Z ostatniej chwili

Windows XP był odporny na WannaCry! SSL nie uchroni nas przed kradzieżą środków w banku! Znów aktywni wirtualni złodzieje bankowi

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Komputery z Windows XP jednak były odporne na WannaCry

Tak przynajmniej sugeruje nowy raport, który opublikowało Kryptos Research. Z tych nowych doniesień wynika, że komputery wyposażone w dawno nie wspierany już system operacyjny Windows XP wcale nie były takie bezbronne przeciwko WannaCry. Warto jednak dodać, że ich odporność wynikała nie ze szczelności systemu, a czegoś zupełnie innego.

Jak się okazuje sprzęty, które miały na pokładzie Windows XP, nie zarażały się tak łatwo WannaCry głównie dlatego, że… po prostu zawieszały się zanim ransomware miało szansę zainstalować się w systemie. Maszyny padały bowiem zanim WannaCry mogło się zainstalować albo rozprzestrzenić i zacząć szyfrować pliki…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

Sama zielona „kłódeczka” już nie uchroni przed kradzieżą środków z konta

To jedno z zabezpieczeń (oczywiście nie jedyne), na które trzeba zwracać uwagę podczas logowania do bankowości elektronicznej. Zielona kłódka informuje nas o ważnym certyfikacie bezpieczeństwa i szyfrowanym połączeniu. Przestępcy podając linki do fałszywych stron logowania, do tej pory nie dbali zbytnio o ten „szczegół„.

To w wielu wypadkach ostrzegało, co bardziej czujnych internautów. Najwyraźniej zaczyna się to zmieniać, na stronie Zaufana Trzecia Strona, opublikowano opis przypadku, który pokazuje, że musimy być jeszcze czujniejsi.

Przejęcie konta na Facebooku i wysyłanie do znajomych wiadomości z prośbą o drobne przelewy nie jest wprawdzie nowością, ale już wzbudzanie zaufania rozmową, bazując na historii wcześniejszej korespondencji już tak. Do tej pory znane mi przypadki wyłudzeń po przejęciu konta na Facebooku, polegały na masowej wysyłce wiadomości do znajomych tej samej treści, co szybko mogło zostać wykryte, zwłaszcza jeśli jej forma nie pasowała odbiorcom do znanego im nadawcy.

W opisanym przypadku przestępca prześledził dotychczasową historię rozmów właściciela przejętego konta i wysłał spersonalizowane wiadomości do znajomych, z prośbą o przesłanie drobnej kwoty. Podany został przykład babci, która dostała taką wiadomość…

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

Klienci polskich banków znowu na celowniku złodziei

Złodzieje znowu polują na pieniądze klientów polskich banków. Tym razem mocno się postarali, aby Bogu ducha winni użytkownicy banków nabrali się na nowy szwindel. Oszuści podszywają się pod DotPay i próbują wyłudzić pieniądze. Skuteczny atak może nawet zaowocować wyzerowaniem waszego rachunku bankowego.

Cyberprzestępcy szukają coraz to lepszych metod na wyłudzanie pieniędzy od klientów banków. Najnowszy przekręt, o którym informuje Zaufana Trzecia Strona został naprawdę dobrze przygotowany. Do tego stopnia, że możecie w ogóle nie zauważyć niebezpieczeństwa.

Pewna osoba dostała wiadomość o treści: Cześć babciu, jesteś w stanie mi opłacić kartę do telefonu na 22zł? Ok, wyłudzenie 22 złotych to jeszcze może nie koniec świata, ale to dopiero początek.

Złodzieje przygotowali specjalną stronę podszywającą się pod DotPay z adresem: https://dotpay.pl.platnosc.link/. Co najciekawsze, nawet zakupili certyfikat, dzięki któremu przeglądarki wyświetlają zieloną kłódkę, a więc informują o bezpiecznej stronie…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA