Z ostatniej chwili
Hakerzy włamali się „przez rozmowę na Skype”! Mega wyciek, przeszło 700 milionów maili i haseł. Urządzenia muszą być cyberbezpieczne

Hakerzy włamali się „przez rozmowę na Skype”! Mega wyciek, przeszło 700 milionów maili i haseł. Urządzenia muszą być cyberbezpieczne

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Północnokoreańscy hackerzy włamali się „przez rozmowę na Skype” do globalnej sieci obsługującej bankomaty w Chile

W tym temacie mamy chyba same lekko sensacyjne ciekawostki 😉 Sama zaatakowana firma (zarządza siecią  IT łączącą bankomaty z bankami) utrzymywała włamanie w tajemnicy, a lakoniczne potwierdzenie incydentu opublikowała w grudniu (firma jednocześnie stwierdziła, że w wyniku włamania nie wydarzyło się nic negatywnego z ich infrastrukturą IT).

Analiza niewykrytego przez antywirusy malware, została opublikowana tutaj – ze wskazaniem na grupę Lazarus, którą może niektórzy pamiętają kontekście ataku na polski KNF

Więcej dowiesz się u źródła >

Nowy mega wyciek – przeszło 700 milionów maili/haseł / dotkniętych prawie 3000 różnych serwisów (również polskie)

Ktoś radośnie udostępnił zebrane wycieki z różnych źródeł – w sumie przeszło 2 miliardy e-maili. Po potraktowaniu maili jako case insensitive i posortowaniu całości – zostało nieco ponad 700 000 000 unikalnych maili z hasłami.

Tutaj macie listę wszystkich plików (domen), w tym wskazujących na takie polskie domeny jak…

Więcej dowiesz się u źródła >

Wyciekło 87GB prywatnych danych użytkowników

Do sieci trafiła ogromna porcja danych pochodzących z różnych źródeł, zawierająca 773 miliony unikalnych adresów e-mail i 21 milionów unikalnych haseł . Oczywiście większość z nich się powtarza, przez co cała baza danych liczy sobie w sumie 2’692’818’238 wierszy.

Zbiór nazwany Kolekcją 1 został umieszczony w serwisie Mega w formie 12 tysięcy plików o łącznej pojemności 87GB. Troy Hunt prowadzący stronę Have I been pawned potwierdził prawdziwość danych znajdując wśród nich swoje własne adresy e-mail i przypisane do nich hasła…

Więcej dowiesz się u źródła >


Branża cyfrowa: urządzenia wykorzystywane przez państwo muszą być cyberbezpieczne

Aż o 232% wzrosła w ciągu ostatnich sześciu lat liczba cyberataków na notebooki, laptopy i komputery stacjonarne. W samym 2017 r. podjęto 6 milionów prób cyberataków na urządzenia końcowe w Polsce – wynika z raportu opracowanego przez Związek Cyfrowa Polska.

Odpowiedni poziom bezpieczeństwa komputerów, smartfonów czy drukarek ważny jest przede wszystkim w administracji publicznej. Urzędnicy odpowiedzialni za zamówienia publiczne powinni mieć jasne wytyczne, jakie kryteria cyberbezpieczeństwa powinien spełniać zamawiany przez nich sprzęt…

Więcej dowiesz się u źródła >

Tajemnicze Raspberry Pi znalezione w szafie ze switchami

Otwieracie szafę w serwerowni i znajdujecie w środku komputerek Raspberry Pi, podłączony do prądu oraz do kabla sieciowego. Szukacie właściciela – i okazuje się, że o urządzeniu nikt w firmie nie wie i nikt się do niego nie przyznaje. Co robicie dalej?

Dokładnie taki scenariusz przydarzył się w organizacji, w której pracuje Christian Haschek. Christian opisał swoją analizę incydentu i choć nie doprowadza nas do samego końca, to proces analizy także jest dość ciekawy. Przeczytajcie…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ekstremalnie popularny manager plików na Androida – będąc w tej samej sieci WiFi można pobierać pliki z telefonu ofiary. Jest exploit

Chodzi o managera plików ES File Explorer, który w opisie chwali się tak:

Free, Safe, Simple (…) With over 500 million users worldwide

Tymczasem „tajemniczy badacz bezpieczeństwa 😉 ” zlokalizował podatność umożliwiającą na zdalne pobieranie / listowanie plików na telefonie ofiary. Można to zrobić, będąc w tej samej sieci WiFi (czy ogólniej w tej samej sieci LAN)…

Więcej dowiesz się u źródła >


Dane graczy Fortnite w niebezpieczeństwie. Wszystko przez Unreal Tournament

A to ciekawe. Dopiero teraz dowiadujemy się o poważnej luce bezpieczeństwa gry Fortnite, która została zaatakowana dzięki infrastrukturze działającej za… Unreal Tournament. Jak do tego doszło?

Dane graczy Fortnite trafiły do rąk badaczy tuż po tym, jak znaleźli poważną lukę na stronie dedykowanej grze Unreal Tournament – zawierającej statystyki poszczególnych graczy…

Więcej dowiesz się u źródła >

 

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Ataki zero-click Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak stajesz się ofiarą cyberprzestępców. Menadżer haseł (podobno) kradnący hasła

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Ataki zero-click: Nie klikasz, nie otwierasz, a i tak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA