Z ostatniej chwili
Wirusy na Androida! Policja może Cię namierzyć po szumie sensora twojego aparatu. W co dziesiątym smartfonie na świecie procesor ma lukę
Wirusy na Androida! Policja może Cię namierzyć po szumie sensora twojego aparatu. W co dziesiątym smartfonie na świecie procesor ma lukę

Wirusy na Androida! Policja może Cię namierzyć po szumie sensora twojego aparatu. W co dziesiątym smartfonie na świecie procesor ma lukę

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Wirusy na Androida – popularne i niebezpieczne zagrożenia

Android to system oparty na otwartym kodzie źródłowym, co ułatwia zadanie hakerom i przestępcom internetowym. Jakie wirusy czyhają na użytkowników Androida?

System operacyjny Android to oprogramowanie rozwijane przez firmę Google od 2008 roku. Opiera się ono na kodzie źródłowym Linuxa i jest niesamowicie uniwersalne. Dzięki możliwości głębokiej modyfikacji kodu źródłowego oraz dostosowania Androida do dowolnych potrzeb jest to najpopularniejszy system operacyjny na świecie

Więcej dowiesz się u źródła >

Policja może Cię namierzyć po szumie sensora twojego aparatu

Analiza szumu na zdjęciu lub nagraniu wideo to znane od lat zagadnienie. Warto jednak odnotować, że badacze z Uniwersytetu w Groningen zaprezentowali właśnie system, który ten szum lepiej wyodrębnia i całkiem skuteczniem pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy różne zdjęcia pochodzą z tego samego urządzenia.

A to dla organów ścigania (i nie tylko) bardzo, bardzo cenna informacja, często pozwalająca ustalić sprawcę…

Więcej dowiesz się u źródła >

W co dziesiątym smartfonie na świecie procesor ma lukę bezpieczeństwa

Układy scalone UNISOC, instalowane w 11% smartfonów na świecie, posiadają poważną lukę bezpieczeństwa. Podatności przyznano 9,4 pkt w dziesięciopunktowej skali CVSS. Przestępcy, a także instytucje rządowe lub wojskowe mogłyby wykorzystać tę podatność np. do zablokowania łączności w określonym terytorium.

Układy scalone UNISOC, instalowane w 11% smartfonów na świecie, posiadają poważną lukę bezpieczeństwa – ostrzega Check Point Research. Podatność, której przyznano 9,4 pkt CVSS, dotyczy chipsetów modemów 4G oraz 5G, a jej wykorzystanie która pozwala uzyskać dostęp do wszystkich danych przechowywanych na urządzeniu oraz przejąć nad nim kontrolę. Zagrożenie zostało wykryte dzięki tzw. inżynierii wstecznej, przeprowadzonej przez specjalistów Check Pointa…

Więcej dowiesz się u źródła >

Apple wzmacnia bezpieczeństwo swoich urządzeń

Hołdując zasadzie „bezpieczeństwo przede wszystkim”, Apple opracował nowy system dostarczania poprawek tego typu, nadając mu nazwę Rapid Security Response. Słowo „Rapid” (natychmiast) widnieje w nazwie systemu nie bez powodu, bowiem aktualizuje on błyskawicznie i na bieżąco programy zapewniające bezpieczeństwo smartfonom iPhone i komputerom Mac, realizując to zadanie w trybie „on fly”.

Apple zademonstrował tsystem Rapid Security Response kilka dni temu na firmowej konferencji WWDC. Obecnie jest ono dostępne w wersji beta dla systemu iOS 16, ale wkrótce powinna się też pojawić wersja przeznaczona dla komputerów Mac, którymi zarządza system operacyjny macOS…

Więcej dowiesz się u źródła >

 

sklep z kosmetykami

Polacy bardziej martwią się o cyberzagrożenia po wybuchu wojny w Ukrainie

Wybuch wojny w Ukrainie zwiększył nasze obawy o bezpieczeństwo w internecie. Większy poziom zagrożenia odczuwa aż 60 proc. Polaków, a ponad połowa uważa, że sytuacja w zakresie cyberbezpieczeństwa jeszcze bardziej się pogorszy w nadchodzących miesiącach. Jednocześnie aż 54 proc. Polaków podjęło dodatkowe kroki, aby zminimalizować zagrożenia podczas korzystania z sieci – wynika z badania Coleman Parkes Research.

Badania pokazały także, że 38 proc. Polaków ocenia poziom zagrożeń w internecie na podobnym poziomie, jak przed wybuchem wojny w Ukrainie, a tylko 3% z nas uważa, że sytuacja w zakresie cyberbezpieczeństwa poprawiła po wybuchu wojny…

Więcej dowiesz się u źródła >

Korzystasz z Chrome? Można Cię śledzić dzięki dodatkom, które zainstalowałeś

Ciekawy problem z obszaru OPSEC. Istnieje sposób, aby dowolna strona poznała nazwy dodatków, które masz zainstalowane w swojej przeglądarce Chrome. Niby to żaden wstyd i problem, ale ponieważ różni ludzie instalują różne zestawy dodatków, to w ten sposób można wykonać tzw. fingerprint przeglądarki.

A potem przy jego pomocy śledzić Cię na różnych stronach, bez konieczności podrzucania mu ciasteczek, niezależnie od adresu IP z jakiego korzystasz…

Więcej dowiesz się u źródła >

My się martwimy o wyciek adresu e-mail, a zobaczcie co ludzie wrzucają do sieci

Setki publikacji na ten temat, ostrzeżeń, informacji o wyciekach i kredytach branych na dane innych osób. To na nic, internauci w Polsce nadal wrzucają do sieci wrażliwe dane.

Pięć lat temu pisałem już o serwisie docer.pl, umożliwiającym wgrywanie różnego rodzaju plików w przeróżnych formatach, a który to internauci w Polsce wykorzystywali do zapisywania w nim swoich dowodów osobistych, CV, umów, PIT-ów czy innych ważnych dokumentów…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nie musieli nawet zbytnio hackować… Wg doniesień hackerzy wykradli wrażliwe dane ~1 miliarda obywateli Chin.

Niedawno pokazała się oferta sprzedaży ~23 terabajtowej bazy danych zawierającej dość wrażliwe dane ~miliarda obywateli Chin.

Sam post wskazywał na wyciek z bazy policyjnej a cena dostępu do bazy została ustalona na 10 BTC…

Więcej dowiesz się u źródła >

Uwaga na nowe oszustwo “na ankietę Ministerstwa Finansów”

Otrzymujemy zgłoszenia o nowej, ciekawej akcji internetowych oszustów.

Tym razem podszywają się pod …Ministerstwo Finansów i w dość kreatywny sposób wyłudzają od Was dane, dzięki którym mogą okraść Wasze konto w banku. Wszystko zaczyna się od otrzymania takiej wiadomości…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Tego nigdy nie rób jak otrzymasz fałszywą wiadomość. Oszustwo przez telefon

Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Tego nigdy nie rób jak otrzymasz fałszywą wiadomość. Oszustwo przez telefon

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Uwaga na fałszywe strony sklepów na Facebooku! Od tygodnia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA