Z ostatniej chwili

Zagrożenia domen w 2017 roku. Inwencja hakerów. Zagrożenie dla danych w bazie PESEL. Sztuczna inteligencja i hakerzy. Kaspersky znika z USA

Najgroźniejsze cyberprzestępstwa przeciw domenom w 2017 roku

Cybersquatting, typosquatting, phishing i… napad z bronią w ręku – Hekko.pl wskazuje na najpopularniejsze taktyki przestępców działających przeciw domenom w 2017 roku.

Próby nielegalnego przejęcia domen internetowych to dziś chleb powszedni. Przykładów takich działań można mnożyć – to cybersquatting, typosquatting czy phishing. Czasem domenę można stracić przez własną nieuwagę, czasem w efekcie… napadu z bronią w ręku. Sprawdziliśmy, jak oszukują cyberprzestępcy w 2017 roku i co zrobić, gdy padniemy ich ofiarą?…

Czytaj więcej na: https://dailyweb.pl

Inwencja hakerów nie zna granic

Okazuje się, że zmieniając pęknięty ekran smartfona na nowy możemy się narazić na poważne niebezpieczeństwo. Eksperci wykazali bowiem, że taki wyświetlacz może posłużyć cyberprzestępcom do kradzieży prywatnych danych z naszego urządzenia. W dalszej części artykułu wyjaśnimy jak to jest możliwe.

Badanie zostało wykonane przez Uniwersytet Ben-Guriona (Izrael). Przeprowadzono je na dwóch oddzielnych urządzeniach pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Były to smartfony Huawei Nexus 6P i LG G Pad 7.0. Naukowcy pokazali, w jaki sposób hakerzy mogą używać zamienników oryginalnych ekranów w uszkodzonych smartfonach, aby wykradać z nich dane…

Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl

Było zagrożenie dla danych w bazie PESEL – stwierdza GIODO i nakazuje wdrożenie poprawek

Czy pamiętacie “wyciek” z bazy PESEL z sierpnia 2016 roku? GIODO właśnie ogłosił, że ten “wyciek” wykazał pewne braki w bezpieczeństwie danych Polaków. Nie dochodziło do pobierania danych przez osoby nieuprawnione, ale osoby uprawnione mogły mieć zbyt dużą swobodę w dostępie do danych.

O wspomnianym “wycieku” z bazy PESEL celowo piszemy używając cudzysłowu. Chyba nic nie wyciekło, ale Centralny Ośrodek Informatyki zorientował się, że pewne kancelarie komornicze masowo odpytywały bazę PESEL. Pojawiła się obawa, że dane mógł pobierać ktoś nieuprawniony, albo osoba uprawniona pobierała więcej danych niż to konieczne. Media początkowo trochę przesadziły z nadmuchaniem sprawy, ale… pewne fakty wyglądały naprawdę źle…

Czytaj więcej na: https://niebezpiecznik.pl

Hakerzy też korzystają ze sztucznej inteligencji

Badacze z firmy ZeroFOX zajmującej się bezpieczeństwem danych przeprowadzili ciekawy eksperyment i wyhodowali sztuczną inteligencję, która hakowała lepiej niż hakerzy-ludzie.

Zadaniem Johna Seymoura doktoranta UMBC oraz Philipa Tully’ego z University of Edinburgh & Royal Institute of Technology (obaj zatrudnieni w ZeroFOX) było sprawdzenie, czy sztuczna inteligencja jest w stanie nakłonić użytkowników Twittera do klikania w podejrzane linki, które mogłyby prowadzić do złośliwego oprogramowania, czy stron phishingowych, kradnących dane odwiedzających…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Kaspersky ma zniknąć

„Decyzja rządu USA o zaprzestaniu korzystania z oprogramowania zabezpieczającego firmy Kaspersky Lab jest godna ubolewania – oświadczył Kreml.  Oświadczenie zostało wydane w związku z faktem, że amerykańskie agencje federalne dostały 90 dni, by usunąć oprogramowanie firmy Kaspersky ze swoich komputerów. Nakaz usunięcia oprogramowania jest efektem opinii, jaką wydał Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego Stanów Zjednoczonych (The US Department of Homeland Security), który  stwierdził, że jest zaniepokojony powiązaniami między firmą Kaspersky a rosyjskimi służbami wywiadowczymi.

Kaspersky Lab wielokrotnie zaprzeczał, że ma jakiekolwiek związki z Kremlem. Efektem zamieszania wokół firmy Kaspersky jest też decyzja amerykańskiego dystrybutora produktów Kaspersky…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga Sprawa jest poważna, ponieważ mowa o modelach, które nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA