Z ostatniej chwili

Microsoft: Windows 10 przypmni nam o dużych aktualizacjach, foldery pod nadzorem, wyszydazany przez kręgi IT

Ocena czytelników
[Głosów: 0 Ocena: 0]

Microsoft: Windows 10 będzie przypominał o nowych aktualizacjach

Wszystko w trosce o bezpieczeństwo użytkowników. Microsoft poinformował właśnie, że Windows 10 otrzyma specjalny mechanizm, mający przypominać osobom korzystającym z najnowszych okienek o możliwości instalacji nowych aktualizacji. Powiadomienia pojawią się w nieobsługiwanym już wydaniu 1507.

Zdaniem wielu osób wprowadzenie notyfikacji jest spowodowane m.in. niedawną aferą z wirusem Petya, który blokował komputery i żądał wpłaty określonej kwoty na konto cyberprzestępców w zamian za ponowne udostępnienie plików…

Czytaj więcej na: http://pclab.pl

Windows 10 przypomni o aktualizacji

Na pulpicie nieaktualnego systemu Windows 10 pojawi się wkrótce komunikat o tym, ze może warto jednak tej aktualizacji dokonać.

Aktualizacja [07.07.2017] : Jak Microsoft zapowiadał, tak też zrobił. Na moim dodatkowym komputerze z (niezaktualizowanym) systemem Windows 10 rzeczywiście pojawił się taki komunikat i na szczęście w żaden sposób nie utrudnia on pracy. Jest to zwykłe (choć sporych rozmiarów okno) z dwiema opcjami do wyboru: „Przypomnij mi później” oraz „Przejrzyj ustawienia”. Po kliknięciu pierwszego przycisku okienko znika i można kontynuować pracę. Czas pokaże, jaka będzie częstotliwość wyświetlania tej informacji. Oczywiście zalecane jest kliknięcie drugiej opcji i przygotowanie się na aktualizację systemu – dla własnego bezpieczeństwa. Okno wygląda tak:

Windows 10 aktualizacja komunikat

Czytaj więcej na: http://www.benchmark.pl

Windows 10 przypomni ci, że masz zainstalować duże aktualizacje

Microsoft dba o bezpieczeństwo użytkowników i nie chce, aby ci byli narażeni na ataki, jak te z użyciem ransomware Petya. Dlatego zamierza wprowadzić nowy mechanizm powiadomień, który ma nakłonić użytkowników Windows 10 do instalacji ostatnich dużych aktualizacji, które nie wszyscy jeszcze mają. Obecnie będzie to zachęta do Creators Update.

Microsoft zakończył już wsparcie dla “gołego” Windows 10 1507, ale nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Ta wersja okienek nie otrzymuje już comiesięcznych aktualizacji bezpieczeństwa i jest bardziej narażona na ataki z użyciem złośliwego kodu. Microsoft zamierza temu zaradzić.

Gigant z Redmond przekazał, że użytkownicy Windows 10 1507 będą otrzymywać specjalne powiadomienia, które mają ich zachęcić do instalacji ostatniej dużej aktualizacji dla systemu…

Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl

W Windows 10 pojawiają się foldery pod specjalnym nadzorem

Nowa kompilacja Windows 10 wprowadziła nową funkcję zabezpieczającą przed nieautoryzowanym dostępem do danych zgromadzonych na dysku komputera. Powiązany z Defenderem mechanizm nazywa się Controlled Folders i odpowiada za blokowanie dostępu do wybranych folderów przez potencjalnie niebezpieczne aplikacje. Zawartość takiego folderu mogą zmieniać tylko aplikacje znajdujące się na tzw. białej liście. To użytkownik decyduje które części dysku mają być w ten sposób chronione i jakie programy są uprawnione do dostępu do zgromadzonych danych.

Źródło: http://twojepc.pl

Microsoft znowu naraził się na drwiny światka IT, a wszystkiemu winne Dwie Zasady Szarlotki

Niedawno Microsoft zdecydował się zmienić bardzo ważny element swojej infrastruktury informatycznej, mianowicie systemy kontroli wersji kodu źródłowego oprogramowania. Inżynierowie odpowiedzialni za Windows, Office i Azure korzystali do tej pory z Team Foundation Version Control (TFVC) oraz Source Depot. Jednak wraz ze wzrostem rozmiaru repozytoriów pewne podstawowe operacje zaczęły zajmować im po prostu za dużo czasu.

Firma stanęła przed dylematem. Z jednej strony Microsoft powinien być najbardziej kompetentną organizacją na świecie, aby stworzyć nowe rozwiązanie do kontroli wersji. W końcu zatrudniają tysiące wykwalifikowanych deweloperów.

Z drugiej zaś strony zbudowanie od zera takiego systemu wymagałoby nie lada nakładów finansowych. Poza samym napisaniem kodu oraz wyłapaniem błędów gigant z Redmond musiałby przeszkolić większość swoich pracowników i stopniowo zmigrować trwające projekty na nową platformę. Według Briana Harrego decyzja w jakim kierunku podążyć była wyjątkowo trudna i w żadnym razie nie jednomyślna.

Koniec końców Microsoft postanowił wdrożyć popularny system Git, dostępny dla wszystkich za darmo na licencji GPLv2. Nie byłoby w tym nic specjalnie interesującego, gdyby nie drobny fakt.

Git wymyślił Linus Torvalds, szwedzki programista od imienia którego nazwę bierze najbardziej udany projekt otwartego oprogramowania na świecie – Linux. Głęboką niechęć Microsoftu do Linuxa  wyraził niegdyś Steve Ballmer , ówczesny szef firmy, nazywając go rakiem doczepiającym się (w sensie własności intelektualnej) do wszystkiego czego dotknie…

Czytaj więcej na:https://dailyweb.pl

 

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Windows 10 kilka dobrych porad. Firefox będzie instalowany standardowo w Windows. Windows integruje się z Androidem i iOS?

Ocena czytelników [Głosów: 0 Ocena: 0]Windows 10: Najlepsze porady, które mogą Ci się przydać W …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA