Z ostatniej chwili
Cele cyberprzestępców w 2019 roku! Sieć dziesięciu fałszywych sklepów nadal oszukuje klientów. Trwa sezon na phishing. Najgroźniejsze cyberataki

Cele cyberprzestępców w 2019 roku! Sieć dziesięciu fałszywych sklepów nadal oszukuje klientów. Trwa sezon na phishing. Najgroźniejsze cyberataki

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Oto główne cele cyberprzestępców w 2019 roku

Trudno będzie zadbać o bezpieczeństwo w 2019 roku. Cyberprzestępcy wykorzystają różne sposoby, a my sami (przynajmniej do pewnego stopnia) im w tym pomożemy.

Chmura, środowiska biznesowe i internet rzeczy będą jednymi z głównych celów cyberprzestępców w 2019 roku, a błoga nieświadomość potencjalnych ofiar i techniki socjotechniczne pozwolą na skuteczną infekcję. Oto tegoroczne trendy w cyberbezpieczeństwie przewidywane przez ekspertów firm Check Point, F-Secure, ESET, McAfee i Trend Micro…

Więcej dowiesz się u źródła >

Sieć dziesięciu fałszywych sklepów od czerwca oszukuje internautów

Czasem analizując jedno oszustwo, wpadamy na ślady innych przedsięwzięć tego samego oszusta. Rzadko jednak jest to aż taka kolekcja i rzadko kiedy oszustowi nikt nie przeszkadza przez pół roku w używaniu tego samego serwera.

Otrzymaliśmy od Czytelnika zgłoszenie o podejrzanym sklepie działającym pod adresem euronicspl.net. Szybka analiza pokazała, że sklep faktycznie należy do oszustów. Przyjrzeliśmy się mu trochę bliżej i okazało się, że na tym samym serwerze od czerwca działało 10 fałszywych sklepów, a kilka z nich działa do tej pory…

Więcej dowiesz się u źródła >


Trwa sezon na phishing. Jak chronić się przed tym niebezpieczeństwem?

Między październikiem a styczniem liczba internetowych oszustw rośnie o ponad 50% w porównaniu do średniej rocznej – wskazują na to wyniki raportu „Phishing i oszustwo 2018”. Ekspert radzi, jak nie dać się poławiaczom naszych wrażliwych danych.

Ludzie szukają okazji zakupowych, rozglądają się za ofertami wypoczynku, dzielą się pieniędzmi na stronach charytatywnych. Są rozproszeni. Bywa, że nieuważnie traktują dane dostępowe i instalują malware…

Więcej dowiesz się u źródła >

3 najgroźniejsze cyberataki przedświątecznego szaleństwa zakupowego

Ponad 90 proc. polskich internautów robi zakupy w sieci. W okresie przedświątecznym agresywne akcje marketingowe i chęć zakupu prezentów w niższej cenie powodują, że tracimy ostrożność i jesteśmy bardziej podatni na ataki, często bardzo dobrze przygotowane psychologiczne.

Cyberprzestępcy chętnie wykorzystują łatwowierność i roztargnienie konsumentów. Niestety nie zawsze na wysokości zadania stają też firmy, w tym sklepy internetowe, obciążone w grudniu do granic możliwości…

Więcej dowiesz się u źródła >


Próba uszczelnienia Internet Explorera unieruchamia laptopy Lenovo

Najnowsza łata Microsoftu, która miała naprawić podatność zero-day w Internet Explorerze (wersje od 9 do 11) stała się przyczyną kłopotów posiadaczy laptopów Lenovo. Dla posiadaczy Lenovo z Windows 10 z pamięcią RAM mniejszą 8 GB niebezpieczna jest łata z numerem KB4467691.

Po instalacji łaty w laptopach Lenovo po prostu przestał uruchamiać się system. Jeśli więc macie taki kłopot, to jedynym rozwiązaniem jest wyłączenie Secure Boot w ustawieniach UEFI…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ominęli uwierzytelnienie biometryczne sztuczną ręką z wosku (ukryta kamera w suszarce do dłoni)

Omijanie biometryki bazującej na skanie palca – to było (nawet parę razy). Były też sztuczne głowy. Teraz czas na omijanie uwierzytelnienia bazującego na układzie naczyń krwionośnych.

Na warsztat zostały wzięte dwa systemy, mające wg badaczy 95% udziału na rynku. Jako konkretny przykład użycia wskazywane są m.in bankomaty w Polsce. Zresztą badacze planują pierwsze bojowe testy właśnie w naszym kraju (prawdopodobnie dlatego, że Polska to najbliższy Niemcom kraj gdzie zidentyfikowano potencjalnie podatne bankomaty; to właśnie z Niemiec pochodzą autorzy badania)…

Więcej dowiesz się u źródła >

Co było największym problemem bezpieczeństwa IoT w 2018 roku? (OWASP Top Ten IoT)

Na pytanie można odpowiedzieć prosto – przeglądnijcie zestawienie poniżej. W przeciągu ostatnich lat nie mamy tutaj zbyt dużo zmian – słabe hasła (lub takie zahardcodowane, o których nawet nie wiemy), masa kiepsko skonfigurowanych usług, czy jak zwykle kiepsko rozwiązane kwestie aktualizacji…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA