Z ostatniej chwili
Uwaga, znaleziono lukę w konsoli PlayStation 4 pozwala ją zawiesić. 29 mln kont użytkowników Facebooka zagrożone! SMS-y proszące o dopłatę 1 PLN

Uwaga, znaleziono lukę w konsoli PlayStation 4 pozwala ją zawiesić. 29 mln kont użytkowników Facebooka zagrożone! SMS-y proszące o dopłatę 1 PLN

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Luka w konsoli PlayStation 4 pozwala ją zawiesić. Uwaga na wiadomości od nieznajomych

O dość nietypowym problemie, który dotknął posiadaczy konsol PlayStation 4 donoszą użytkownicy serwisu Reddit. Po otrzymaniu wiadomości z określonym ciągiem znaków, urządzenie potrafi się zawiesić i wpaść w pętlę restartów. W takiej sytuacji może pomóc jedynie przywrócenie do ustawień fabrycznych.

Użytkownicy konsol Sony najnowszej generacji z całego świata zgłaszają coraz liczniejsze przypadki zawieszania i nieustannego restartowania sprzętu. Jest ona ściśle związana z otrzymywaniem wiadomości od nieznajomych osób, zawierającej określony ciąg znaków, powodujący wspomniane problemy. Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest przywrócenie konsoli do ustawień fabrycznych z poziomu trybu bezpiecznego…

Więcej dowiesz się u źródła >

Znaleziono lukę w konsoli. Posiadacze PlayStation 4, uważajcie! Może zmusić was do wyczyszczenia konsoli!

Odkryto błąd, który pozwala zawiesić i wpędzić w bootloop konsolę PlayStation 4. Wszystkiemu winien jest ciąg znaków, który może znaleźć się w wiadomościach. Jak uniknąć problemów do czasu ich załatania przez Sony?

Konsole cieszą się mianem tych bezpiecznych systemów. Zamknięta architektura sprawia, że raczej nie trzeba obawiać się tam żadnych wirusów, albo innych niebezpieczeństw które czyhają na użytkowników komputerów osobistych. Jak jednak pokazuje przykład najnowszej historii z PlayStation 4 w roli głównej, sprawa nie jest wcale taka oczywista i jednoznaczna. Użytkownicy z całego świata skarżą się bowiem, że ich konsole potrafią się zawiesić i wpaść w nieskończony bootloop…

Więcej dowiesz się u źródła >

Facebook: Dane 29 mln użytkowników Facebooka trafiły w ręce przestępców

Pod koniec zeszłego miesiąca Facebook ogłosił, że dane nawet 50 milionów użytkowników mogły trafić w niepowołane ręce w wyniki istnienia luki w zabezpieczeniach systemu. Dzisiaj wiadomo już, że faktycznie narażonych na atak zostało 29 milionów użytkowników.

W ręce przestępców wpadły dane takie jak: nazwiska, informacje kontaktowe, a także daty urodzenia, informacje lokalizacyjne i te dotyczące znajomych. Serwis deklaruje, że każda z tych osób zostanie powiadomiona o problemie, a wszyscy mogą samodzielnie sprawdzić, czy ich dane są bezpieczne w centrum pomocy Facebooka…

Więcej dowiesz się u źródła >

Facebook przedstawia więcej szczegółów ataku hakerskiego na serwis

Facebook poinformował o szczegółach ataku hakerskiego oraz o tym, jak odkryto, że miał on miejsce. Wskazano także, że narażonych na niego było nie 50, a 30 milionów użytkowników.

Dwa tygodnie temu pisaliśmy o luce w zabezpieczeniach na Facebooku. Użytkownicy zostali masowo wylogowywani, co mogło świadczyć, że ich konto zostało zhakowane. Twórcy serwisu poinformowali oficjalnie o problemie związanym z funkcją „Wyświetl jako”(„View as”), która mogła przyczynić się do kradzieży tokenów, czyli odpowiednika cyfrowych kluczy, a w efekcie tego – do przejęcia kont korzystających z serwisu społecznościowego…

Więcej dowiesz się u źródła >


Uwaga na SMS-y proszące o dopłatę 1 PLN

Oj męczeni są dziś Polacy lewymi SMS-ami, męczeni… Dopiero co opisaliśmy masową wysyłkę SMS-ów w których ktoś podszywając się pod InPost nakłania ofiary do zainstalowania na telefonie złośliwej aplikacji, a tu okazuje się, że właśnie ruszył nowy, o wiele sprytniejszy atak.

Wysyłka jest droższa, dopłać 1 PLN

Oto SMS-y jakie otrzymują Polacy…

Więcej dowiesz się u źródła >

Też dostaliście e-maila ze swojego adresu z prośbą o okup?

Na skrzynki e-mail Polaków masowo spływają e-maile od szantażysty, który domaga się 300$ okupu za nieujawnianie nagrań, na których rzekomo się masturbujecie. Te e-maile to próba sprytnego wyłudzenia. Szantażysta nie ma waszych intymnych nagrań, a Wy nie macie się czym przejmować, a tym bardziej nie musicie płacić okupu.

Przekręt stary i oklepany

Szantaż z podglądaniem przez kamerkę nie jest niczym nowym. Przypadki takich ataków opisywaliśmy aż 3 razy na przestrzeni ostatniego roku. Pierwsza z wiadomości w 2017 roku wysyłana była po angielsku. Wtedy przestępcy twierdzili, że nagrali Cię, kiedy oglądałeś pornografię i kazali sobie płacić za skasowanie nagrań

Więcej dowiesz się u źródła >

Microsoft naprawia błędy w aktualizacji

Ostatnia, październikowa aktualizacja Windows okazała się pasmem porażek. Wprawdzie Microsoft wycofał możliwość jej pobrania, ale mleko się rozlało i do firmy zgłaszali się użytkownicy z kolejnymi problemami. Obecnie można pobrać dwie łaty.

Pierwsza o numerze KB4468304 rozwiązuje problem niebieskich ekranów śmierci na niektórych komputerach HP. Druga o numerze KB4468550 naprawia kłopoty z dźwiękiem. Niektórzy posiadacze zaktualizowanych komputerów sygnalizowali, że karta dźwiękowa odmówiła współpracy…

Więcej dowiesz się u źródła >

Polak potrafi – fałszował banknoty euro i sprzedawał w sieci Tor

Podrabianie banknotów jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 5 do 25 lat. Nie najgorzej, w przeszłości za przestępstwo tego rodzaju groziło spalenie na stosie, ścięcie, gotowanie w oleju lub ucięcie ręki. Dziś nawet produkcja jest prostsza.

Centralne Biuro Śledcze Policji w Gdańsku wydało komunikat o zatrzymaniu podejrzanego o fałszowanie znaczących ilości banknotów euro. Wiele wskazuje na to, że podejrzany prowadził swoją działalność od kilku lat. CBŚP otrzymało zawiadomienie od Europolu w tej sprawie. Komunikat policji wskazuje, że śledztwo dotyczyło działań na terenie Polski i Austrii oraz że organy ścigania w obu krajach ściśle współpracowały ze sobą w tym zakresie…

Więcej dowiesz się u źródła >


Nowy sposób wyłudzania haseł na Instagramie

Użytkownicy Instagrama mogą wpaść w pułapkę. W aplikacji dostrzeżono bowiem nowy sposób pozyskiwania haseł do kont od samych korzystających z medium. Jak się przed nim zabezpieczyć?

Hakerzy stosują wiele mniej lub bardziej skomplikowanych sposób, aby uzyskać dostępy do kont użytkowników mediów społecznościowych. Czasami dopuszczają się oni skomplikowanych działań, a czasami bazują po prostu na ludzkiej naiwności. Jak pokazuje wiele przypadków, nierzadko udaje im się zrobić to w zaskakująco prosty sposób…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA