Z ostatniej chwili
Facebooka wyciek 419 mln numerów telefonów użytkowników! Wyciek umowy sieci partnerskich GetHero i Gamellon. Ransomware - Ryuk
Facebooka wyciek 419 mln numerów telefonów użytkowników! Wyciek umowy sieci partnerskich GetHero i Gamellon. Ransomware - Ryuk

Facebooka wyciek 419 mln numerów telefonów użytkowników! Wyciek umowy sieci partnerskich GetHero i Gamellon. Ransomware – Ryuk

Wyciekło ponad 419 mln numerów telefonu użytkowników Facebooka

Czy wyjaśnienia Facebooka w tej sprawie wycieku numerów telefonów są wystarczające?

Facebook od kilku miesięcy stara się naprawić swoje błędy dotyczące bezpieczeństwa swoich użytkowników. Niestety ponownie zostało ono naruszone. Tym razem wyciekły numery telefonów ponad 419 milionów osób…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wyciekły umowy sieci partnerskich GetHero oraz Gamellon

Wczoraj, 2 września br., do internetu wyciekły niektóre umowy zawarte pomiędzy sieciami partnerskimi GetHero oraz Gamellon a influencerami. Jest to działanie hakera, który szantażuje obie firmy i żąda od nich okupu w wysokości 50 tysięcy złotych.

2 sierpnia br. w sieci pojawił się wpis pewnego hakera, który stwierdził, że dzięki luce w zabezpieczeniach jest w posiadaniu 5 GB danych, w tym głównie faktur, sieci partnerskich GetHero oraz Gamellon i zagroził, że ujawni zarobki pracujących z nimi influencerów. Dodał też, że zanim postanowił upublicznić poufne dokumenty, kontaktował się z obiema firmami, lecz nie otrzymał od nich żadnych odpowiedzi…

Więcej dowiesz się u źródła >

Chce 50 000 PLN za zaprzestanie ujawniania zarobków polskich Yutuberów i Influencerów

Otrzymaliśmy od Was wiele zgłoszeń odnośnie serwisu internetowego, jaki dziś pojawił się w sieci — a którego autor najwyraźniej wszedł w posiadanie dokumentów finansowych jednej z polskich agencji marketingowych, GetHero, pośredniczącej w sprzedaży reklam pomiędzy markami a influencerami. Dokumenty te są obecnie publikowane w internecie a za ich usunięcie szantazysta domaga się 50 000 PLN.

Okup wynosi 50 000 PLN

Oto list, jaki znalazca dokumentów wystosował publicznie do agencji GetHero / GAMELLION po tym — jak twiedzi — próbował bezskutecznie skontaktować się z ich pracownikami…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ransomware (Ryuk) – szantażyści nie przyjęli ~2 000 000 PLN okupu. Połakomili się na więcej i dostali… nic [USA]

Nie negocjuje się z szantażystami? Jak pokazuje administracja publiczna w USA – negocjuje się i przyklepuje deal jeśli wynegocjowana kwota jest OK. W przypadku miasta New Bedford było podobnie. Najpierw Ryuk zainfekował 158 PC-tów, za co zażądano równowartość ok 20 000 000 PLN – w Bitcoinach.

Odszyfrowanie danych to konkretny koszt, zatem burmistrz zaproponował adekwatną kontrofertę…

Więcej dowiesz się u źródła >

*Uwaga* lawinowo rosnąca liczba infekcji ransomware RYUK – również w Polsce. Zewnętrzna kopia zapasowa już nie wystarcza.

Docierają do nas pewne informacje o infekcjach RYUK-iem z polskiego podwórka. Ostatnio aktywność infekcji wzrosła też globalnie. Co jest nietypowego w tym ransomware? Najczęściej nie atakuje on na prawo i lewo tylko jest ręcznie wprowadzany do zaatakowanej organizacji:

Unlike the common ransomware, systematically distributed via massive spam campaigns and exploit kits, Ryuk is used exclusively for tailored attacks. This, of course, means extensive network mapping, hacking and credential collection is required and takes place prior to each operation…

Więcej dowiesz się u źródła >

Korea Północna zaprzecza, że zarobiła na cyberatakach 2 mld. dol.

Już w 2017 r. pojawiły się doniesienia, że za wieloma cyberatakami, m.in. WannaCry stoi rząd Korei Płn. Zachodnie media wyliczyły, że Korea zarobiła na tych atakach ok. 2 mld dol. Korea oczywiście zaprzecza.

Oto treść oryginalnego oświadczenia…

Więcej dowiesz się u źródła >


Deepfake: niemal idealnie podrobili głos prezesa. Przelał przestępcom równowartość 1 mln PLN – myśląc że płaci dostawcy…

W tym dość ciekawym (i chyba pierwszym w swoim rodzaju) przypadku wymienia się firmę z sektora energetycznego w UK. Zwykła rozmowa telefoniczna brytyjskiego CEO, z uber-prezesem z Niemiec.

– Hej Brajan, jak tam leci? Nasz węgierski dostawca potrzebuje na ASAP-ie zaliczkę na dostawę części do transfomatorów. Dasz radę?
– Jutro wystarczy?
– Nie, lepiej dzisiaj bo i tak mamy opóźnienie
– No dobra, podaj dane.

To wolne tłumaczenie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Takim binarnym SMSem możesz przepuścić komunikację z czyjegoś smartfona przez swój serwer (*)

Jeśli ktoś był na na jednym z naszych hacking party widział na żywo działanie binarnych SMS-ów (można np. podmienić SMS-a, którego już się wysłało… to cały czas działa!).

Tymczasem warte wzmianki jest badanie od Checkpointa, które pokazuje innego rodzaju SMS, wysyłany rzekomo od operatora GSM…

Więcej dowiesz się u źródła >

Firefox w standardzie zaczął blokować wszelakie ciastka trackujące + przeglądarkowe kryptominery

Wraz z wydaniem Firefoksa w wersji 69 mamy takie oto radosne informacje:

For today’s release, Enhanced Tracking Protection will automatically be turned on by default for all users worldwide as part of the ‘Standard’ setting in the Firefox browser and will block known “third-party tracking cookies” according to the Disconnect list

Więcej dowiesz się u źródła >

Czym jest system Pegasus i czy Polska go posiada?

Takie pytanie zadaje nam wielu czytelników. Zacznijmy od tego czym jest Pegasus – to oprogramowanie szpiegowskie rozwijane przez izraelską firmę NSO group, potrafiące infekować zarówno iPhone-y jak i Androidy (wersja na ten system znana jest też jako Chrysaor). Jak piszą twórcy systemu:

(…) provides authorized governments with technology that helps them combat terror and crime…

Więcej dowiesz się u źródła >

BOEINGI 787 PODATNE NA ATAKI HAKERÓW?

Podczas konferencji Black Hat poruszono temat błędów w oprogramowaniu Boeinga 787, za pomocą których rzekomo możliwe jest przejęcie kontroli nad samolotem. Producent zaprzecza istnieniu zagrożenia, a Xopero Software, twórca programów do backupu i odzyskiwania danych, tłumaczy o co chodzi w konflikcie.

W trakcie jednej z konferencji Black Hat Briefings w Las Vegas, Ruben Santamarta – główny konsultant do spraw cyberbezpieczeństwa w IOActive – opowiedział o znalezionych lukach w oprogramowaniu popularnych samolotów Boeing 787. Producent samolotów niemal natychmiast określił prezentację jako “nieodpowiedzialną i mylącą’…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Trojan na Androida zainfekował 11 milionów urządzeń. Cyberbezpieczeństwo w polskim sektorze finansowym

Trojan na Androida zainfekował 11 milionów urządzeń. Cyberbezpieczeństwo w polskim sektorze finansowym

Trojan na Androida zainfekował 11 milionów urządzeń Nowa wersja malware o nazwie Necro trafiła do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA