Dziś rusza przedsprzedaż wenezuelskiej kryptowaluty Petro
W grudniu ubiegłego roku prezydent Wenezueli, Nicholas Maudro, zapowiedział, że wprowadzi do obiegu krajową kryptowalutę o nazwie petro, która pomoże ominąć sankcje finansowe nałożone przez USA i Unię Europejską. Dziś zainteresowani inwestorzy będą mogli już nabyć nowe tokeny. W sumie rząd zaoferować ma 100 milionów tokenów o łącznej wartości 6 miliardów dolarów…
Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl
Wenezuela od jutra sprzedaje swoją kryptowalutę
Wenezuelskie władze dotrzymały słowa. Prezydent kraju, Nicholas Maduro, już w grudniu zeszłego roku poinformował, że Wenezuela będzie wdrażać własną kryptowalutę o nazwie Petro. Teraz okazuje się, że wspierana przez przemysł paliwowy kryptowaluta stanie się faktem i od jutra będzie dostępna dla nabywców.
Petro to pomysł Nicholasa Maduro, o czym pisaliśmy już w grudniu. O dziwo prezydent mocno trzymał się swoich słów i faktycznie doprowadził do tego, że na wenezuelskim rynku pojawi się nowa kryptowaluta…
Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl
Wenezuelska kryptowaluta Petro od dzisiaj w przedsprzedaży
Wenezuela uruchomi dzisiaj przedsprzedaż narodowej kryptowaluty Petro. Rząd oświadczył, że kryptowaluta będzie wspierana o rezerwy kraju, tj. ropę naftową, diamenty czy złoto. Jak donoszą media zza oceanu, chętnych inwestorów nie brakuje.
Prezydent Nicolas Maduro ma nadzieję, że krajowa cyfrowa waluta pomoże dokonywać transakcji finansowych i obejść sankcje Stanów Zjednoczonych. Paradoksalnie, Wenezuelczycy nie będą posiadać możliwości zakupu Petro za pomocą ich własnej waluty, boliwara wenezuelskiego. Wenezuela od ponad czterech lat pogrążona jest w głębokim kryzysie politycznym i gospodarczym. Zmaga się przede wszystkim z inflacją na poziomie około 536%…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Wenezuelski „Petro”
Rząd wenezuelski oficjalnie rozpoczął przedsprzedaż swojego kontrowersyjnego tokenu “Petro“
“Petro“ po raz pierwszy ogłoszono na początku grudnia 2017 r. Przez prezydenta Nicolasa Maduro jako sposób na obejście sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych w obliczu kryzysu gospodarczego i spadku wartości bolivara…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Izrael potwierdza, że Bitcoin będzie opodatkowany
Rząd Izraela potwierdził w poniedziałek, że będzie traktować Bitcoina i inne kryptowaluty jako rodzaj nieruchomości dla celów podatkowych
Przypuściły się wcześniejsze potwierdzenia, że urząd skarbowy uzna kryptowaluty za “własność, a nie za walutę“, przez co będzie podlegał opodatkowaniu jako nieruchomość…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Urzędnicy są zgodni, że należy uregulować rynek kryptowalut
Dwupartyjny ruch ustawodawców amerykańskich rozważa utworzenie nowych ram regulacjyjnych dla kryptowalut, co wynika z rosnącego zainteresowania
Obecnie nie ma osobnego organu odpowiedzialnego za nadzorowanie kryptowalut w USA-odpowiedzialność jest podzielona między poszczególne organy, amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Komisję Handlu Towarami Terminowymi…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Notowania bitcoin otwierają tydzień luką wzrostową
Trwa ruch w kierunku wzrostowym na notowaniach bitcoina, który potwierdzony został weekendową luką popytową. Dodatkowo strona popytowa przełamała główną linię trendu spadkowego i obecnie znajdujemy się już powyżej psychologicznego poziomu 10000 dolarów za jednego bitcoina.
Aktualnie w dalszym ciągu głównym scenariuszem jest kontynuacja ruchu w kierunku północnym. Kolejnym celem dla kupujących wydaje się być opór zlokalizowany w rejonie cenowym 11700. Jego przełamanie może być punktem wyjścia do ataku nawet na rejon 12600…
Więcej dowiesz się na: https://comparic.pl
Koreański urzędnik odpowiedzialny za regulacje znaleziony martwy w swoim mieszkaniu
Urzędnik z Korei Południowej, który pracował nad regulacjami przeciwko kryptowalutom został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu
WSJ informuje, że urzędnikiem był Jung Ki-joon, 52-letni szef polityki gospodarczej w Biurze ds. Koordynacji Polityki Rządowej. Według doniesień Ki-joon zmarł on na atak serca podczas snu w niedzielę 18 lutego…
Więcej dowiesz się na: https://cryptonews.pl
Czy proof-of-stake zabije Ethereum?
Rynek kryptowalut to nie tylko giełdy, wykresy cenowe, analiza techniczna i pozycje long lub short. Rynek kryptowalut to także komputery obliczeniowe, ich ogromna moc oraz miliony zużytych kilowatogodzin prądu. Kopanie kryptowalut to potężny biznes, liczony w miliardach dolarów. Co chwila możemy usłyszeć, że kopanie Bitcoina zużywa ogromne ilości prądu, które przekracza zapotrzebowanie niektórych krajów na świecie. Odsuńmy jednak najpopularniejszą kryptowalutę na bok i skupmy się na jednym z najpotężniejszych komputerach świata, Ethereum. Druga kryptowaluta pod względem kapitalizacji, od kilku miesięcy planuje zmienić swój algorytm i z proof-of-work zamierza przejść na proof-of-stake. Czy taki ruch nie zaszkodzi jednak Ethereum?
Po co kopać kryptowaluty?
Zacznijmy od tego, po co kopać kryptowaluty i jak to się robi? Jak możemy zaobserwować ilość Ethereum ciągle rośnie. Nowe monety są generowane poprzez proces miningu (kopania). Mining to nic innego jak szyfrowanie bloków z transakcjami i dołączanie ich do aktualnego już łańcucha. Więcej o miningu pisze nasz ekspert Janusz Zieliński tutaj…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
SegWit nadzieją Bitcoina
Wprowadzony do obiegu SegWit w poprzednim roku ma szanse otrzymać teraz kolejnego przyśpieszenia w realizacji dzięki nowej aktualizacji 0.16., która ma wprowadzić szybkie transakcje na Bitcoinie.
Od jakiegoś czasu, Bitcoin walczy z problemem powolności swojej sieci. Remedium na te problemy ma być SegWit. Najnowsza wersja ma dać już możliwości korzystania z szybkich i tanich transakcji. Do tej pory celem nowego usprawnienia było zapoznanie się z nim przez społeczność, która miała zrozumieć jego zasady. Teraz wysyłka środków z dowolnego portfela będzie możliwa przez tą technologię…
Więcej dowiesz się na: https://bithub.pl
Kopali kryptowalutę na jednym z serwerów Tesli
O fakcie donosi firma RedLock – w tym przypadku udało się najpierw dostać do należącego do Tesli serwera Kubernetes (dostęp był bez hasła)…
Więcej dowiesz się na: https://sekurak.pl
Czy można wzbogacić się na bitcoinie?
Kryptowaluty sprawiają, że wielu ludzi marzy o szybkim wzbogaceniu się. Co stoi za nową gorączką złota? Jakie ryzyka niesie ze sobą bitcoin?
Wszyscy mówią o bitcoinie – w ubiegłym roku Google odnotował, że więcej globalnych wiadomości dotyczyło tylko huraganu Irma. Powód: wartość bitcoina wzrosła w ostatnim czasie tak ekstremalnie, że wielu ludzi gwałtownie wzbogaciło się na cyfrowej walucie. Ale czy teraz jeszcze warto inwestować w bitcoina? A może można na tym tylko stracić? Wyjaśniamy, co już teraz musimy wiedzieć o bitcoinie i jak w niego inwestować…
Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl
Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 19.02.2018
Gwałtowny wzrost ilości funduszy hedgingowych inwestujących w kryptowaluty, Ellen DeGeneres przedstawia bitcoina milionom Amerykanów, MonteCrypto: The Bitcoin Enigma – gra na PC o 1 BTC
Gwałtowny wzrost ilości funduszy hedgingowych inwestujących w kryptowaluty
Liczba funduszy hedgingowych inwestujących w kryptowaluty podwoiła się w ciągu ostatnich czterech miesięcy – wynika z danych zgromadzonych przez Autonomous NEXT, firmy specjalizującej się w analizie rynku technologii finansowych…
Więcej dowiesz się na: http://bitcoin.pl
Podsumowanie wydarzeń ze świata kryptowalut – 20.02.2018
Izraelski Urząd Podatkowy uznał bitcoina za własność a nie walutę, telewizyjne reklamy giełd kryptowalutowych to już codzienność w Japonii.
Izraelski Urząd Podatkowy: Bitcoin to własność a nie waluta
Izraelski Urząd Podatkowy opublikował okólnik w którym precyzuje swoje stanowisko w sprawie opodatkowania działalności związanej z obrotem bitcoinem i innymi kryptowalutami w tym kraju. Bitcoin sklasyfikowany jest w nim jako „własność, nie waluta”…
Więcej dowiesz się na: http://bitcoin.pl
Po mojemu niekorzystnie się dzieje. Kryptowalut za dużo, politycy zaczynają się wtrącać. Polska pokazuje ciemnogród w dziedzinie krypto. No i „fajnie”
Bodajże w magazynie nowa sprzedaż czytałem o tych podsumowaniach, sam nie wiem dokąd zmierzają kryptowaluty, ciężko jest mi coś ocenić, pozostaje czekać.