Z ostatniej chwili
Wyciekły dane miliona kart płatniczych. Zaklej taśmą diodę zasilania bo Cię podsłuchają! Historia największej kradzieży w historii branży DeFi
Wyciekły dane miliona kart płatniczych. Zaklej taśmą diodę zasilania bo Cię podsłuchają! Historia największej kradzieży w historii branży DeFi

Wyciekły dane miliona kart płatniczych. Zaklej taśmą diodę zasilania bo Cię podsłuchają! Historia największej kradzieży w historii branży DeFi

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Wyciekły dane miliona (!) kart płatniczych. Połowa z nich wciąż aktywna

Przestępcy ujawnili dane setek tysięcy aktywnych kart płatniczych w celach… promocyjnych. To pokazuje, jak wiele naszych danych jest w ich rękach i dlaczego trzeba myśleć o bezpieczeństwie, robiąc zakupy w sieci.

Żyjąc swoim codziennym życiem łatwo jest przekonać samego siebie, że takie rzeczy jak cyberprzestępczość nas nie dotyczą. Patrząc na duże liczby odnośnie kradzieży, ataków i olbrzymie straty z tego powodu dosyć łatwo odnieść wrażenie, że to jest kompletnie inny świat, który nie może być tym samym, w którym my żyjemy. Wszak wciąż dla wielu jedyny cyberatak, z jakim mieli do czynienia to sytuacja, w której jakiemuś znajomemu „włamali się na fejsa”. Dlatego rady ekspertów ds. bezpieczeństwa odnośnie tego, żeby ustawiać uwierzytelnienie dwuskładnikowe, bądź chociaż limit płatności online na kartach bankowych przechodzą często bez echa. Cóż, może dzisiejsza wiadomość coś zmieni…

Więcej dowiesz się u źródła >

Zaklej taśmą diodę zasilania bo Cię podsłuchają!

Diody wskazujące podłączenie do zasilania nie świecą cały czas tak samo. Naukowcy z Izraela udowodnili, że przechwycenie ich sygnału optycznego pozwala na zrekonstruowanie dźwięku odtwarzanego przez dany sprzęt. Na atak podatne są nie tylko głośniki, ale też inne urządzenia takie jak rozdzielacze USB.

Podsłuchiwanie dźwięku poprzez analizę wizualną to dość popularny temat akademickich badań nad bezpieczeństwem. Czytelnicy Niebezpiecznika mogą pamiętać opracowaną przez MIT metodę Visual Microphone. Pozwalała ona na odczytanie dźwięku np. z paczki chipsów, która znajdowała się w pomieszczeniu i której drgania uchwycono kamerą. Potem wymyślono coś równie intrygującego – Lamphone, czyli metodę podsłuchiwania poprzez obserwację wiszącej w pomieszczeniu żarówki, która pod wpływem dźwięku może się poruszać  w zakresie od 300 do 950 mikrometrów (i to wystarczy!)…

Więcej dowiesz się u źródła >

Historia największej kradzieży w historii branży DeFi zakończona happy endem. Haker oddał już równowartość 342 mln dolarów

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że tegoroczna hossa na rynku kryptowalut chyli się ku upadkowi. Bitcoin kosztował przez chwilę mniej niż 30 000 dolarów, a i inne projekty osiągały zadziwiające niskie ceny. Nim się jednak nie obejrzeliśmy, na giełdach ponownie pojawiły się zielone strzałki.

Najpopularniejsza kryptowaluta kosztuje dziś ponad 45 000 dolarów, a wśród inwestorów pojawił się dawno nie widziany optymizm. To jednak nie koniec dobrych wiadomość z tej branży – okazało się bowiem, że nie każdy atak hakerski musi kończyć się pomyślnie. Dopiero co byliśmy świadkami największej kradzieży w historii branży DeFi, jednak wygląda na to, że haker został zdemaskowany i oddał już sporą część skradzionych kryptowalut…

Więcej dowiesz się u źródła >

Przestań sprawdzać czy strony mają “kłódki”

Trzeba to w końcu głośniej zaakcentować.

Przestań sprawdzać czy strony na które wchodzisz mają “kłódki”, a zacznij sprawdzać ich domeny (to ta podświetlana przez przeglądarkę część adresu w pasku adresowym).

Sprawdzenie domeny jest najważniejsze, to zrób najpierw, dopiero potem przejmuj się “kłódką”. Bo jak nie sprawdzisz domeny, a sprawdzisz kłódkę, to będzie jak u tego Pana…

Więcej dowiesz się u źródła >

Jak można było sobie dowolnie zwiększyć saldo portfela na platformie Steam? Krytyczna luka w Smart2Pay

Steam to jedna z największych i najpopularniejszych platform do dystrybucji cyfrowej gier komputerowych, stworzona przez Valve Corporation w 2003 roku.

Jeśli jesteś graczem, to prawdopodobnie korzystasz z tego serwisu na co dzień…

Więcej dowiesz się u źródła >

Jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie?

Od kilku tygodni dostajemy sporo e-maili od osób, które w ten czy inny sposób utraciły swoje konta na Instagramie i teraz jest im bardzo smutno.

Jesteśmy leniwi, więc zamiast odpisywać każdemu z osobna, postanowiliśmy przygotować poradnik dla Instagramerek i Instagramerów pokazujący jak zabezpieczyć swoje konto na Instagramie przed przejęciem i jak odzyskać konto na Instagramie, jeśli już zostało zhackowane…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ransomware dostał się przez „fałszywą aktualizację przeglądarki”. Zaszyfrowane ~15000 systemów.

Chodzi o atak który miał miejsce w marcu tego roku, a ofiarą był jeden z większych ubezpieczycieli w USA – CNA Financial.

Wg relacji, jeden z pracowników pobrał „fałszywą aktualizację przeglądarki” z (o dziwo) normalnego serwisu (może wstrzyknięta złośliwa reklama?)…

Więcej dowiesz się u źródła >

Tauron: wyciekły nagrania rozmów „z niektórymi klientami”.

Jeden z czytelników przesłał nam e-mail, który otrzymał od Taurona.

Więcej o całym incydencie można przeczytać tutaj

Więcej dowiesz się u źródła >

DANE OSOBOWE W INTERNECIE. ILE INFORMACJI NA NASZ TEMAT KRĄŻY W SIECI?

Według raportu „Digital 2021” firm We Are Social i Hootsuite, z Internetu w Polsce korzysta 31,97 mln ludzi, a portali społecznościowych używa aż 25,9 mln osób. Takie liczby robią wrażenie, ale też zmuszają do zastanowienia. Korzystając z Internetu niejednokrotnie pozostawiamy po sobie ślad, poprzez udostępnienie naszych danych. Przy odpowiednim wysiłku i wiedzy można powiązać pozostawioną w Internecie treść z wybraną osobą. Zazwyczaj, to my sami decydujemy o upublicznieniu prywatnych danych w sieci, ale informacje nas dotyczące mogą być też łatwo dostępne niezależnie od naszej woli.

Dostęp do Internetu jest coraz bardziej powszechny. Aż 84,5% mieszkańców Polski z niego korzysta – wynika z danych raportu „Digital 2021” od We Are Social i Hootsuite. Posiadamy coraz większą świadomość, że każdy nasz ruch w sieci pozostawia po sobie ślad. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele informacji jest zbieranych na nasz temat. Co więcej, przy odpowiednim wysiłku prawie każdy może wejść w ich posiadanie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nowe opcje bezpieczeństwa dla dzieci w Google i YouTube

Google i YouTube otrzymają nowe opcje bezpieczeństwa dla dzieci i nastolatków. Zmiany dotyczą m.in. nowych zasad usuwania obrazów dla nieletnich.

„Dziecko” to dla Google każdy użytkownik sieci do 13. roku życia. Już wcześniej pojawił się Family Link, mający za zadanie umożliwić konfigurowanie nadzorowanych kont dla dzieci, a teraz wchodzą kolejne zmiany. Pierwsza to szereg opcji usuwania informacji z wyszukiwarki Google. Każda osoba poniżej 18. roku życia, a także jej rodzic lub opiekun będzie mogła poprosić o usunięcie swoich zdjęć z wyników wyszukiwania grafiki Google

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Można już zastrzegać PESEL z poziomu appki mObywatel. Możliwy atak SMTP Smuggling na popularne serwery pocztowe

Można już zastrzegać PESEL z poziomu appki mObywatel. Możliwy atak SMTP Smuggling na popularne serwery pocztowe

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Można już zastrzegać PESEL z poziomu appki mObywatel TLDR: …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA