Z ostatniej chwili
Europejczycy w sobotę protestują przeciwko ACTA 2! Co czeka przedsiębiorców KNF wprowadzi kuratorów do spółek! E-zwolnienia

Europejczycy w sobotę protestują przeciwko ACTA 2! Co czeka przedsiębiorców? KNF wprowadzi kuratorów do spółek!? E-zwolnienia

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Europejczycy w sobotę wyjdą na ulice protestować przeciwko ACTA 2

W sobotę, 19 stycznia o 14:00 na ulice europejskich miast wyjdą przeciwnicy dyrektywy w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym. Protesty są planowane w 15 krajach, również w Polsce.

Internauci wyjdą na ulice aż 9 polskich miast, m.in. w Krakowie, Katowicach, Łodzi, Warszawie i Poznaniu. Pełną listę można znaleźć na stronie inicjatywy Stop ACTA 2. Większość manifestacji zaplanowano na godz. 14:00. Wyjątkiem jest Gdańsk. Tam protest przesunięto na 19:00 ze względu na pogrzeb zamordowanego podczas 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pawła Adamowicza…

Więcej dowiesz się u źródła >

ACTA 2: Google pokazuje grafikę z przyszłym możliwym wyglądem wyszukiwarki

Sprawa tzw. ACTA 2 znowu budzi zainteresowanie, bo dziś dyrektywą dotyczącą prawa autorskiego ma zajmować się Rada Europejska. Właściciel największej wyszukiwarki testował ostatnio swój silnik pod kątem prawdopodobnych zmian. I pokazał taki, jak widzicie poniżej, zrzut ekranu ocenzurowany głównie przez artykuł 11 „ACTA 2”.

Twórcy treści, np. portale, mogliby zażądać od Google’a opłat za wykorzystanie fragmentu publikacji do jej opisu na poziomie wyszukiwarki lub zabronić takiego użycia. Zdaniem amerykańskiego koncernu, internauta w podglądzie zobaczy wtedy rekordy niemal bez zawartości…

Więcej dowiesz się u źródła >


Jaki los czeka przedsiębiorców?

Rząd stawia na wzrost konsumpcji, ale w kolejnych latach będzie coraz gorzej. Sejm uchwalił ustawę budżetową na 2019 r. PKB ma być wyższy o 3,8 proc., średnioroczna inflacja wyniesie 2,3 proc., przeciętny roczny fundusz wynagrodzeń w gospodarce narodowej oraz emerytur i rent wzrośnie nominalnie o 6 proc. Konsumpcja ma rosnąć szybciej niż cała gospodarka, założono, że o 5,9 proc.

Wzrost konsumpcji wynika z dobrej koniunktury gospodarczej i programów socjalnych, z podwyżek emerytur i programu 500+, ale możliwości opierania na tym wzrostu PKB już się wyczerpują – mówi w rozmowie z MarketNews24 dr Bohdan Wyżnikiewicz z Instytutu Prognoz i Analiz, były prezes GUS…

Więcej dowiesz się u źródła >

KNF chce poszerzyć swoje uprawnienia wprowadzając kuratorów do spółek

Komisja Nadzoru Finansowego planuje wprowadzić kuratorów do spółek giełdowych. W ocenie urzędu kuratorzy objęliby kontrolą przede wszystkim spółki o rozproszonym akcjonariacie, których pogarszająca się sytuacja finansowa powoduje trudności w zapewnieniu działania organów lub następuje utrata kontaktu ze spółką. Nowy pomysł został pozytywnie odebrany przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, natomiast budzi wiele wątpliwości w Stowarzyszeniu Emitentów Giełdowych.

Kurator ochroni inwestorów przed nieuczciwymi spółkami?

Pomysł wprowadzenia kuratora do spółek znalazł się w uwagach KNFu do projektu nowelizacji ustawy o ofercie publicznej, który został skierowany do resortu finansów. Jak przekonuje sama instytucja, nowe rozwiązanie miałoby służyć przede wszystkim inwestorom i firmom…

Więcej dowiesz się u źródła >


 

Jak przekazywać dane osobowe z Polski do Wielkiej Brytanii na wypadek brexitu. Wyjaśnienia UODO

Wobec dużego prawdopodobieństwa wystąpienia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez zawarcia regulującej to umowy międzynarodowej, Prezes UODO wyjaśnia, jakie będą tego konsekwencje dla polskich administratorów danych i podmiotów je przetwarzających oraz radzi, jak się do tego właściwie przygotować.

Obecne zasady przekazywania danych – tylko do 29 marca 2019 r.

Do 29 marca 2019 r. – czyli tak długo, jak Wielka Brytania będzie członkiem Unii Europejskiej – przekazywanie danych do podmiotów działających na terytorium tego państwa będzie mogło się odbywać swobodnie bez żadnych dodatkowych ograniczeń tak, jak to miało miejsce dotychczas. Transfery danych w obrębie UE korzystają z zasady swobodnego przepływu danych. Zgodnie z tą zasadą przekazywanie danych z Polski do innych państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego (UE oraz Islandia, Liechtenstein i Norwegia) jest traktowane tak samo, jakby miało miejsce na terenie Polski. Wymagane jest przestrzegania podstawowych zasad przetwarzania danych i wynikających z nich obowiązków…

Więcej dowiesz się u źródła >

E-zwolnienia – co zmieniło się od 1 grudnia 2018?

Wraz z dniem 1 grudnia 2018 zmieniła się forma wystawianych zwolnień lekarskich. Od tego dnia pracownik nie otrzyma już tradycyjnego L4, gdyż zostało ono wyparte przez elektroniczną formę tzw. e-ZLA. Jak wygląda to w praktyce?

e-ZLA

O elektronicznych zwolnieniach wiele mówiono w poprzednich latach, kiedy to z dniem 01.01.2016 r. nadano lekarzom uprawnienia do wystawiania zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy w formie e-ZLA. Do 2016 roku każde zwolnienie miało wyłącznie papierową formę, a lekarz wypisując dokument sporządzał jednocześnie jego trzy kopie. Jedna z nich trafiała do rąk pracownika, jedna do ZUS, a jedna pozostawała w gabinecie lekarskim…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną Skarbówka może działać wstecz Kwota wolna od podatku

Własna działalność – jak rozliczyć PIT za za 2019 rok? Jak rozliczyć działalność nierejestrowaną? Skarbówka może działać wstecz? Kwota wolna od podatku

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0] Własna działalność – jak rozliczyć PIT za 2019 rok? …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA