Z ostatniej chwili

BitcoinCash, gdzie go znaleźć? Bitcoin i jego cena? Bezpieczeństwo portfeli sprzętowych. Blockchain: praca, systemy ERP, konsensus. Lightning Network

BitcoinCash – jak się do niego dostać po hard-forku

1 sierpnia 2017 roku, doszło do oczekiwanego przez większość użytkowników i opisywanego przez nas hard-forka. Każdy kto posiadał klucze prywatne do portfela Bitcoin po wykopaniu bloku 478558, równocześnie stał się posiadaczem takiej samej ilości BitcoinCash. BCC(nazywany też BCH) to odłam BTC i jest czymś zupełnie nowym. Hard-forki są rzadko spotykane w świecie kryptowalut, szczególnie tych z czołówki kapitalizacji.

Hard fork i co dalej

Dużo się słyszało o tym, że warto przelać wszystko z giełdy na portfele na wypadek hard forka…

Czytaj więcej na: http://bithub.pl

BTC.com ma sposób na odzyskanie zblokowanego Bitcoin Cash

Posiadacze Bitcoina otrzymali 1 sierpnia Bitcoin Casha – hard forka powstałego po rozłamie sieci BTC – lecz część z nich nie była w stanie odzyskać swoich środków

Jednakże możliwym staje się odzyskanie tych zablokowanych środków w postaci Bitcoin Cash, zależne mimo wszystko od portfela, w którym “utknęły”…

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Cena Bitcoin: Konsolidacja przed kolejnym wybiciem?

Miniony tydzień przyniósł względną konsolidację – cena Bitcoin oscyluje wokół poziomu $4100. Nie obyło się również bez kolejnego ATH – tym razem najwyższa cena wynosi $4492 na giełdzie Bitfinex. Początkowe nerwowe ruchy zostały już wygaszone, a wykres stał się znacznie spokojniejszy.

W poprzednim artykule dotyczącym ceny Bitcoina wspominaliśmy o przekroczeniu ważnego z psychologicznego punktu widzenia poziomu $4000. Jak widać na wykresie poziom ten był testowany trzykrotnie i za każdym razem okazywał się skutecznym wsparciem…

Czytaj więcej na: https://bithub.pl

Czy portfele sprzętowe są naprawdę bezpieczne?

Solidna reputacja portfela sprzętowego jako bezpieczny została zakwestionowana, gdy niedawne sprawozdanie z połowy sierpnia 2017 ujawniło, że Trezor, jeden z najpopularniejszych portfeli, został z powodzeniem zainfekowany przez hakerów

Opierając się na raporcie, urządzenia Trezor są rzekomo narażone na dość proste haki, które umożliwiają kradzieże lub identyfikację kluczy prywatnych ze wspomnianych urządzeń…

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Praca blockchain – czas start

Blockchain to technologia, która stoi za takimi kryptowalutami jak bitcoin czy ethereum. Nie jednej osobie pozwoliły one – dzięki umiejętnym inwestycjom – na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Co jednak z tymi, dla których ryzyko związane z kryptowalutami jest zbyt duże i wolą zarobić w sposób bardziej konwencjonalny? Czy blockchain już teraz oferuje im taką możliwość?

Rynek pracy związany z blockchainem, jak i całą technologią, jest dopiero na samym początku rozwoju. Liczba ofert pracy, szczególnie na polskim rynku, jest bardzo skromna. Blockchain, jako technologia, opiera się na kryptografii…

Czytaj więcej na: https://cyfrowaekonomia.pl

Blockchain w systemach ERP

Protokół Blockchain, którego kariera zaczęła się od kryptowalut, obecnie znajduje zastosowania w nowych obszarach. Jednym z nich są systemy ERP. Ich producenci już pracują nad integracją tej rozproszonej technologii, aby zapewnić niezmienność danych przechowywanych w tych systemach.

Wartość, jaką przynosi taka integracja, nie polega na przenoszeniu nowych informacji do rozproszonej księgi głównej, ale na migracji istniejących danych z firmowych systemów i dzięki temu możliwości ścisłej kontroli, komu te dane są udostępniane. Według ekspertów 80% danych na świecie jest przechowywanych w odrębnych systemach, określanych jako silosy…

Czytaja więcej na: http://www.computerworld.pl

Konsensus w sieci blockchain – czym jest i jak go osiągnąć?

Od kilku lat znany jest koncept bitcoina – wirtualnej waluty opartej o blockchain oraz sieć rejestrów rozproszonych. Na jej podstawie powstało zarówno wiele nie wnoszących nic nowego kopii, jak i sporo projektów, które były innowacyjne pod różnymi względami. Jedną z cech innowacyjności jest sposób wydobywania (”kopania”, “miningu”), nowych jednostek monet. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne sposoby potwierdzania transakcji w blokach, pełniące często jednocześnie rolę „miningu”.

Potrzeba zabezpieczania transakcji jest związana z problemem podwójnego wydawania (double spend). W systemie zdecentralizowanym istnieje możliwość wydania tej samej sumy tokenów dwukrotnie przez jednego kupującego…

Czytaj więcej na: https://cyfrowaekonomia.pl

Lightning Network już jutro

Według niektórych, transakcje z użyciem Lightning Network mają wejść do użycia już jutro

Od SegWitu minęły już dwa tygodnie, a planowane wdrożenie Lightning Network…

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

Filipiński Bank Centralny przyznaje pierwsze licencje giełdom na wymianę walut cyfrowych

Bank centralny Filipin przyznał licencje dwóm giełdom kryptowalutowym

Bangko Sentral ng Pilipinas po raz pierwszy opublikował w lutym zasady…

Czytaj więcej na: https://cryptonews.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

BitcoinTydzień pełen fal przed nami. Nowa era dla Twojego bogactwa w kryptowalutach

Bitcoin: Tydzień pełen fal przed nami. Nowa era dla Twojego bogactwa w kryptowalutach

Bitcoin: Tydzień pełen fal przed nami Bitcoin nadal porusza się w byczym kanale trendowym na …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA