Z ostatniej chwili

Jak zrobić Bota na Facebooku?

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Wysyłając wiadomość do jakiegoś fanpage’a, prawdopodobnie miałeś już okazję przekonać się, czym jest bot na Facebooku. Może nawet pomyślałeś, że to fajna sprawa i dobrze byłoby mieć takiego. Sęk w tym, że nie wiesz, jak go zrobić (najlepiej bezkosztowo, prawda?). Spieszę z instrukcją!

Bot na Facebooku – co to jest?

Bot na Facebooku to program, który w naszym imieniu odpowiada na wiadomości wysyłane do fanpejdża. Nie pomyl ich jednak z dostępnymi na platformie automatycznymi odpowiedziami. To coś znacznie bardziej rozwiniętego. Przede wszystkim, z botem można porozmawiać. Nawet na dwa sposoby – albo wybierając dostępne opcje z krótkiego menu, albo po prostu zadając swoje pytanie.

Jak zrobić bota na Facebooku

Prawdopodobnie myślisz, że zrobienie własnego bota na Facebooku to skomplikowana sprawa i wymaga zatrudnienia programisty, który go wykona. Jeszcze do niedawna faktycznie tak było. Odkąd jednak Facebook w ubiegłym roku wprowadził boty, powstało kilka narzędzi, które pozwalają stworzyć własnego bota bez wpisywania nawet linijki kodu!

Oczywiście ich możliwości nie są aż tak rozbudowane jak w przypadku dedykowanego rozwiązania, jednak i tak pozwalają na wiele.

Narzędzie do tworzenia botów na Facebooku – ChatFuel

ChatFuel to narzędzie, które pozwala za pomocą prostego interfejsu zbudować i uruchomić własnego bota na Facebooku. Przetestowałem je w praktyce – mój własny bot (z którym możesz porozmawiać tutaj) powstał właśnie w ten sposób.

Stworzenie bota w ChatFuel jest banalnie proste. Wystarczy kilka kroków.

Po pierwsze musisz założyć konta, uruchomić bota i połączyć go ze swoją stroną na Facebooku…

Fragment artykułu, więcej przeczytasz na: http://arturjablonski.com

O Legiobiznes.pl

Legiobiznes.pl
Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Facebook w opałach, ograniczy zasięgi treściom wirusowym, ułatwi zarządzanie naszymi postami, e-mail marketing, sprawne usuwanie postów

Facebook: w opałach, ograniczy zasięgi treściom wirusowym, ułatwi zarządzanie naszymi postami, e-mail marketing, sprawne usuwanie postów

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Facebook w opałach Bojkot Facebooka ze strony biznesu przynosi rezultaty. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

DARMOWE OGŁOSZENIA