Z ostatniej chwili

246 adresów stron hazardowych zablokowanych przez Ministerstwo Finansów! Czy Facebook zostanie zablokowany?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Już 246 adresów stron hazardowych na liście MF do zablokowania. Facebook również powinien się na niej znaleźć

Ustawa hazardowa weszła w życie 1 kwietnia, pisaliśmy Wam o niej w zeszłym roku. W dużym skrócie, nakłada ona monopol państwa na urządzanie gier hazardowych. Według jej zapisów popularne automaty, tzw. „jednoreki bandyta”, są zakazane poza kasynami. Podobnie, sprawa się tyczy internetowych serwisów bukmacherskich.

Jeśli chodzi o automaty, znaleziono już sposób na obejście ustawy i zaproponowano klientom quizomaty.

Jak działają takie automaty? Niemal identycznie jak nielegalne automaty, z tym że po złapaniu właściwej kombinacji, wyświetlany jest quiz z mega prostymi pytaniami, dopiero prawidłowa odpowiedź na nie skutkuje wypłatą wygranej. Pojawiające się pytania, to na przykład: „Czy freelancer to specjalista pracujący na zlecenie?„ Wystarczy odpowiedzieć tak lub nie.

Według polskich sądów automaty takie nie zawierają elementów losowych i cofają decyzje Urzędów Celnych o konfiskacie takich urządzeń.

Trudniejsza sprawa czeka serwisy bukmacherskie, których adresy mają być blokowane z automatu i to na poziomie dostawców usług internetowych, już od 1 lipca.

Jak to ma działać, opisał dzisiaj serwis Zaufana Trzecia Strona. Ministerstwo Finansów uruchomiło już oficjalnie listę takich serwisów hazardowych, która obecnie posiada 246 rekordów…

Czytaj więcej na: http://antyweb.pl

Jak działa i wygląda rejestr stron hazardowych, który rusza już za miesiąc

Dnia 1 lipca operatorzy telekomunikacyjni w całej Polsce zaczną blokować strony wybrane przez Ministerstwo Finansów i wpisane do Rejestru Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Tak zwana „ustawa antyhazardowa” wzbudziła w Polsce wiele kontrowersji. Najbardziej nas interesującym obszarem jej wpływu ma być blokowanie niektórych stron internetowych firm, które według definicji ustawowej nie powinny oferować swoich usług na terenie Polski. Cały pomysł blokowania stron uważamy na chybiony od samego początku. Zmusza on dostawców internetu do wdrażania mechanizmów, które z łatwością może obejść sześciolatek, dzięki czemu wszyscy – ustawodawca, gracze i operatorzy internetowi tracą tylko czas, nerwy i pieniądze. Nie o polityce jednak piszemy, zatem spójrzmy, co nam ustawodawca zafundował – bo testowa wersja systemu działa już prawie od 3 miesięcy.

Jak wygląda rejestr

Ministerstwo Finansów udostępniło operatorom telekomunikacyjnym (a przy okazji całemu światu) oficjalną testową wersję rejestru, w którym obecnie znajduje się 245 rożnych domen, mających zostać zablokowanych od 1 lipca. Co ciekawe, instancja ta uruchomiona jest w chmurze Azure, poza domeną Ministerstwa Finansów. Dostępna jest także wersja „oficjalna”, pod adresem https://hazard.mf.gov.pl/.

Czytaj więcej na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną Skarbówka może działać wstecz Kwota wolna od podatku

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok? Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną? Skarbówka może działać wstecz? Kwota wolna od podatku

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Własna działalność – jak rozliczyć PIT za 2019 rok? …

Jeden komentarz

  1. Bwin nie jest zarejestrowany w Polsce…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA