Z ostatniej chwili
Fabryka Boeinga zaatakowana przez WannaCry! Agencji Gudejko i dane tysięcy polskich aktorów, modelek i statystów. Homepay na liście ostrzeżeń KNF

Fabryka Boeinga zaatakowana przez WannaCry! Agencji Gudejko i dane tysięcy polskich aktorów, modelek i statystów. Homepay na liście ostrzeżeń KNF

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

WannaCry powraca. Tym razem wirus uderzył w fabrykę Boeinga

Wydaje się, że ostatnim krzykiem mody wśród cyberprzestępców cieszą się teraz narzędzia do cryptojackingu. Nie dziwota – kryptowaluty są niezwykle popularne. Ale nie oznacza to, że nieco starsze zagrożenia odpłynęły w niebyt. Tak właśnie jest z ransomware WannaCry, które znowu zaatakowało, tym razem USA.

WannaCry to niesławne malware i ransomware, które zaatakowało świat w zeszłym roku. Był to jeden z największych cyberataków w historii sieci. Padły systemy w różnych przedsiębiorstwach, a także usługach publicznych, np. brytyjskiej służbie zdrowia…

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl

Dane tysięcy polskich aktorów, modelek i statystów można było pobrać z serwerów agencji Gudejko

Jak wiadomo, karierę w show biznesie zaczynamy z reguły od różnorakich castingów. A tymsamym od pozostawienia swoich danych adresowych oraz innych, które pozwolą łowcom głów skontaktować się z nami. Takie właśnie dane tysięcy osób można było podejrzeć przez błąd agencji Gudejko oraz serwerów TVP.

O całej sprawie poinformował jak zwykle niezawodny serwis Niebezpiecznik, który powołuje się na odkrycie pewnego czytelnika. Tenże użył operatora wyszukiwania zaawansowanego w Google, by przeszukać stronę agencji Gudejko. Agencja ta przechowuje dane tysięcy aktorów, stażystów, modelek itp…

Więcej dowiesz się na: http://www.komputerswiat.pl


Homepay trafia na listę ostrzeżeń KNF

Homepay trafiło na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego. Na stronie KNF znajdziecie też komunikat na temat umów ubezpieczeń, które Homepay zawarła w celu ochrony środków pieniężnych otrzymanych od użytkowników. Z komunikatu dowiedzie się gdzie można zgłosić szkody…

Więcej dowiesz się na: https://niebezpiecznik.pl

Złośliwe oprogramowanie szyfrujące dane sparaliżowało urzędy w Atlancie na tydzień

Zarażone zostały komputery policji, sądów i urzędów skarbowych. Hakerzy zażądali okupu w wysokości 6 bitcoinów, czyli równowartości około 162 tysięcy złotych. Władze Atlanty współpracują z Microsoftem i Cisco w celu ustalenia osób odpowiedzialnych za cyberatak.

We wtorek władze Atlanty poinformowały, że zdecydowały się skorzystać z przywracania systemu, aby urzędnicy mogli wrócić do pracy. Komputery zostały uruchomione po raz pierwszy od 22 marca, kiedy nastąpił atak. Dotknięte zostały szczególnie komórki lokalnej policji zajmujące się kontrolą ruchu, dochodzeniem powypadkowym, patrolami, a także wydawaniem zezwoleń na wydarzenia i zgromadzenia publiczne. Na szczęście, żadne systemy bezpieczeństwa nie zostały zarażone, a numery alarmowe pomimo ataku były cały czas dostępne…

Więcej dowiesz się na: http://www.chip.pl

Firmy przetwarzają coraz więcej danych. Jak robić to bezpiecznie?

Brak wydajnych narzędzi do zarządzania treścią już teraz oznacza utratę potencjału biznesowego. Uciążliwy dla firmy jest też wzrost kosztów procesów wewnętrznych, a przede wszystkim procedury bezpieczeństwa.

Nieodpowiednie przetwarzanie danych może mieć poważne konsekwencje. Jak podaje raport Ecopapyrus Document Management z 2017 roku 7,5% dokumentów ginie całkowicie w trakcie procesów organizacyjnych. W najlepszym przypadku skutkuje to jedynie spadkiem produktywności działu, gdyż pracę trzeba wykonać ponownie. W najgorszym – w zależności od ważności dokumentów – skutkiem mogą być straty finansowe lub problemy prawne…

Więcej dowiesz się na: http://di.com.pl


Webskimming, czyli nakładki kradnące numery kart kredytowych na stronach sklepów

Płacisz za zakupy kartą kredytową. Co byś jednak zrobił, gdyby po zakupie online okazało się, że Twoje konto zostało obciążone kilkoma dodatkowymi operacjami z wypłatą gotówki w Meksyku włącznie ?

Zapewne przeżyłbyś szok i niedowierzanie, bo przecież na stronie widniał znany wszystkim symbol zielonej kłódki. Przekleństwo zielonej kłódki polega na tym, że paradoksalnie oznaczenie to często obniża poziom cyberbezpieczeństwa, powodując uśpienie czujności klientów sklepów. Użytkownik strony wykorzystującej HTTPS został nauczony i przyzwyczajony do weryfikacji, czy dana strona jest oznaczona tym charakterystycznym symbolem, a sama obecność kłódki stała się dla niego ewidentnym dowodem na brak jakichkolwiek zagrożeń. Niestety rzeczywistość jest inna. Przestępcy  świadomi takiego podejścia użytkowników wykorzystują ich nadmierną ufność w bezpieczeństwo strony w różny sposób…

Więcej dowiesz się na: https://zaufanatrzeciastrona.pl

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA