Z ostatniej chwili
Historia zaginięcia 242 milionów dolarów! Atak phishingowy podszywający się pod Niebezpiecznik i Orange. Google chce uśmiercić URL! Ransomware Ryuk

Historia zaginięcia 242 milionów dolarów! Atak phishingowy podszywający się pod Niebezpiecznik i Orange. Google chce uśmiercić URL! Ransomware Ryuk

Rekordowy przekręt nigeryjski – historia zaginięcia 242 milionów dolarów

Napad na bank to przemoc, ryzyko i duży stres. Dlatego lepiej nakłonić bank, by sam wypłacił odpowiednią kwotę. Prawie ćwierć miliarda dolarów na początek wystarczy. Czary? Prawie, przekręt. Największy jak dotąd przekręt nigeryjski.

Banki w Ameryce Południowej to łakomy kąsek dla miejscowych przestępców. I tak np. w 2005 w Fortaleza w Brazylii złodzieje wynieśli ze skarbca 71 milionów dolarów. W 2011 w Buenos Aires w Argentynie złodzieje wyciągnęli min. 10 milionów dolarów w gotówce, papierach wartościowych i kosztownościach z bankowych skrytek. W 2017 w Sao Paulo zawodowcy włamywali się podkopem po 331 milionów dolarów wprost ze skarbca Banco de Brasil. Ale nie zdołali zabrać ani grosza. Amatorzy: dwadzieścia lat wcześniej dwóch dżentelmenów z Nigerii, nie ruszając się z miejsca zamieszkania, wyprowadziło z Banco Noroeste prawie ćwierć miliarda dolarów. Większości z tych pieniędzy do dziś nikt nie namierzył…

Więcej dowiesz się u źródła >

Atak phishingowy podszywający się pod serwisy Niebezpiecznik i Orange

Jak donosi redakcja serwisu Niebezpiecznik: „Jesteśmy zaszczyceni. Właśnie rozpoczęła się wysyłka e-maili, które podszywają się pod Niebezpiecznika i Orange jednocześnie”.

To, że cyberprzestępcy podszywają się pod znane firmy i marki, to żadna nowość. Ale podszywanie się pod serwis donoszący o takich zagrożeniach to pewne novum. Nadawcą fałszywych maili jest osoba podpisująca się jako Piotr Konieczny i podająca jeden z trzech adresów: piotr@konieczny.pl, piotr@biuro.pl lub piotr@kon.pl. Sama fałszywa wiadomość wygląda na wysłaną przez stronę: NIebezpiecznik,pl – zwróćmy uwagę, że przed „pl” nie ma kropki…

Więcej dowiesz się u źródła >


Google chce uśmiercić URL. Powodem jest m.in. bezpieczeństwo

Google myśli nad tym, aby uśmiercić URL, które przede wszystkim kojarzymy z adresami stron internetowych. Już jesienią lub wiosną przyszłego roku zostanie zaproponowana alternatywa, która na razie jednak nie jest znana. Google twierdzi, że pogrzebanie linków URL będzie dobrym pomysłem m.in. pod względem bezpieczeństwa.

URL to skrót Uniform Resource Locator. Jest to format do adresowania zasobów w internecie i sieciach lokalnych. Nam przede wszystkim URL kojarzy się głównie z adresami stron internetowych. Według Google nadszedł czas, aby to rozwiązanie w końcu pożegnać…

Więcej dowiesz się u źródła >

Jak chińskie smartfony podsłuchują swoich użytkowników

Dowodów na to, że chińskie telefony podsłuchują nas na zlecenie władz w Pekinie, oficjalnie nigdy nie przedstawiono. Niektóre przypadki prób naruszenia prywatności dają jednak sporo do myślenia.

Sprawa Vivo NEX

Na początku lipca br. użytkownicy smartfonów Vivo NEX odkryli, że po otwarciu niektórych aplikacji, w tym przeglądarki chińskiego giganta internetowego Tencent – QQ, aparat samoczynnie wysuwa się z obudowy. W odróżnieniu od większości innych telefonów komórkowych, w których kamera może aktywować się bez wiedzy użytkownika, Vivo NEX posiada mały aparat na górnej części urządzenia, który wysuwa się, gdy jest włączony i chowa, gdy telefon z niego nie korzysta…

Więcej dowiesz się u źródła >

100 tys. osób uwierzyło, że aplikacja powiększy pamięć RAM o 128 GB

W ostatnim czasie wiele osób nabrało się na oprogramowanie „przepowiadające przyszłość” i obiecujące powiększenie pamięci operacyjnej. Google Play jest bezpiecznym sklepem tylko w teorii. Wciąż uwadze systemu weryfikacji uchodzą fałszywe aplikacje, które okazują się być bankowymi trojanami.

Z raportu firmy ESET zajmującej się cyberbezpieczeństwem wynika, że w sklepie Google Play pojawiły się trzy aplikacje dla fanów horoskopów, które okazały się być trojanami bankowymi. Meu HoroscopoFree Daily Horoscope 2019 i Free Daily Horoscope 2019 – Astrology Online zostały pobrane 1500 razy. W każdym przypadku mogły odczytywać i wysyłać wiadomości SMS ze smartfonów użytkowników, a także pobierać w tle inne aplikacje…

Więcej dowiesz się u źródła >


Groźne aplikacje wymierzone w fanów horoskopów i entuzjastów powiększania RAM

Sklep Google Play jest notorycznie wykorzystywany przez oszustów do publikacji zainfekowanych aplikacji. Tym razem pojawiły się w nim aplikacje, które zamiast przepowiadania przyszłości, kradły dane logowania do bankowości internetowej, a to nie wszystko.

Jak informuje na Twitterze Lukas Stefanko – badacz bezpieczeństwa z ESET – w sklepie Google Play pojawiły się trzy aplikacje, które miały służyć przepowiadaniu przyszłości. Aplikacje: Meu Horoscopo, Free Daily Horoscope 2019, Free Daily Horoscope 2019 – Astrology Online zostały pobrane ponad 1500 razy i okazały się trojanami bankowymi, które mogły odczytywać i wysyłać wiadomości SMS, ściągać inne aplikacje oraz przede wszystkim kraść dane dostępowe do kont bankowych. Co ciekawe, nie tylko fani astrologii w ostatnim czasie dali się nabrać…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ransomware Ryuk wyłudził już ponad 600 tysięcy dolarów

W ciągu dwóch ostatnich tygodni ransomware o nazwie Ryuk zaatakował wiele organizacji na świecie. Jak dotąd wśród ofiar znalazło się kilka firm, którym zaszyfrowano setki komputerów znajdujących się w wielu różnych centrach danych.

Pomimo, że techniczne możliwości Ryuk są stosunkowo niewielkie, przynajmniej trzy firmy z różnych stron świata zostały poważnie dotknięte atakiem. Co gorsza, część organizacji zapłaciła ogromne kwoty okupu w celu odzyskania swoich plików. Cena okupu poszczególnych ofiar wahała się od 15 do 50 BTC, w sumie dając  ponad 640 000 dolarów…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga. Uwaga na fałszywe SMS-y. Mogą dotyczyć banków lub Urzędu Skarbowego

Poważna podatność w popularnych smartfonach Samsunga Sprawa jest poważna, ponieważ mowa o modelach, które nie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA