Najlepsze najlepsze mobilne aplikacje pocztowe
Poczta w telefonie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dostęp do swojego konta mamy zawsze i wszędzie. Warto zobaczyć, jakie programy warto wykorzystać do jej obsługi.
Gmail
Jeżeli korzystamy z Gmaila na PC, wygodnie jest odbierać pocztę w tej usłudze także w telefonie. Gmail jest zintegrowany z Androidem i po zalogowaniu na nasze konto Google – gotowy do użycia. By dodać kolejne konto do aplikacji Gmail, należy wybrać menu kontekstowe wysuwane z lewej strony, nacisnąć Ustawienia i Dodaj konto. Można dodać konta Outlooka i inne.
Outlook
Outlook jest najlepszym wyborem, jeżeli korzystamy z usług Microsoftu – nie tylko e-maili, ale również OneDrive’a i pakietu Office. Po pierwszym uruchomieniu program poprosi nas o podanie adresu e-mail i ewentualnie o dodatkowe dane. Program Outlook dla Androida został zintegrowany z kalendarzem Outlook. Możemy podpiąć do Outlooka konto Google – zaimportuje wtedy pocztę i dane z kalendarza Gmaila. Aplikacja pozwala na ustawienie zdefiniowanego podpisu pod wiadomościami i na zmianę akcji po przesunięciu ikony wiadomości w głównym menu…
Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl
96% klientów polskich operatorów może korzystać w UE z telefonu jak w kraju
To była długa batalia, która skończyła się 15 czerwca 2017 roku, można powiedzieć szczęśliwym finałem. UKE powoli zaczyna podsumowywać ją i udostępnia pierwsze informacje na temat wdrożenia zasady Roam like at home u naszych operatorów.
W kwestii podsumowania całej tej historii z nowymi regulacjami w UE u polskich operatorów, bo to było naprawdę ciekawe i przerodziło się w istny wyścig, ze szczęśliwym finałem 15 czerwca, przeżyjmy to jeszcze raz. Pierwszy nowe cenniki roamingowe ogłosił Play 12 maja, to był swoisty powrót na ziemię. Można powiedzieć, że skończyły się złudzenia, że w ogóle będziemy mogli korzystać z telefonu w UE, jak w kraju. Przekopiuję tylko jeden ze zrzutów nowego cennika Play w tamtym czasie.
W większości taryf zostały wprowadzone dodatkowe opłaty na rozmowy, wiadomości i transfer danych, jedynie udostępniono darmowe pule na odbieranie połączeń w UE. Podobnie swoje cenniki skonstruował i ogłosił dwa dni później T-Mobile oraz 15 maja, czyli miesiąc przed deadlinem Plus…
Czytaj więcej na: http://antyweb.pl
Gdzie najkorzystniejszy abonament? Porównujemy oferty operatorów
Czy w najdroższym abonamencie rzeczywiście dostaniemy najwięcej usług? Jaką ofertę wybrać, gdy planuje się tylko korzystać z internetu lub SMS-ów? Przeanalizowaliśmy aktualne plany taryfowe największych polskich operatorów sieci komórkowych i przygotowaliśmy zestawienie, które pomoże Wam wybrać najbardziej korzystny abonament.
Publikacja pochodzi z naszej nowej aplikacji MobiRadar, którą obszernie przedstawiliśmy w jedenj z naszych wcześniejszych publikacji. Zainstaluj MobiRadar już dziś i używaj tylko najlepszych aplikacji na Androida. Jeśli czytasz ten artykuł na komputerze, wystarczy, że zeskanujesz telefonem umieszczony powyżej kod QR. Przeniesie Cię do sklepu Play. Jeśli przeglądasz Komputer Świat na smartfonie, kliknij po prostu wcześniej zamieszczony link.
W ciągu ostatniej dekady na polskim rynku telefonii komórkowej pojawiło się wielu operatorów wirtualnych, którzy wykorzystują infrastrukturę Orange, Plus czy Play. Nie muszą oni posiadać rozbudowanej sieci salonów sprzedaży i dystrybucji internetowej, więc takie firmy, jak Virgin Mobile czy Lajt Mobile mogą oferować te same usługi w niższych cenach. Do tego wszystkiego dochodzą jeszcze nowe marki działające pod szyldem największych operatorów np. Nju Mobile czy Plush, które często oferują krótkotrwałe umowy abonamentowe. Wszystko to sprawia, że mamy duży wybór bardzo korzystnych ofert abonamentów. Ten medal ma jednak drugą stronę. Duża konkurencja na rynku sprawia, że łatwo pogubić się w czasem bardzo podobnych ofertach.
Przyjrzeliśmy się dokładnie i przeanalizowaliśmy oferty 11 najpopularniejszych polskich operatorów, by odnaleźć najbardziej opłacalny plan, czyli taki, który charakteryzuje się najlepszym stosunkiem oferowanych usług do ceny jaką trzeba za niego zapłacić. W naszych wyliczeniach wzięliśmy pod uwagę to ile potencjalny klient otrzymuje minut na rozmowy, SMS-ów i MMS-ów do wysłania w każdym okresie rozliczeniowym oraz rozmiar pakietu danych mobilnych. Przeanalizowaliśmy także opłacalność dodatkowych pakietów, które można wykupić w po wykorzystaniu abonamentu. Wszystko to do wykorzystania w kraju i na terenie Unii Europejskiej. Naszym scenariuszem wyjściowym była sytuacja, w której podpisujemy nową umowę (jedna karta SIM) na 24 miesiące bez telefonu i rabatów za e-fakturę oraz zgody na telemarketing. Takie założenia pozwoliły nam dokładnie oszacować opłacalność każdej oferty, a efekty naszej pracy przedstawiamy na poniższym wykresie.
Za 100% przyjęliśmy abonament Orange Smart Plan LTE za 50,99 zł, bo w naszym wcześniejszym porównaniu ofert internetu w roamingu okazał się najkorzystniejszy. Sprawdziliśmy więc jak wypada on na tle konkurencji po uwzględnieniu innych oferowanych w nim usług…
Czytaj więcej na: http://www.komputerswiat.pl
John Gruber przypomina: Nie wymuszajcie zamykania aplikacji w tle na iOS
Ci z Was, którzy śledzą moje wpisy na Antyweb wiedzą, że od kwietnia stałem się użytkownikiem iPhone, po 6 latach przygody ze smartfonami z Androidem na pokładzie. Nie śledziłem za bardzo wiadomości o produktach Apple, gdyż nie opisywałem ich na Antyweb, stosując się do zasady – nie korzystałeś, nie wypowiadaj się. Dziś trafił do mnie wpis Johan Grubera z Daring Fireball, w którym przypomina on, iż przeświadczenie, o tym, że zamykanie aplikacji działających w tle poprawia wydajność telefonu i powoduje mniejsze zużycie baterii, jest największym błędnym wyobrażeniem o systemie iOS.
Korzystałem z różnych modeli, z budżetowych, ze średniej półki i z flagowców z Adroidem. Przez te kilka lat przyzwyczaiłem się do jednej czynności podczas korzystania z tych telefonów. A mianowicie właśnie do regularnego czyszczenia aplikacji działających w tle. Chyba przy tych słabszych modelach, rzeczywiście dawało to efekt przyspieszenia i tak mi zostało, w przypadku nowszych i szybszych modeli przerodziło się to w higienę korzystania z telefonu. Po prostu lubiłem mieć wszystko wyczyszczone w tle, bez zbytniego wnikania już, dlaczego, po co i jakie to ma skutki. To nie było dobre dla moich urządzeń. Niestety, przyzwyczajenie to przeniosłem również na iPhone SE, ale teraz poważnie już to przemyślę w trosce o jak najdłuższą żywotność baterii.
Oczywistym powinien być dla mnie fakt, że ponowne uruchamianie aplikacji od zera zużywa więcej zasobów procesora, niż przywrócenie jej po uprzednim zrzuceniu w tle, co przez to idzie również i większe zużycie baterii…
Czytaj więcej na: http://antyweb.pl