Orange ostrzega: powrócił znany przekręt telefoniczny
Orange ostrzega przed powrotem znanego już przekrętu telefonicznego. Na nasze sprzęty mogą dzwonić osoby, które zamieszkują egzotyczne kraje. Nie wolno odbierać takich połączeń, a tym bardziej odruchowo oddzwaniać, gdy się rozłączą. Firma już zablokowała przynajmniej niektóre numery, z których wykonywane są połączenia.
Powraca zagraniczny przekręt telefoniczny. O co chodzi? Na nasz telefon dzwoni numer, który wygląda jak z Wielkopolski, ale z jedną małą różnicą. Numery mieszkańców tego regionu zaczynają się od (0)67, zaś ten numer to +675 i według rzecznika Orange może być numerem z Papui Nowej Gwinei…
Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl
UWAGA! Fałszywa strona Ministerstwa Finansów
Ministerstwo Finansów ostrzegało 4 czerwca przed witryną internetową, która ma łudząco przypominać oficjalny serwis resortu – istnieje więc podejrzenie co do próby wyłudzenia danych osobowych Internautów.
Strona dostępna pod adresem mfingov.pl nie jest prowadzona przez Ministerstwo, posiada jednak bardzo podobnym adres internetowy, a sam układ graficzny oryginalnej i „podrabianej” strony praktycznie się nie różnią…
Więcej dowiesz się na: https://comparic.pl
Minimum 20% hotspotów Wi-Fi w miastach, w których odbywają się Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej FIFA, ma problemy w zakresie bezpieczeństwa
7 176 na około 32 000 publicznych sieci Wi-Fi w miastach, w których organizowane są mecze w ramach Mistrzostw Świata FIFA 2018, nie stosuje szyfrowania ruchu. Tym samym korzystanie z nich przez kibiców jest potencjalnie niebezpieczne.
Wyniki badania Kaspersky Lab opierają się na analizie publicznych punktów dostępowych Wi-Fi w 11 miastach, w których odbędą się mecze, takich jak: Sarańsk, Samara, Niżny Nowogród, Kazań, Wołgograd, Moskwa, Jekaterynburg, Soczi, Rostów, Kaliningrad oraz Sankt Petersburg. Jak dotąd nie wszystkie bezprzewodowe punkty dostępowe posiadają szyfrowanie oraz algorytmy uwierzytelnienia – aspekty, które są niezbędne dla utrzymania bezpieczeństwa sieci Wi-Fi. To oznacza, że potencjalni atakujący muszą jedynie znaleźć się w pobliżu punktu dostępowego, aby przechwycić ruch sieciowy i zdobyć poufne informacje nieświadomych lub nieprzygotowanych użytkowników…
Więcej dowiesz się na: http://di.com.pl
MyHeritage: przejęto dane 92 mln osób. To więcej niż w skandalu Facebooka z Cambridge Analytica
MyHeritage poinformowało, że do sieci przedostały się dane aż 92 mln użytkowników usługi. To jeszcze więcej niż Facebook stracił w trakcie afery z firmą Cambridge Analytica. Do incydentu doszło w zeszłym roku, ale firma dowiedziała się o tym dopiero 4 czerwca. Na szczęście, dane kart kredytowych nie zostały przejęte.
MyHeritage jest izraelską firmą, która zajmuje się prowadzeniem testów DNA mających na celu ustalić historię rodziny. Niestety, firma spotkała się z przeogromnym wyciekiem danych własnych użytkowników. Doszło do ataku i cyberprzestępcom udało się pozyskać dane ponad 92 mln klientów. To więcej niż Facebook stracił w aferze Cambridge Analytica…
Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl
Wyciekły dane 92 milionów kont z firmy kolekcjonującej próbki DNA
Chodzi o serwis MyHeritage. Umożliwia on m.in. przesłanie próbki DNA, którą to procedurę reklamuje się m.in. tak:
Uncover your ethnic origins and find new relatives with our simple DNA test.
Sam test kosztuje jedyne $59.Wyciekły dane (adresy e-mail + hashe haseł) wszystkich (92,283,889) użytkowników zarejestrowanych do października 2017 roku…
Więcej dowiesz się na: https://sekurak.pl
Darmowy ebook o bezpieczeństwie JWT (JSON Web Token) – pierwszy tekst z papierowej książki sekuraka!
Jest to wiedza zarówno dotycząca zasadniczych problemów bezpieczeństwa w JWT (JSON Web Token), przejście po ciekawych podatnościach w bibliotekach.
Mamy również dwudziestopunktową checklistę – co sprawdzić w kontekście bezpieczeństwa swojej implementacji…
Więcej dowiesz się na: https://sekurak.pl