Z ostatniej chwili
Jakie kryptowaluty wydobywać metodą PoS lub Masternode. Ranking Masternode

Jakie kryptowaluty wydobywać metodą PoS lub Masternode. Ranking Masternode

Ocena czytelników
[Głosów: 22 Ocena: 5]

W ostatnim czasie rentowność wydobycia kryptowalut proof of work (PoW), czyli „dowód za pracę” jest coraz bardziej nieopłacalna. Prym zaczynają przejmować kryptowaluty oparte o wydobycie PoS i Masternode. I chyba już taki trend pozostanie…

W grudniu ubiegłego roku Vitalik Buterin współzałożyciel Ethereum ogłosił, że przyszłe Blockchainy, będące kompatybilne z technologią shardingingu w oparciu o PoS, będą “tysiąc razy wydajniejsze”, a ich zastosowanie w świecie niefinansowym będzie stale rosnąć.

Proponuje również zwrócić uwagę na artykuły, w których opisano kopalnie świadczące usługi kopania metodą PoS i Masternode.

Gdzie kopać kryptowaluty metodą POS lub Masternode ?

Kopanie kryptowalut metodą POS oraz MASTERNODE. Dwa rewolucyjne projekty górnicze SIMPLE POS POLL i StakeUnited

Jest to o tyle wygodne, że nie musimy stawiać lub wykupywać usługę serwera, by uruchomić własny portfel lub usługę Masternode.

Zalety  projektów:

 • Intuicyjny interfejs użytkownika do zarządzania monetami i sprawdzania puli depozytów, łatwy i wydajny.
 • Czas nagród jest znacznie krótszy, gdy grasz na wspólnej puli depozytów.
 • Razem zarabiamy wyższe nagrody niż indywidualnie.
 • Posiadają lukratywny system rekomendacji.
 • Projekty transparentne.
 • Niezależne baseny.
 • Brak ograniczeń dotyczących wpłat i wypłat.
 • Brak kosztów sprzętu dla Ciebie.
 • Brak kosztów za prąd, komputer lub serwer.
 • Całkowicie bezpieczny i bezstresowy.
 • Ze względu na większą wagę portfeli basenów w sieci czas między stawkami jest o wiele krótszy, dając jeszcze większe odsetki niż rekomendowane indywidualnie.
 • Użytkownicy w omawianych powyżej pulach projektów mogą zdobywać o wiele wyższe nagrody w porównaniu do stawiania portfeli i masternodów solo.

Należy również zwrócić szczególną uwagę na możliwość wycofania aktywów w każdej chwili, gdzie kupując koparkę dla metody PoW tracimy na jej wartości w czasie. W PoS możemy odzyskać swój wkład w każdej chwili zyskując lub trochę tracą na kursie danej kryptowaluty.

Ktoś zada pytanie ile można zarobić na kopaniu metodą PoS lub Masternode?

Tu by zobrazować wielkość zysku oprzemy się na rankingu Masternode, który jest pośrednio powiązany z wielkością zarobków metodą PoS, ale tylko pośrednio, gdyż mogą to być wartości nawet do 60% niższe niż w przypadku Masternode.

Ranking Masternode

Tutaj moja sugestia nie patrzcie na ROI roczny (czyli ile można zarobić), lecz na  wolumen obrotów danej crypto, gdzie wielkość obrotów jaką osiąga dana kryptowaluta pokazuje stopień zaangażowania inwestorów. W trendzie wzrostowym rosnący wolumen jest potwierdzeniem siły danej kryptowaluty, a malejący wolumen – słabości trendu i jego rychłego zakończenia. W trendzie spadkowym rosnący wolumen jest sygnałem słabości danego projektu (czyli wszyscy sprzedają), a malejący wolumen jest sygnałem siły kryptowaluty (wszyscy trzymają i czekają na lepszą cenę).

Poniżej ranking Masternode według wolumenu w USD

Poniżej ranking Masternode według wolumenu w USD

No i najważniejsze zwracajcie uwagę na  Market Cap czyli kapitalizację giełdową  – terminologia używana na giełdach papierów wartościowych i kryptowalut. Jest to wartość giełdowa projektu (kryptowaluty) równa iloczynowi aktualnego kursu danej crypto i liczby kryptowalut w obrocie giełdowym. Liczba danej kryptowaluty odzwierciedla własność, tym samym kapitalizacja giełdowa danego projektu stanowi dokonaną przez rynek kapitałowy wycenę jego aktywów netto, czyli kapitału.

Poniżej ranking Masternode według Market Cap w USD

Poniżej ranking Masternode według Market Cap w USD

Jeżeli będziemy racjonalne obserwować te dwa wskaźniki czyli Volume i Market Cap, to na pewno podejmiecie właściwą decyzję odnośnie doboru uruchomienia MN (masternode) lub inwestycji w metodę wydobywczą PoS danej kryptowaluty. No i oczywiście to nie wszystko, należy się zainteresować ogólnie projektem czy rokuje ona na przyszłość i jak długo jest już na giełdzie.

Nowe projekty mogą być na początku pompowane przez spekulantów i potem porzucone, taki SCAM na crypto. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich nowych projektów, gdyż niektóre z nich rokują świetlaną przyszłością, mają świetne zespoły, które ciągle rozwijają dany projekt.

Owszem należy śledzić, czy coś się dzieje w danym projekcie tj.:

 • Czy założyciele CEO są transparentni?
 • Czy firma przedkłada raporty inwestorom? – miesięczne, kwartalne, roczne.
 • Czy nie ma stagnacji w mediach społecznościowych? Każdy projekt takie ma – informacje o osiągnięciach danego projektu na bieżąco.
 • Czy jest dobry kontakt z założycielami projektu?

No i na pewno znajdą się jeszcze jakieś ale, lecz to zostawiam Wam pod rozwagę…

Przejdźmy teraz do konkretnych projektów, które według mojej opinii mają przyszłość, choć według Waszej mogą być to całkiem inne projekty. Z niecierpliwością oczekuję na komentarze 😉

Faucets, kranik kryptowalut, czy tylko Nie to duża giełda kryptowalut CREX24

Bitcoin Green (BITG)

Bitcoin Green to dwie rzeczy: przede wszystkim kampania mająca na celu podniesienie świadomości problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem, wynikających z pow, powszechnie stosowanego w publicznych sieciach typu blockchain. Po drugie, kryptowaluta, która jest znacznie szybsza, tańsza i bardziej skalowalna niż Bitcoin w obecnej formie. Prawie wszystkie ograniczenia i problemy Bitcoina, tj. wysokie opłaty sieciowe, powolne czasy transakcji, ogromne zużycie energii, częste forki, które niszczą efekty sieciowe itp., Wszystko to wynika z przestarzałego algorytmu SHA-256. Rozwiązujemy te problemy, stosując proof-of-stake z masternodami, aby zabezpieczyć sieć zamiast dowodu pracy.

Strona projektu: https://www.savebitcoin.io/

Gdzie kupić: https://www.coinexchange.io

Gdzie kopać:

Przyszłościowy projekt giełdy i portfeli POS i Masternode

PIVX (PIVX)

PIVX to otwartoźródłowa (ang. open source) kryptowaluta oparta na technologii blockchain, należąca do grona private coinów, czyli kryptowalut zapewniających anonimowość transakcji, podobnie jak m.in. Monero (XMR), czy Zcash (ZEC), przy jednoczesnym zapewnieniu niemal natychmiastowych potwierdzeń. Akronim PIVX oznacza Private Instant Verified Transaction. PIVX był pierwszą kryptowalutą opartą na algorytmie konsensusu Proof of Stake, która zapewniała anonimowość transakcji dzięki wykorzystaniu protokołu Zerocoin.

PIVX oparty jest na mocno zmodyfikowanym kodzie źródłowym kryptowaluty Dash i podobnie jak ona funkcjonuje na zasadzie DAO – zdecentralizowanej autonomicznej organizacji, finansowanej przez użytkowników sieci.

Strona projektu:http://www.pivx.org/

Gdzie kupić:

https://www.coinexchange.io

https://www.binance.com

https://crex24.com/

Gdzie kopać:

Zcoin (XZC)

Idea ZCoina opiera się na „odmiennym”  dotychczasowych protokole – dla użytkownika oznacza to nie mniej nie więcej niż możliwość przeprowadzania bezpieczniejszych transakcji. Poziom bezpieczeństwa jest jednak kwestią względną, a sytuacja traktowania ZCoina jako alternatywy dla innych walut pozbawiona jest sensu. Twórcy Zcoina powołują się na zastosowanie rozwiązań opartych na kluczowych błędach BTC – problem dostępu do danych teoretycznie zatem został rozwiązany protokołem ZCoin. Przy obecnym poziomie zainteresowania ma szansę na osiągnięcie wysokiego kursu, przy czym kategoria „wysoki” w przypadku tej kryptowaluty może oznaczać wzrost do ok. 10$ za jednostkę. Na tego typu sytuację trzeba będzie jednak poczekać do listopada 2017 roku. Przy obecnym trendzie wzrostowym ZCoin ma możliwość po dołkach osiągnąć kurs na poziomie 8,5-9$.

Strona projektu:https://zcoin.io/

Gdzie kupić:

https://www.coinexchange.io

https://www.binance.com

Gdzie kopać:

 • Staking Lab

Polis (POLIS)

Polis to kryptowaluta dla społeczności. Ludzie rozwijają się, gdy mogą się swobodnie nawiązywać i nawiązywać kontakty. Polis wykorzystuje zaawansowaną zdecentralizowaną technologię blockchain do rozwiązywania głównych problemów naszej globalnej społeczności.

Karta płatnicza PolisPay pozwala wydawać kryptowaluty w ponad 30 milionach lokalizacji na całym świecie.

Strona projektu:https://polispay.org/

Gdzie kupić:

https://crex24.com

Gdzie kopać:

 • Staking Lab

Phore (PHR)

Phore Blockchain umożliwia transfer wartości w dostępnym, znormalizowanym ekosystemie, który jest bezpieczny, elastyczny i skalowalny. Platforma obsługuje wiele aplikacji i przedsięwzięć, które zapewniają rosnący zakres możliwości…

Strona projektu:https://phore.io/

Gdzie kupić:

https://crex24.com

Gdzie kopać:

 • Staking Lab

ION (ION)

ION ma na celu stworzenie pieniężnych zachęt dla graczy i będzie sposobem, w jaki twórcy gier mogą oferować nagrody pieniężne w swoich grach, ION jest zdecentralizowaną kryptowalutą blockchain, która nagradza swoich użytkowników za pomocą systemu “proof-of-stake” i MN.

Strona projektu:https://ionomy.com/en/

Gdzie kupić:

https://bittrex.com/

Gdzie kopać:

 • Staking Lab

Stakinglab (LABX)

Jest to kryptowaluta firmy  Stakinglab, założona na początku 2017 r. w Niemczech, ma na celu zaoferowanie inwestorom i właścicielom projektów kompleksowej platformy do kopania kryptowalut metodami masternode i PoS. Stakinglab jest gospodarzem najlepszego masternodu i stakingu monet po dokładnej analizie. W ciągu niespełna dwóch lat firma rozrosła się z 3 sztabów do 20-osobowego zespołu obsługującego ponad 10 tysięcy aktywnych inwestorów i 20 tysięcy członków społeczności. LABX jest czymś w rodzaju akcji firmy…

Strona projektu: https://stakinglab.io

Gdzie kupić:

https://www.coinexchange.io

Gdzie kopać:

 • Staking Lab

Jak  możemy zauważyć jest dużo projektów które mogą przynieść wysokie profity w przyszłości, a kopać możemy je na platformach wydobywczych PoS i Masternode takie jak:

Gdzie w czasie bessy kopać kryptowaluty Bitcoin, Ethereum oraz inne altcoiny

Wybór projektu zostawiam oczywiście Wam. Proponuję również zainteresować się projektami opisanymi w artykułach:

Przyszłościowy projekt giełdy, portfeli POS i Masternode

Świetny projekt z możliwością darmowego zarabiania kryptowalut i wydobyciem POS

A dla osób szukających darmowego startu w kopaniu i pozyskiwaniu crypto:

Świetny projekt z możliwością darmowego zarabiania kryptowalut i wydobyciem POS

Gdzie kopać kryptowaluty metodą POS lub Masternode ?– projekt Stake Cube

Faucets, kranik kryptowalut, czy tylko? Nie to duża giełda kryptowalut CREX24

Przeglądarka CryptoTab, zacznij kopać Bitcoiny na Swoim komputerze

Czy przeglądarka CryptoTab Browser płaci?

Poznaj nową wersję CryptoTab

Kopalnia kryptowalut MinerGate

MinerGate Uruchamia narzędzie xFast Miner, aby poprawić haashrate do 10%!

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Snode wprowadza funkcję hostingu Trustless na masternode. Prosta, tania metoda uruchomienia masternode.

Snode wprowadza funkcję hostingu Trustless na masternode. Prosta, tania metoda uruchomienia masternode.

Ocena czytelników [Głosów: 16 Ocena: 5]Po bardzo produktywnym kwartale zespół Snode jest dumny i bardzo …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA