Z ostatniej chwili

Windows Analytics kontra ataki Meltdown i Spectre. Wyciekają dane z rządowego serwisu! Koń trojański w dodatku do gry. Apple i problem APFS

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Windows Analytics sprawdzi czy pecet jest odporny na ataki Meltdown i Spectre

Microsoft opracował mechanizm będący częścią analitycznej platformy Windows Analytics, która skanuje pecety pracujące pod kontrolą trzech różnych wersji systemu Windows (7, 8.1 i Windows 10) i informuje ich właścicieli, czy zawierają podatności Meltdown i Spectre.

Informacja o dołączeniu takiego mechanizmu do platformy Windows Analytics – do której dostęp mają użytkownicy biznesowych komputerów PC – pojawiła się na początku tego tygodnia. Microsoft włączył ten mechanizm do wchodzącej w skład platformy Windows Analytics usługi Upgrade Readiness…

Więcej dowiesz się na: https://www.computerworld.pl

Wyciekają dane z rządowego serwisu do sprawdzania zwrotu nadpłaty PIT

Dopiero co informowaliśmy o wycieku danych osobowych 3 000 urzędników skarbowych, a tu okazuje się, że wyciekają również dane obywateli. Jak poinformował nas jeden z Czytelników — i jak udało nam się samodzielnie potwierdzić — z oficjalnego rządowego serwisu stworzonego przez Ministerstwo Finansów wyciekają dane Polaków: numery PESEL i NIP, wysokość przychodu za ubiegły rok oraz przynależność do danego urzędu skarbowego…

Więcej dowiesz się na: https://niebezpiecznik.pl

Producent dodatku do gry instalował konia trojańskiego piratom i kradł ich hasła

Wiele dziwnych pomysłów już w świecie gier widzieliśmy, ale ten chyba przebija je wszystkie. Pod hasłem ochrony własności intelektualnej producent dodatków do gry instalował piratom program kradnący ich hasła.

Firma FSLabs jest producentem dodatków do bardzo popularnej gry Microsoft Flight Simulator. Tworzy między innymi modele A320 oraz Concorde. Okazuje się jednak, że postanowiła także zostać dystrybutorem złośliwego oprogramowania.

Niespodziewane odkrycie

Wczoraj w serwisie Reddit pojawił się ciekawy wpis. Jeden z graczy zasugerował, że w oficjalnym instalatorze modelu A320 (wersja 2.0.1.231) znalazł plik test.exe, który okazał się być narzędziem wyciągającym hasła z przeglądarki Chrome (Chrome Password Dump) autorstwa firmy SecurityXploded.com…

Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

Koń trojański w DLC dla Microsoft Flight Simulator był operacją szpiegowską

W dodatku dla gry Microsoft Flight Simulator doszukano się konia trojańskiego, o czym zrobiło się głośno na początku tego tygodnia. Co ciekawe, nie był on wycelowany we wszystkich użytkowników. Cała akcja miała postać operacji szpiegowskiej, której celem był jeden z crackerów oraz forum poświęcone piractwu.

Microsoft Flight Simulator to gra, którą zapewne zna wielu z was. Tytuł ten, podobnie jak wiele innych, padł ofiarą piratów. Co ciekawe, w jednym z dodatków dla tej gry zidentyfikowano ostatnio konia trojańskiego, który był instalowany bez wiedzy graczy…

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl

Instalowanie konia trojańskiego przez producenta gry było operacją szpiegowską

Afera z instalowaniem złośliwego oprogramowania na komputerach użytkowników dodatku do gry Microsoft Flight Simulator nabiera rumieńców. Wyjaśnienia szefa firmy pokazują obraz sprytnej operacji szpiegowskiej.

Wczoraj opisaliśmy ciekawy incydent, w którym producent popularnego dodatku do symulatora lotniczego został przyłapany na instalowaniu klientom, korzystającym z pirackich numerów seryjnych, konia trojańskiego wykradającego loginy i hasła zapamiętane w przeglądarce Chrome. Przed kilkoma godzinami Lefteris Kalamaras, właściciel firmy, opisał dalsze okoliczności incydentu – a tak naprawdę sprytnie zorganizowanej operacji szpiegowskiej…

Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

Apple ma kolejny problem. Błąd w APFS może spowodować utratę danych

Apple co jakiś czas boryka się z problemami dotyczącymi własnego oprogramowania. Najnowszy z nich związany z systemem plików APFS. Nowy błąd może przyczynić się do utraty danych w systemie macOS High Sierra na obrazach dyskowych, które montowane są na komputerze. W przypadku dysków fizycznych zagrożenia nie ma.

macOS High Sierra wydany w 2017 roku ma kolejny błąd. Związany jest z systemem plików APFS, gdzie doszukano się luki. Istnieje prawdopodobieństwo, że dane przechowywane na obrazach dyskowych mogą ulec utracie

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl

Apple załatało błąd

Symbol w języku telugu już nie zawiesi iPhone’a. O tym problemie pisaliśmy kilka dni temu. Apple błyskawicznie zareagowało na problem. Nic dziwnego, ponieważ każda osoba, która nawet nigdy wcześniej nie słyszała o istnieniu takiego języka, mogła zrobić nieprzyjemny dowcip użytkownikowi…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Google ujawnia dziurę (0day) w Microsoft Edge

Złośliwa strona może ominąć ACG w Edge i uruchomić kod w pamięci. Dziura została zgłoszona do Microsoftu w listopadzie, ale do dziś brak poprawki. Termin 90 dni minął, więc badacz Google ujawnił błąd publicznie. Poprawka ma być wydana 13 marca.

Źródło: https://niebezpiecznik.pl

Jak ktoś może bez żadnego problemu odebrać Waszą paczkę

Czekacie na przesyłkę, za którą wcześniej zapłaciliście. Martwicie się, że nie nadchodzi. Nagle dzwoni do Was ktoś obcy, mówiąc, że odebrał paczkę i już ją otworzył, bo kurier się pomylił i zostawił mu awizo. Jak byście zareagowali?

Jeden z naszych Czytelników, któremu przytrafiła się taka historia, postanowił ją nagłośnić. Zamówiona przez niego paczka, warta około 3 tys. zł, miała dotrzeć na adres jego firmy. Tak się jednak nie stało – kurier z GLS przez pomyłkę próbował dostarczyć ją gdzie indziej. Nikogo tam nie zastał, nie pofatygował się, by zadzwonić, włożył awizo do skrzynki na listy i tyle go widzieli…

Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA