Z ostatniej chwili
Zhackowali firmę obsługującą kamery IoT. Ważna łatka bezpieczeństwa dla systemów Apple. Oprogramowanie open source w cyberatakach
Zhackowali firmę obsługującą kamery IoT. Ważna łatka bezpieczeństwa dla systemów Apple. Oprogramowanie open source w cyberatakach

Zhackowali firmę obsługującą kamery IoT. Ważna łatka bezpieczeństwa dla systemów Apple. Oprogramowanie open source w cyberatakach

Zhackowali firmę obsługującą kamery IoT. Dostęp do banków, więzień, szpitali, szkół, …\

Całość to pokłosie Operacji Panoptykon. Hackerzy uzyskali dostęp do samych kamer (dostęp root) – w szczególności do live feedów czy zdjęć. Bloomberg wspomina o 150 000 ~podatnych kamerach.

Hacker zwraca uwagę na możliwość przeniknięcia z kamer do innych systemów w sieci korporacyjnej…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ważna łatka bezpieczeństwa dla systemów Apple: iOS, iPadOS, watchOS i macOS

Apple niespodziewanie udostępniło aktualizację dla systemów operacyjnych iOS, iPadOS, watchOS i macOS. Brak jest szczegółowych informacji, poza tym, że „są to ważne poprawki zabezpieczeń i są zalecane dla wszystkich użytkowników.

Być może sprawa dotyczy jakiejś wykrytej luki w bezpieczeństwie. Warto pobrać najnowsze aktualizacje na swoje urządzenia, bo kolejne, większe łatki pojawią się dopiero za 2 tygodnie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Oprogramowanie open source w cyberatakach

IBM Security opublikował raport X-Force Threat Intelligence Index 2021, który pokazuje ewolucję cyberataków w 2020 roku. Okazuje się, że w zeszłym roku hakerzy sięgali częściej po oprogramowanie open source i atakowali głównie firmy, które były zaangażowane w walkę z pandemię COVID-19.

X-Force Threat Intelligence Index opiera się na spostrzeżeniach i obserwacjach ponad 150 miliardów zdarzeń bezpieczeństwa dziennie w ponad 130 krajach. Według raportu, w minionym roku cyberataki na służbę zdrowia, sektory produkcji i energetyki podwoiły się w stosunku do 2019 roku…

Więcej dowiesz się u źródła >

Spłonęła serwerownia OVH

Ogień zniszczył serwery (i dane) klientów w bloku SBG2 serwerowni OVH w Strasburgu, a blok SGB1 jest częściowo uszkodzony. Pożar pojawił się w nocy, przyczyny nie są jeszcze znane. Octave Klabe, twórca OVH w wiadomości na Twitterze uspokoił, że w pożarze nikt nie zginął a klientom zalecił, aby wdrożyli swoje plany awaryjne.

Chociaż ogień nie zniszczył bloków SGB3 i SGB4, to z racji incydentu i one zostały wyłączone i nie zostaną uruchomione ponownie co najmniej do jutra…

Więcej dowiesz się u źródła >

Malware przeżywający reinstalacje OS. Supermicro ostrzega przed nową funkcją malware TrickBot i wypuszcza łaty na BIOS

Masz serwer czy PC-ta, na który dostał się nieproszony gość. No więc w ostateczności robisz pełen reinstall przywracasz pliki i cieszysz się z nowego systemu 🙂 Czasem jednak to nie wystarczy.

Supermicro pisze o nowej funkcji TrickBoot, w Trickbocie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Czy to na pewno mBank wyświetla mi ten komunikat?

Jeden z naszych Czytelników przesłał nam ciekawy opis swojego nieudanego logowania do mBanku. Pomylił się przy wpisywaniu hasła (jeden raz) i zobaczył komunikat, że jego konto zostało zablokowane. Aby je odblokować musiał podać PESEL, nazwisko panieńskie matki i swój identyfikator. I to go lekko zestresowało, bo choć zdarzało mu się w przeszłości podczas logowania wpisać błędne hasło, to nigdy wcześniej po pierwszej nieudanej próbie nie doświadczył blokady konta.

Przerażenie potęgowało pytanie o dane takie jak PESEL i nazwisko panieńskie matki, często wykorzystywane w atakach z duplikatem karty SIM, co opisywaliśmy właśnie w kontekście mBanku na Niebezpieczniku jakiś czas temu. Zwracamy też uwagę na “logo” które przesłania napis i budzi obawy, że tak niedopracowana strona, to fałszywka…

Więcej dowiesz się u źródła >

Europejski Nadzór Bankowy zhackowany

European Banking Authority to kolejna ofiara problemów z Microsoft Exchange. Oświadczenie wygląda tutaj następująco:

Z racji że podatność jest związana z naszymi serwerami pocztowymi, atakujący mógł uzyskać dostęp do danych osobowych zawartych w emailach. Sprawdzamy do jakich konkretnie danych dostał się atakujący. Prewencyjnie wyłączyliśmy również nasze systemy pocztowe…

Więcej dowiesz się u źródła >

Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza, dlaczego i dla kogo

Mało jest narzędzi używanych w internecie tak często i tak masowo. Od bezpieczeństwa przeglądarek zależy bezpieczeństwo naszych komputerów. Kiedyś wyglądało ono fatalnie, dzisiaj jest dużo lepiej – ale dalej nie jest idealnie. Dlaczego i co z tym zrobić?

Jeszcze kilka lat temu przestępcy bez problemu masowo infekowali przeglądarki i komputery użytkowników, którzy zajrzeli na kontrolowane przez nich strony WWW. Dzisiaj w zasadzie nie spotykamy już masowych ataków o takiej skuteczności, ale ataki wycelowane wcale nie należą do rzadkości. Jak zatem utrudnić zadanie przestępcom, zachowując możliwość swobodnego surfowania po sieci? Na to pytanie – i zapewne wiele innych odpowiem dzisiaj i jutro w kolejnym webinarze sponsorowanym przez Arubę. Posłuchać na żywo i zadać swoje pytania można…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA