Z ostatniej chwili

Złośliwe oprogramowanie, jak się bronić? Utrata pamięci USB wraz z danymi! Wykradania danych z wykorzystaniem kamer przemysłowych. Nowy atak – mBank!

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Atak na CCleaner – jak urchronić się przed złośliwym oprogramowaniem?

Cyber atak na popularną aplikację CCleaner spowodował zainfekowanie złośliwym oprogramowaniem ponad 2 milionów komputerów na całym świecie. Jedna z największych wpadek technologicznych roku, może być jednak dzwonkiem alarmowym dla wszystkich tych, którzy na co dzień nie do końca zdają sobie sprawy z zagrożeń płynących z malware.

Należący od niecałego miesiąca do Avasta (notabene firmę specjalizującą się w bezpieczeństwie w sieci), CCleaner od początku istnienia został ściągnięty prawie 2 miliardy razy, co czyni go jedną z najpopularniejszych aplikacji do czyszczenia zbędnych plików i optymalizacji systemu na świecie. Tym razem jednak, zamiast usuwać, infekował on komputery użytkowników oprogramowaniem typu malware. Jak do tego doszło? Hakerzy odpowiedzialni za atak włamali się na serwer firmy, podmieniając ostatnią wersję aplikacji do ściągnięcia na kopię zawierającą w sobie złośliwy „dodatek” o nazwie Floxif…

Czytaj więcej na: https://dailyweb.pl

Utrata pamięci USB wraz z danymi to dla wielu firm prawdziwe wyzwanie

Firma Kingston (producent szyfrowanych pamięci USB) przeprowadziła niedawno badanie zatytułowane „Pamięci USB w użyciu firmowym”, wysyłając szereg pytań do osób odpowiadających za wdrożenia informatyczne w swoich firmach.

Badanie miało na celu wskazanie nieprawidłowości występujących w firmach, które korzystają z tego rodzaju przenośnych nośników danych.

Wyniki badania są alarmujące. Okazuje się, że ponad połowa decydentów w firmach przyznaje się do utraty pamięci USB z ważnymi danymi. Biorąc pod uwagę fakt, że niedługo wejdzie w życie unijne rozporządzenie RODO (dokładnie w maju 2018 roku), są to wysoce alarmujące informacje. Alarmujące, ponieważ 54% ze wszystkich odpowiedzi udzielonych przez ankietowanych potwierdza, że w firmie doszło do przypadku utraty pamięci USB…

Czytaj więcej na: http://www.computerworld.pl

Włamanie do systemu przez podczerwień w kamerze

Izraelscy naukowcy pokazali metodę wykradania danych z wykorzystaniem kamer przemysłowych. Informacje są przesyłane w niewidocznej dla ludzkiego oka podczerwieni. Tak da się spenetrować np. odizolowane wojskowe systemy.

Ten sposób teoretycznie mógłby zostać wykorzystany do włamania się do najbardziej strzeżonych systemów. Jednostki wojskowe lub elektrownie mogą stać się celem, nawet jeśli nie są podłączone do sieci. Technikę ataku opracował dr Mordechai Guri z izraelskiego Centrum Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Ben-Guriona…

Czytaj więcej na: http://www.chip.pl

Uwaga na nowy atak – „Potwierdzenie wykonania przelewu” od mBanku

Wakacje się skończyły i nasi krajowi przestępcy wracają do swoich zajęć. Po kilku miesiącach przerwy w skrzynkach Polaków ponownie pojawiają się dobrze podrobione emaile ze złośliwym oprogramowaniem.

Czasem już pierwszy rzut oka na wiadomość sugeruje nam, kto mógł być jej autorem. Nie inaczej jest w przypadku dzisiejszego ataku – z tym internetowym przestępcą znamy się bardzo dobrze, bo jego kampanie śledzimy od paru lat. Oto najnowsza jego produkcja…

Czytaj więcej na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

Uważajcie na „Potwierdzenie wykonania przelewu” z mBanku

W rzeczywistości jest to kolejna próba wyłudzenia waszych pieniędzy. I choć taki atak to nic nowego, warto sobie przypominać o takich zagrożeniach.

Adres nadawcy się zgadza, nazwa firmy w treści również, na pozór wszystko jest w porządku. Tylko na pozór jednak, ponieważ w rzeczywistości jest to kolejny atak (znanego w światku) cyberprzestępcy. Uważajcie na e-mail „Potwierdzenie wykonania przelewu” z mBanku.

O ataku poinformowała Zaufana Trzecia Strona, która ostrzega internautów przed tym nowym atakiem. Podobno cyberprzestępca postarał się do tego stopnia, że nazwy firm rzeczywiście mają sens dla odbiorców wiadomości…

Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA