Z ostatniej chwili

Bitcoinowa ewolucja 1 sierpnia, czy rozłam? Pełen potencjał cyfrowej gospodarki na Blockchain’ie. Koparka ASUSa na sześć GPU! Radykalizacja rynków kapitałowych

1 sierpnia – Bitcoinowa rewolucja lub ewolucja

Problem wielkości bloku ciągnie się od ponad 2 lat. Brak konsensusu między górnikami a deweloperami skłonił samą społeczność do rewolucji zwanej UASF planowanej na 1 sierpnia tego roku.

W skrócie:

Deweloperzy Bitcoin Core usilnie próbują wprowadzić SegWit poprzez soft fork, zwiększający rozmiar bloku o około 70%. Ich planu nie podziela duża część górników w tym szczególnie Bitmain. Górnicy nie chcą samego SegWit i żądają zwiększenia wielkości bloku przez Hard Fork i przy okazji również  wprowadzenia SegWit. Bitmain zaś, najchętniej całkiem pozbyłby się SegWit. Podejrzewa się, że powodem jest fakt, że ich koparki korzystają z AsicBoost (większa wydajność kopania około 20%). SegWit sprawiłby, że wydajność ich koparek spadłaby o 20%, co jest Bitmainowi nie na rękę.

Na sam SegWit nie ma więc szans, gdyż za tym rozwiązaniem są górnicy mający jedynie 45% mocy sieci z 95 wymaganych.

UASF  

Jest jednak sposób, aby odebrać władzę górnikom i przeforsować aktywacje SegWit w drodze rewolucji nazwanej UASF – User Activated Soft Fork. Jest to  sotf fork aktywowany przez użytkowników, który wymusza na kopalniach sygnalizowania poparcia dla SW – bloki które nie będą oznaczone jako „SW READY” będą odrzucane przez węzły UASF a węzły przekazujące takie bloki, będą banowane. Planowana aktywacja to właśnie 1 sierpnia. UASF jest wyrazem nieufności społeczności do górników i planem awaryjnym.

UAHF

Do tej pory wszystko wygląda bezpiecznie, jednak Bitmain zapowiedział, że nie podda się bez walki i w razie aktywacji UASF wprowadzi w życie UAHF – kod ten pozwala na przywrócenie łańcucha bloków NIE popierającego BIP148. Czyli kopalnie które nie spełniły warunku sygnalizowania bloków jako SW „odzyskałyby” swoje bloki, a dokładniej węzły z kodem UAHF podążałyby za „swoimi” blokami niezależnie od tego, czy ostatecznie łańcuch UASF będzie dłuższy od UAHF czy nie.

Węzły UAHF będą robiły rzecz  odwrotną do UASF– czyli NIE akceptowały łańcucha bloków UASF i to niezależnie od jego długości, jednocześnie zwiększając maksymalną wielkość bloku i powodując powstanie planowanego hardforka.

Oznacza to, rozwidlenie bitcoinowego łańcucha bloków na 2 części co już takie bezpieczne jak soft fork nie jest. Co ciekawe, Bitmain zamierza już kopać swój łańcuch na 3 dni przed UASF i przed dopuszczeniem do niego innych górników. przez 3 dnii, 100% wykopanych bloków (około 450) w nowym łańcuchu będzie należeć do Bitmaina, co daje około 5625 BTC2. Nawet po dopuszczeniu innych górników. Bitmain będzie miał prawdpodobnie większość mocy w nowym łańcuchu.  W zasadzie Bitcoin2 będzie prywatną walutą Bitmaina bez większego poparcia bitcoinowej infrastruktury jak i społeczności. Poparcie dla UAHF („emergent consesnus”) sygnalizuje jednak około 44% mocy sieci, więc jest spore. Sam Bitmain ma około 20-25%…

Czytaj więcej na: http://bitcoin.pl

Kryptowaluty mogą uwolnić pełen potencjał cyfrowej gospodarki – rozmowa z prof. Williamem Knottenbeltem z Imperial College London

Kryptowaluty i blockchain stanowią przedmiot zainteresowania wielu stron. Nie tylko inwestorów, startupów czy grubych ryb świata finansowego, ale również naukowców. Perspektywa badaczy sięga dalej niż doraźne zyski z gry na giełdzie i obejmuje pozapieniężne zastosowania blockchaina, który może stać się podwaliną wielu przyszłościowych rozwiązań. Aby lepiej zrozumieć, jaki wpływ „łańcuch bloków” może wywrzeć na system finansowy, gospodarkę i społeczeństwo, zwróciliśmy się do prof. Williama Knottenbelta, dyrektora Centrum badań nad kryptowalutami (Centre for Cryptocurrency Research and Engineering) w Imperial College London.

Kryptowaluty i blockchain to zwiastuny nowego systemu finansowego, czy raczej nowe technologie, które zostaną wykorzystane na użytek starego systemu?

Prof. William Knottenbelt: Sądzę, że kryptowaluty i blockchain to całkowicie nowatorskie technologie, które mogą doprowadzić do uwolnienia pełnego potencjału cyfrowej gospodarki. Może to nastąpić dzięki zmianie podstawowych wzorców, według których działają systemy zarówno w sferze finansowej, jak i pozafinansowej. Kryptowaluty stanowią nowy rodzaj aktywów, które nie mają precedensu w historii. Jest tak, ponieważ umożliwiają one prowadzenie działalności handlowej na skalę globalną i realizację transakcji finansowych niezależnych od centralnych instytucji nadzorczych oraz „tradycyjnych” pośredników. Prowadzi to do powstania nowych form aktywów, systemów płatności, usług finansowych oraz rynków czy form działalności gospodarczej, np. bardziej uczciwych i transparentnych platform sprzedaży biletów na wydarzenia kulturalne, jak http://aventus.io. Jednak blockchain ma ogromny potencjał również w zastosowaniach pozapłatniczych. Za przykład może posłużyć system weryfikacji kwalifikacji akademickich http://gradba.se czy system wystawiania certyfikatów pochodzenia w łańcuchach dostaw, jak  http://kotiva.tech…

Czytaj więcej na: http://bithub.pl

Gdzie można „kopać” kryptowaluty?

Gorączka kryptowalut i koparka na sześć kart graficznych

Kopanie kryptowalut na kartach graficznych wróciło do łask! Z tej okazji rzucimy okiem na koparkę ASUSa na sześć GPU.

Gorączka kryptowalut i koparka na sześć kart graficznych | zdjęcie 1

Wydawałoby się, że czasy „gorączki kryptowalut”, czyli wydobywania ich za pomocą kart graficznych dawno już mamy za sobą. Ale kryptowaluty nie kończą się na Bitcoinie, a wręcz przeciwnie – obecnie jest ich ponad 800! Ostatnio jednak najgłośniej było (i jest) o Ethereum.

Pojawiają się kolejne kopalnie oparte na GPU, a producenci tworzą specjalne wersje kart graficznych dedykowane do wydobywania kryptowalut. Karty graficzne ze średniego segmentu masowo znikają ze sklepów, a ich ceny wzrastają do absurdalnego poziomu. ASRock prezentuje płytę z 13 (!) złączami PCIe do koparek.

Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl

Blockchain kopalnie, kup koparkę

Radykalizacja rynków kapitałowych

Postępująca radykalizacja rynku akcji jest wyzwaniem dla rynku kapitałowego oraz organów regulujących. Wymusza wprowadzenia nowych zmian w sposobie obracania papierami wartościowymi. Wymaga to całkowitego przeglądu rynków i wprowadzenie zcentralizowanego systemu działającego na zdecentralizowanej sieci blockchain.

Rozwiązania i opracowany system zawarte są w tym 26 – stronicowym dokumencie.  Opisuje on całkowitą dematerializację papierów wartościowych przy użyciu technologii blockchain. Wzywa również do dezintermediacji i reintermediacji ekosystemu rynku kapitałowego.

Rynek kapitałowy oraz branża papierów wartościowych wykorzystują mnóstwo rejestrów do prowadzenia swoich działalności, opartych przede wszystkim na rejestracji dokonywanych transakcji. Kluczowym wyzwaniem w tych przypadkach jest potrzeba pogodzenia ze sobą płatności i rozliczeń wszystkich tych transakcji w księgach rozrachunkowych, co jest bardzo pracochłonne i mało efektywne…

Czytaj więcej na: https://kryptopomocnik.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Nowe szczyty Bitcoina przed nami. Bitcoin osiągnie 200 000 USD Prognozy ekspertów kryptowalut na 2025

Nowe szczyty Bitcoina przed nami. Bitcoin osiągnie 200 000 USD? Prognozy ekspertów kryptowalut na 2025

Nowe szczyty Bitcoina przed nami Bitcoin wydaje się być gotowy na nowy rekord wszechczasów (ATH), …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA