Z ostatniej chwili

Ze świat kryptowalut m.in.: kradzież 30 milionów dolarów w Ethereum. ICO CoinDash kradzieże. Górnicy głosują w 80% za SegWit’em. PKO BP i Bitcoin…

Jak kraść, to grube miliony. Wyparowało 30 milionów dolarów w Ethereum

Nieznany cybeprzestępca wykorzystał podatność w kliencie portfela waluty Ethereum i dzięki temu udało mu się ukraść 153 000 jednostek, które obecnie warte są około 30 milionów dolarów. Najprawdopodobniej, wykorzystał on lukę w kliencie Parity (podatne są wersje od 1.5 do późniejszych).

Atak został przeprowadzony wczoraj około godziny 19:00 uniwersalnego czasu koordynowanego (21:00 w Polsce). Ten został szybko zauważony przez twórców kryptowaluty oraz klienta Parity. Co ważne, uchroniono pozostałe pokłady Ethereum przed wykradzeniem przez cyberprzestępcy korzystając z dokładnie tej samej podatności w innych portfelach. Twórcy Parity obecnie pracują nad załataniem podatności w multisygnaturowych klientach, które mogą stać się kolejnymi ofiarami ataku…

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

Hakerzy przechwytują 32 miliony dolarów

Zespół ds. Rozwoju ostrzegł użytkowników posiadających Ethereum w portfelach w wersji 1.5 lub wyżej i nakazał aby natychmiast wysłali swoje ETH do innego portfela

Naruszenie dotyczy tylko portfeli wielofunkcyjnych, normalne portfele są bezpieczne…

 

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Już $10 mln skradzione z ICO CoinDash

Rosną straty związane z atakiem hakerskim na Initial Coin Offering startupa o nazwie CoinDash, do którego doszło wczoraj. Początkowo mówiło się o stratach wynoszących $7 mln jednak ostateczna kwota jest wyższa.

17 lipca okazało się, że jeden z hakerów podmienił adres kontraktu ICO CoinDash i w ten sposób ponad dwa tysiące inwestorów wpłaciło aż 37 tys. ether na fałszywy adres gdy zaczęła się otwarta sprzedaż w ramach ICO. Do momentu wykrycia tego oszustwa, kwoeta, jaka została skradziona przekroczyła siedem milionów dolarów. Strona CoinDash została zamknięta, a projekt prosi o tych inwestorów, którzy zostali dotknięci oszustwem o podanie informacji na podany adres, dzięki czemu będą mogli odebrać tokeny, które mieli otrzymać w ramach Initial Coin Offering. Trzeba jednak jeszcze raz wpłacić Ethereum, co dla wielu osób jest kwestią bardzo dyskusyjną.

„Uczestnicy, którzy wysłali ETH na nieprawidłowy adres, który został przestępczo wstawiony na naszą stronę i wyślą ETH na CoinDash.io, otrzymają swoje tokeny CDT” – czytamy na stronie internetowej projektu. Jego autorzy podkreślają, że ci, którzy wpłacili ETH zanim strona ozstała zamknięta, nie otrzymają swojej rekompensaty…

Czytaj więcej na: http://www.bitcoinpolska.pl

Droga do perfekcji – ICO

ICO, Initial Coin Offerings, używane są często jako zbiórki crowdfundingowe i cieszą się ogromną popularnością i powodzeniem, na tyle, że aktualnie najwyższą zebraną kwotą było 275 milionów dolarów

Krótko mówiąc, większość projektów, które zdecydują się na crowdsale, chcą…

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Górnicy wybierają przyszłość i rozwój

Górnicy głosują – 80% poparcia dla SegWitu, rośnie prawdopdobieństwo aktualizacji protokołu, wciąż rośnie liczba głosujących

Antpool / Bitmain, największy mining pool, głosuje za SegWitem, podobnie jak Bixin, BW, BTCC, Bitfury, ViaBTC, BTC.TOP i kilka mniejszych…

 

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Gdzie kopać kryptowaluty? >

Pierwszy bank w Polsce eksperymentuje z blockchain

PKO Bank Polski poinformował o nawiązaniu współpracy ze start-upem Coinfirm – to pierwszy etap testów technologii blockchain.

Nawet jeśli Bitcoin ostatecznie nie zrobi zawrotnej kariery, to z technologią blockchain sytuacja maluje się nieco inaczej. Jej wdrożenie jest dla banków ogromną szansą – na poprawę bezpieczeństwa i jakości usług. Pierwszy bankiem w Polsce, który zdecydował się na sprawdzenie tego rozwiązania w rzeczywistości, jest PKO BP.

Blockchain umożliwia wykonywanie transakcji pomiędzy bardzo od siebie oddalonymi podmiotami praktycznie w czasie rzeczywistym. Dzięki decentralizacji danych i zaawansowanej kryptografii technologia zapewnia też wysoki poziom bezpieczeństwa.

Czy rzeczywiście wszystko działa tak, jak powinno, bank PKO BP sprawdzi dzięki nawiązaniu współpracy z polsko-brytyjskim start-upem Coinfirm, który zwyciężył w konkursie „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!”. Polski bank skoncentruje się na wykorzystaniu technologii blockchain pod kątem weryfikacji danych oraz eliminacji oszustw finansowych, a nie samym zwiększeniu wydajności…

Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl

Inwestujemy ponad 10 000 zł w BITCOINY

Źródło: http://bitmon.pl

Specjalna grupa Komisji Europejskiej zaczęła pracę

Utworzona w strukturach Unii Europejskiej grupa #Blockchain4UE jest już po swoim pierwszym spotkaniu. Zajmować ma się ona m.in. propozycjami dotyczącymi prawodawstwa związanego z wirtualnymi walutami.

Grupa została utworzona kilka tygodni temu. Nazywa się „#Blockchain4UE: Blockchain for Industrian Transformations” i ma działać od czerwca do lutego 2018 roku pod przewodnictwem dwóch ciał wykonawczych Unii Europejskiej – Dyrektoriatu Generalnego dla Rynku Wewnętrznego oraz Joint Research Centre. Celem projektu, zgodnie z wpisem na blogu, opisującym całe przedsięwzięcie, ma być „identyfikacja, dyskusja i komunikacja” obszarów, w których obecnie działające aplikacje blockchain i rozproszonych rejestrów mogą zmienić europejski biznes”. Komisja Europejska, ciało wykonawcze Unii Europejskiej, #Blockchain4EU ma „eksplorować socjotechniczne scenariusze produkcji, dystrybucji i użytku”, przyglądając się korzyściom i zagrożeniom w ramach działaniach małych i średnich przedsiębiorstw…

Czytaj więcej na: http://www.bitcoinpolska.pl

UWAGA: Możliwe zakłócenia w sieci Bitcoin

Odkąd powstał Bitcoin, przebiegły w jego sieci miliony transakcji. W rezultacie najróżniejsze grupy (deweloperzy, inwestorzy, przedsiębiorcy itp.) bezustannie próbowali znaleźć sposób, aby idea Bitcoina mogła bez przeszkód rozwijać się dalej. W ostatnich miesiącach powstało alternatywne oprogramowanie, które może w tym pomóc – ma ono zostać oddane do użytku pod koniec Lipca.

Łańcuch bloków Bitcoina, który rejestrował wszystkie dotychczasowe transakcje, oparty jest na sieci tysięcy węzłów obsługujących oprogramowanie zgodne z Bitcoinem. We wtorek pierwszego sierpnia roku 2017 o godzinie 14 w łańcuchu bloków Bitcoina może dojść do rozłamu. Chodzi o sytuacje, kiedy cześć węzłów Bitcoina użyje oprogramowania, z którym pozostała część węzłów będzie niekompatybilna. W rezultacie niektóre węzły potwierdzą transakcje, które inne węzły odrzucą. Może to zaowocować obniżonym bezpieczeństwem transakcji. Oznaczałoby to, że jeśli otrzymasz w tym czasie Bitcoiny, mogą one zniknąć z twojego portfela lub okazać się należeć do kategorii, której inni nie zaakceptują jako płatność. Trwałoby to do czasu, gdy problem zostałby rozwiązany.

Kiedy zostanie on rozwiązany, system weryfikowania transakcji powróci do stanu normalnego, albo pojawi się nowa wersja Bitcoina (możliwe, ze więcej, niż jedna). W pierwszym przypadku możesz natychmiastowo powrócić do normalnego trybu używania Bitcoina. W drugim przypadku potrzebne będą dodatkowe kroki, konieczne, by zapewnić bezpieczeństwo przyjmowania Bitcoinów…

Czytaj więcej na: https://cyfrowaekonomia.pl

Rozwój blockchaina w oparciu o akceleratory

Pomimo tego, że blockchain powstał już ponad osiem lat temu, to jednak wciąż jest to temat stosunkowo nowy. Jego rozwój jest dalej w początkowej fazie, ale ze względu na skalę możliwości, jakie oferują oparte na nim rozwiązania, można spodziewać się w najbliższym czasie prawdziwego boomu odnośnie tej technologii. Jedną z przesłanek takich wydarzeń jest liczba powstających na całym świecie akceleratorów zrzeszających i wspierających startupy, opartych na technologii blockchain.

Branża FinTech

Rozwój blockchaina jest ściśle powiązany z branżą FinTech. Spowodowane jest to głównie tym, że to właśnie przedstawiciele tego sektora, czyli banki oraz inne instytucje finansowe, dostrzegają największą szansę (a może również i zagrożenie?), jaką niesie ze sobą ta technologia. Zdecydowana większość tych instytucji stworzyła w ostatnim czasie różnego rodzaju projekty, mające na celu zbadanie i opracowanie możliwych zastosowań technologii w swojej działalności. Niektóre zaś poszły o krok dalej i uruchomiły akceleratory, których celem jest rozwój całego sektora finansowego, z uwzględnieniem rozwoju blockchaina. Przykładem takich organizacji są:

  • Barclays Accelerator w Londynie – swoją działalność skupia na wspieraniu startupów w zakresie finansów, ale prowadzi również programy oparte na blockchain do których przeprowadza cykliczne nabory, w pierwszym przeprowadzonym w 2015 roku wybrano trzy firmy których rozwiązania w zakresie blockchaina okazały się najciekawsze[1] ;
  • Santander InnoVentures – raport, przygotowany dla banku i informujący o tym, że wdrożenie technogii blockchain może przyczynić się do obniżenia kosztów funkcjonowania banku o 20mln dolarów rocznie[2] , stał się jednym z powodów, dla którego Santander postanowił zainwestować w rozwój blockchaina;
  • UBS oraz Credit Suisse w kooperacji z innym szwajcarskim podmiotem – firmą Swisscom – planują stworzyć FinTech akcelerator dla startupów, oparty na rozwoju technologii blochain[3] . Projekt został ogłoszony już w marcu 2016 roku, od tego czasu oba banki były bardziej zaangażowane w inny projekt, który ma na celu rozwój blockchain – Enterprise Ethereum Alliance (EEA);[4]
  • United Overseas Bank (UOB) – singapurski bank już w 2016 roku uruchomił akcelerator którego działania skoncentrowane są w okół technologii blockchain i jej zastosowania np. do smart contracts[5] …

Czytaj więcej na: https://cyfrowaekonomia.pl

Tokenizacja – co to jest token i do czego służy?

Po Bitcoinie i Blockchainie nadszedł czas na kolejną koncepcję, którą przynosi rewolucyjne zmiany w przemyśle cyfrowym – mowa o tokenie. Co się kryje za tą koncepcją, która sprawia, że niektóre osoby nazywają ją ekonomią tokenów?

W zdigitalizowanym świecie, bicie walut to działalność, która nie wydaje się już być ograniczona przez banki centralne…

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Biostar przedstawia płytę do koparek pod AMD Ryzen – tania nie jest

Firma Biostar zauważyła potencjał w płytach do koparek kryptowalut i wprowadziła do sprzedaży kolejny model – tym razem pod nowe procesory AMD.

Biostar przedstawia płytę do koparek pod AMD Ryzen - tania nie jest

Zainteresowanie kryptowalutami nie słabnie, więc producenci nadal eksperymentują z płytami głównymi do koparek. Firma Biostar niedawno wprowadziła do sprzedaży kolejną tego typu konstrukcję, ale tym razem z podstawką AM4 pod nowe procesory AMD.

Biostar TB350-BTC bazuje na laminacie formatu ATX. Do dyspozycji oddano podstawkę AMD AM4 i dwa banki pamięci DDR4-3200. Oprócz tego producent przewidział cztery gniazda SATA 6 Gb/s…

Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Nowe szczyty Bitcoina przed nami. Bitcoin osiągnie 200 000 USD Prognozy ekspertów kryptowalut na 2025

Nowe szczyty Bitcoina przed nami. Bitcoin osiągnie 200 000 USD? Prognozy ekspertów kryptowalut na 2025

Nowe szczyty Bitcoina przed nami Bitcoin wydaje się być gotowy na nowy rekord wszechczasów (ATH), …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA