku średnia cena okupu płaconego za odszyfrowanie danych wyniosła 220 298 dolarów, to oznacza wzrost o 43 proc. w porównaniu z IV kwartałem ubiegłego roku. Wartość mediany opiewała na 154 108 dolarów – o 50 proc. więcej aniżeli w kwartale poprzedzającym…

Więcej dowiesz się u źródła >

Policja metropolitalna w Waszyngtonie ofiarą ataku ransomware’owego

Podmioty, do których ofiary ataków ransomware’owych zwracają się o pomoc, same również mogą stać się ofiarami ofiarami. W ostatnich tygodniach na blogach wyciekowych operatorów ransomware’ów publikowane są dowody nieuprawnionej eksfiltracji danych jednostek policji i prokuratury, a także kancelarii prawnych i organizacji prawniczych z całego świata.

Amerykanie już od dawna powołują zespoły, które zajmują się operatorami konkretnych ransomware’ów, aby uniknąć prowadzenia spraw przeciwko jednej grupie przez wiele jednostek, a ostatnio powołany przez Departament Sprawiedliwości specjalny zespół ma zajmować się kompleksowo przestępstwami z wykorzystaniem ransomware’ów, w tym likwidowaniem infrastruktury pozwalającej przestępcom przeprowadzać kampanie ransomware’owe

Więcej dowiesz się u źródła >

Malware na Linuxa rozprzestrzeniało się niewykryte przez 3 lata. Co więcej, dalej nie wiadomo, co robi

Malware, które zostało po raz pierwszy zidentyfikowane w 2018 r. działało w sieci przez ostatnie trzy lata, niewykrywane przez programy antywirusowe. Jak udało się RotaJakiro to osiągnąć?

W początkach XXI wieku pokutowało przeświadczenie, że na systemy inne niż Windows nie produkuje się wirusów, ponieważ nie opłaca się tego robić ze względu na ich niewielki udział w rynku. Przestępcy skrzętnie to wykorzystywali, atakując niczym nie chronione maszyny. Dziś chyba już nikt nie ma złudzeń, że wirusy na Linuxa czy macOS jak najbardziej istnieją i są w stanie wyrządzić spore szkody. Nawet pomimo tego, że tych wirusów jest zdecydowanie  mniej, nie są one wcale mniej groźne czy mniej zaawansowane pod kątem swojej budowy. Jednym z takich przykładów jest malware zwany RotaJakiro. Dzięki swojej budowie przez trzy lata rozprzestrzeniał się on niezauważony przez specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wyciek danych użytkowników polskiej gry Margonem – ciasteczka autoryzujące, adresy IP, numery telefonów, adresy e-mail i wiele innych

Margonem to kultowa gra komputerowa z gatunku MMORPG rozgrywana w przeglądarce internetowej. Choć gra czasy swojej świetności (podobnie jak Tibia) ma już dawno za sobą, to jej popularność dalej utrzymuje się na dość wysokim poziomie.

Statystyki SimilarWeb dotyczące strony margonem.pl. Strona generuje ruch w wysokości 2 milionów odwiedzin miesięcznie.

Według informacji od jednego z naszych Czytelników, 29 marca doszło do wycieku danych użytkowników Margonem. Garmory (firma odpowiedzialna za Margonem) przyznała się do tego faktu dopiero 16 kwietnia, publikując stosowny komunikat dotyczący wycieku na oficjalnej stronie gry…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA