Z ostatniej chwili

Gdzie najlepiej kopać Ethereum? Porównanie kopalni kryptowalut w chmurze czyli Cloud mining.

Ocena czytelników
[Głosów: 8 Ocena: 5]

Każdy górnik zastanawia się, co się teraz opłaca kopać Bitcoina, Ethereum czy inną kryptowalutę? Kupić własną koparkę czy zainwestować w usługi firm świadczące wydobycie w chmurze no i nie tylko. Szkół i szkółek jest dużo, firm i biznesów też. Ale który wybrać?

No właśnie, zawsze powyższe pytania są nurtujące.

Od dzisiaj rozpoczynam serię artykułów zawierającą analizę najbardziej rentownych kopalni kryptowalut w chmurze tzw. cloud mining, z podziałem na wydobycie poszczególnych kryptowalut. Zaczniemy od Ethereum, gdyż wydobycie Bitcoina nieraz było opisywane przeze mnie w opisach kopalni kryptowalut w chmurze. Co nie znaczy, że jest to już nieopłacalne, według mnie wręcz przeciwnie.

No ale wracamy do Ethereum, prognozy ceny w tym roku są obiecujące. Cena za 1 ETH może urosnąć nawet do 2500 USD, a niektórzy znawcy spekulują, że może osiągnąć cenę nawet 5000 USD, czas pokaże 😉 .

Prognoza ceny Ethereum na 2018, 2019, 2020 i 2021

Fakt, że są to spekulacje, ale analizując historię ceny najpopularniejszych kryptowalut, potwierdzam co mówią o tym fachowcy Analizy Technicznej – „HISTORIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ”.

Przeanalizujemy oferty czterech firm świadczących usługi kopania kryptowalut w chmurze zarówno polskich jak i zagranicznych z ukierunkowaniem na wydobycie Ethereum.

Polska kopalnia kryptowalut w chmurze (cloud mining) – CCG Mining – więcej o firmie >

Oferowane pakiety:

Podstawowy

cena 27.99 USD za 1 MH/s

Brak dodatkowych opłat / 2 letnia umowa

Zaawansowany

cena 825.99 USD za 30 MH/s

Brak dodatkowych opłat / 2 letnia umowa

Pro

cena 2659.99 USD za 100 MH/s

Brak dodatkowych opłat / 2 letnia umowa

Indywidualny

cena 26.20 USD za 1 MH/s – zakup powyżej 40 MH/s

Brak dodatkowych opłat / 2 letnia umowa

Kalkulator CCG Mining

Do kopalni >

Znana nam kopalnia kryptowalut w chmurze (cloud mining) Genesis Mining – więcej o firmie >

Oferowane pakiety:

Mały – Starter

cena 1 520 USD za 40 MH/s

2 lata wydobywania Ethereum

Średni – Najlepszy zakup

cena 4 440 USD za 120 MH/s

2 lata wydobywania Ethereum

Duży – Maksymalny zysk

cena 12 960 USD za 360 MH/s

2 lata wydobywania Ethereum

Do kopalni >

No i moja (kopię BTC 🙂 ) ulubiona kopalnia kryptowalut w chmurze (cloud mining) Hashflare. – więcej o firmie > i TU >

Jedna cena wielokrotność 100 KH/s:

cena 2.20 USD za 100 KH/s

cena 22.00 USD za 1 MH/s

Umowa na 1 rok

No tu możemy zacząć kopać już za 2.20 $ 🙂 . Ale wypłata to chyba po roku 🙁 .

Do kopalni >

Ponadto w rankingu nieuwzględniono kopalni kryptowalut  Mycoincloud.com, gdzie cena 1 Ms/s to 20.81$. Obecnie brak kontraktu na wydobycie Ethereum.

Więcej o kopalni poczytasz w artykule Kopalnie kryptowalut w chmurze: Bitcoin.com i Mycoincloud.com

Kalkulacja opłacalności wydobycia Ethereum

Przeanalizujmy najpierw kalkulatory, gdzie należy przyjąć, że na 1 MH/s przypada 7 W zużycie energii,  przy koszcie energii 0.10$ za kW/h. Poniżej kilka przykładów:

Strona kalkulatora >

Strona kalkulatora >

Strona kalkulatora >

Analizując kalkulacje i przyjmując nawet, że 1 ETH będzie kosztował pod koniec roku 2500$ to z 1MH/s miesięcznie osiągniemy zarobek 6.60 – 7 USD 🙂 .

Podsumowując

Najbardziej opłacalnym planem na dzień pisania artykułu dysponuje – Rockwall Investments, gdzie cena to maksymalnie 25 USD za 1 MH/s. Ktoś tu zaraz zauważy hola, hola w HashFlare jest taniej bo tylko 22 USD za 1 MH/s. No tak, ale jeżeli patrzymy na to krótkoterminowo bo dopłacając tylko 3 USD mamy umowę na 2 lata, gdzie za rok w HashFlare musimy zapłacić za ponowny kontrakt. I jak widzimy zyskujemy za każdy 1 MH/s aż 19 USD!

A jak to się kształtuje średnio w pozostałych kopalniach? W Genesis Mining 38 USD za 1 MH/s, a w CCG Mining 27.99 USD. Choć zawsze trzeba się liczyć, że cena Hash Power może ulec zmianie lub może jej zabraknąć w każdej z wymienionych kopalni, gdzie pozostałe pozostają alternatywą dla wydobycia Ethereum 🙂 .

Należy również przyjąć, że może nastąpić zwiększenie mocy sieci (czyli liczby kopiących maszyn) oraz zmiana trudności wydobycia, co też wpływa na wielkość urobku. Ale na koniec pisania artykułu ETH idzie UP 🙂 – https://www.worldcoinindex.com.

Informacja LegioBiznes.PL

W rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19.10.2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). LegioBiznes.PL nie jest poradnikiem inwestycyjnym. Każda treść, która została umieszczona w domenie LegioBiznes.PL ma charakter wyłącznie edukacyjno-informacyjny, które to treści zostały odnalezione w Internecie i opublikowane przez autora. Informacje na stronie LegioBiznes.PL mogą być pomocne w zarabianiu i pozyskiwaniu klientów.Wszelkie treści zawarte na stronie nie stanowią porad inwestycyjnych. Programy opisane w domenie LegioBiznes.PL nie dają gwarancji zysku oraz odzyskania zainwestowanych pieniędzy. Gwarancja zarobków nie jest poświadczona przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, ani przez jakąkolwiek inną instytucję lub firmę. Dlatego inwestując pieniądze do któregokolwiek programu opisanego w  w domenie LegioBiznes.PL bądź świadomy/a istniejącego ryzyka.

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Snode wprowadza funkcję hostingu Trustless na masternode. Prosta, tania metoda uruchomienia masternode.

Snode wprowadza funkcję hostingu Trustless na masternode. Prosta, tania metoda uruchomienia masternode.

Ocena czytelników [Głosów: 16 Ocena: 5]Po bardzo produktywnym kwartale zespół Snode jest dumny i bardzo …

3 komentarze

  1. Należałoby jeszcze wspomnieć o kopalni kryptowalut Dtechmining ( https://www.dtechmining.com/ ). Ceny na poziomie od 18,99 USD do 20,99 USD za 1 MH/s przy protokole Ethash. Same koparki są zlokalizowane w Polsce. Program afiliacyjny do 10%. Jest to jedna z najatrakcyjniejszych dzisiaj ofert na rynku.

  2. Ech, brednie, brednie, brednie….
    Nazarabiac – to sie juz nazarabialem (co nie znaczy, ze jestem zarobiony) i jak czytam takie “artykuly”, to az mnie skreca. Pomijajac fakt sensownosci wykupu abonamentu w kopalni, lol – ludzie ocknijcie sie – to sprawdzilem hurraoptymistyczny zaczatek artykulu i prognozy ceny. No i wszystko jasne. Artykuly pojawiaja sie na… szczytach – ludzie zacheceni wchodza w “biznes” i … traca. Prognoza ceny na 2.500 USD ? Idealnie na szczycie powiedziales…. wiecej juz nie bylo :====] Teraz jest 180. Ile ja sie nie naczytalem podobnych “artykulow” w Parkietach i innych gazetkach dla “masowych inwestorow”… zawsze ta sama tendencja, z ktorej plynie zawsze jedna nauczka – jak pojawiaja sie artykuly namawiajace do kupna – bo hossa – to sprzedawac. Jak zaczynaja wszyscy mowic, zeby sprzedawac, bo bessa – to kupowac. Nie mowie, ze to automat – ale nasmiewam sie z prognoz domoroslych analitykow, ktorzy nie umieja emocji powstrzymac na boku i spojrzec, w jakiej pozycji znajduje sie rynek, tylko zawsze huzia – i do przodu – bo wszyscy tak leca. Jak te barany. No to niech leca 🙂

  3. Masz kalkulatory, post był pisany podczas pompki. Kontrakty na dzień dzisiejszy polecam w OXBTC lub Bitcoin India. Ethereum wchodzi w kooperacje z TRON-em więc mi się wydaje, że jednak skoczy do góry. A tak dla opornych, wiadomo inwestycje w crypto są długoterminowe. Powoli jednak lepiej odchodzić od POW a wchodzić w POS. Na ETH tez było to obiecane, do dnia dzisiejszego niezrealizowane

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA