Rejestr stron zakazanych staje się faktem
Dostawcy Internetu w Polsce zablokowali dostęp do prawie 500 domen znajdujących się w rejestrze stron zakazanych Ministerstwa Finansów.
Dziś polski Internet stał się (częściowo) uboższy o prawie 500 stron. Jako kolejny element ustawy antyhazardowej 1 lipca zaczyna obowiązywać rejestr stron zakazanych, w którym znajdują się internetowe serwisy nielegalnych usług bukmacherskich, kasyn sieciowych itp.
Obecnie na liście znajdują się 482 pozycje, ale można domyślać się, że w najbliższych miesiącach rejestr będzie się rozrastał. Cel jest taki, by trafiły do niego wszystkie nielegalne strony hazardowe.
Nad projektem czuwa Ministerstwo Finansów, które szacuje, że dzięki takim zabiegom do budżetu każdego roku wpłynie dodatkowe 1,5 miliarda złotych. W jaki sposób? Ano w taki, że osoby do tej pory wchodzące na strony nielegalne, będą udawać się na serwisy legalnych podmiotów – tych, którzy mają zarejestrowaną działalność w Polsce i płacą tutaj podatki.
Taki komunikat wyświetla się internaucie,
który chce odwiedzić stronę z rejestru stron zakazanych.
To jednak nie do końca tak. Fakty są bowiem takie, że strony mają być blokowane przez dostawców Internetu. Rzecz w tym, że wystarczy użyć VPN albo innego narzędzia „przekłamującego” adres IP, a strony stają przed internautami otworem…
Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl
Rząd blokuje prawie 500 stron internetowych związanych z hazardem online
To już dziś. Polski rząd rozpoczął właśnie blokowanie 482 adresów internetowych, które oferują gry hazardowe niezgodne z ustawą uchwaloną 1 kwietnia tego roku. Na witrynie Ministerstwa Finansów został opublikowany wykaz domen, który po trzymiesięcznym okresie przejściowym nie będą aktywne w naszym kraju.
Blokadą wymienionych pod tym adresem stron muszą zająć się dostawcy internetowi. Ministerstwo zapowiedziało, że lista zawierająca obecnie niespełna 500 portali będzie się stale powiększać i w rezultacie z sieci „znikną” wszystkie nieuczciwe podmioty działające na szkodę obywateli…
Czytaj więcej na: http://pclab.pl