Z ostatniej chwili

Windows 10: wersja mobile bez szans wobec Androida i iOS, wersja “S” odporna na ransomware. Dużą popularnością cieszy się Windows 7

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Windows 10 Mobile nie ma szans z Androidem i iOS. Ale sporo zmieni na rynku

Wprowadzenie do Windows 10 Mobile CShell, możliwe wydanie kolejnych smartfonów, tym razem już pod marką Surface to zapowiedź czegoś zupełnie nowego w biznesie komórkowym Microsoftu. Nie trzeba być geniuszem, żeby przyznać, iż gigant nie ma szans w starciu z dobrze okopanymi na rynku Androidem oraz iOS. Ale spójrzmy na to z innej strony. Działania Microsoftu są nam jak najbardziej na rękę – niezależnie od jego wyników.

Z punktu widzenia większości z Was, Windows 10 Mobile to projekt martwy, niewarty uwagi i doszczętnie zepsuty. Do pewnego czasu przecież wszystko szło dobrze – komórkowa odsłona okienek radziła sobie nieźle w roli trzeciej siły na rynku smartfonów, aż przyszła „dziesiątka” i obróciła wcześniejsze starania w niwecz. I z tym się absolutnie zgodzę. Właśnie z tego powodu wybrałem się na zesłanie na iOS i gdyby nie Microsoft, dalej bym pisał o tym, że Windows na telefonie jest fajny.

W sumie i ja zdążyłem się już pogodzić z tym, że Microsoftowi nie wyszło, aż tu nagle dowiadujemy się o CShell – adaptowalnej powłoce, która ma za zadanie dostosować interfejs Windows na każdym urządzeniu. Problemem jest oczywiście skalowanie, które mimo idei „jednego Windows” nie działa tak, jakbyśmy tego chcieli. Continuum w Lumiach nie pozwala na wszystko to, co możemy zrobić na pececie, stało się przez to „ciekawostką”, nie killerem. Samsung zrobił to znacznie lepiej z Samsungiem Galaxy S8 oraz stacją DeX…

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

Windows 10 S jest odporny na ransomware

Ransomware o nazwie WannaCry zaatakował przede wszystkim komputery pracujące pod kontrolą starszych wersji Windows. Tymczasem Microsoft twierdzi, że użytkownicy Windows 10 S mogli się czuć się całkowicie bezpieczni.

Nie wszystkim podobała się polityka Microsoftu polegająca na wymuszaniu wręcz na użytkownikach aktualizacji najnowszego systemu operacyjnego Microsoft – Windows 10. Tymczasem kto uległ natrętnemu namawianiu na aktualizację, ten mógł wiele zyskać, a szczególnie te osoby, które zdecydowały się na instalację wersji S systemu. Okazuje się bowiem, że wg zapewnień Microsoftu, Windows 10 S jest całkowicie odporny na ataki ransomware.

Microsoft nie kryje, że Windows 10 nie jest w pełni chroniony przed wszystkimi zagrożeniami typu ransomware. Niemniej firma pracuje nad tym, by Windows 10 nie tylko był odporny na znane już ataki, ale także by system operacyjny był odporny na wszelkie ataki szyfrujące i wyłudzające okup również w przyszłości. Zdaniem Microsoftu doskonałym kandydatem na w pełni zabezpieczony przed złośliwym oprogramowaniem system operacyjny jest specjalna wersja systemu operacyjnego znana pod nazwą Windows 10S.

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Popularność Windows 7 dalej zaskakuje

Badanie rynku wykonane w maju przez znaną firmę analityczną Net Applications pokazało, że spośród wszystkich wersji systemu operacyjnego Windows największą popularnością cieszy się Windows 7 pozostawiając daleko w tyle inne wersje tego oprogramowania.

Pod kontrolą tego mającego już osiem lat systemu operacyjnego (premiera miało bowiem miejsce w 2009 roku) pracuje obecnie ponad połowa (dokładnie 54%) wszystkich pracujących na całym świecie osobistych komputerów Windows.

Oznacza to, że 49,5% wszystkich komputerów osobistych na świecie pracuje pod kontrolą tego oprogramowania. Liczba ta bierze się stąd, iż 91.6% wszystkich osobistych komputerów pracuje pod kontrolą jeden z wersji systemu Windows…

Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Windows 10 kilka dobrych porad. Firefox będzie instalowany standardowo w Windows. Windows integruje się z Androidem i iOS?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Windows 10: Najlepsze porady, które mogą Ci się przydać W …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA