Z ostatniej chwili

“Chiński” Linux – Deepin

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Ta wersja Linuxa była rozwijana już od 2004 roku, jednak dopiero niedawno zyskała na popularności. Ma bardzo ciekawy układ pulpitu, trochę przypominający ten z iOS.

Na dole ekranu jest dok, na którym umieszczone są ikony programów i skróty. Wszystkie animacje są stonowane i sprawiają wrażenie, jakby wszystko pływało na ekranie, co jest ciekawym efektem.

Deepin może pochwalić się unikatowym środowiskiem graficznym, które bazuje w pewnym stopniu na GNOME. Nazywa się ono DDE (Deepin Desktop Environment). Ma wbudowane własne specjalnie napisane aplikacjeSklep Deepin, DMusic (odtwarzacz muzyki), DPlayer (odtwarzacz filmów). Ogólnie baza pakietów jest dość spora.

Deepin pochodzi od Debiana, protoplasty popularnego Ubuntu. System działa bardzo sprawnie i nie wymaga mocnego sprzętu. Twórcy już od kilku lat nie udostępniają wersji Live CD. Oznacza to, że aby skorzystać z tego systemu, musimy go fizycznie zainstalować na nośniku lub wypróbować w środowisku wirtualnym. Zdecydowanym argumentem, który popiera taką decyzję, jest znacznie większa wydajność systemu po zainstalowaniu i możliwość zapisywania plików na stałe oraz dokonywania zmian w systemie, które będą zapisane po ponownym uruchomieniu. Minusem takiego zabiegu jest oczywiście trochę bardziej utrudnione testowanie systemu…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://www.komputerswiat.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Windows 10 kilka dobrych porad. Firefox będzie instalowany standardowo w Windows. Windows integruje się z Androidem i iOS?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Windows 10: Najlepsze porady, które mogą Ci się przydać W …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA