Z ostatniej chwili
Nowy system ochrony przed cyberprzestępcami w Google! Google Chrome poinformuje o wykradzionych hasłach. Dziecko bezpieczne w internecie
Nowy system ochrony przed cyberprzestępcami w Google! Google Chrome poinformuje o wykradzionych hasłach. Dziecko bezpieczne w internecie

Nowy system ochrony przed cyberprzestępcami w Google! Google Chrome poinformuje o wykradzionych hasłach. Dziecko bezpieczne w internecie

Nowy system ochrony przed cyberprzestępcami w Google

Google wprowadza system nowych powiadomień w ramach ochrony przed cyberprzestępczością. Jak to będzie działać i czy będzie bardziej użyteczne niż ostrzegawcze e-maile o nieznanym źródle logowania?

System ochrony przed cyberprzestępczością w przypadku usług Google jest najczęściej raczej bezradny. Do tej pory, jeżeli ktoś zalogował się na Twoje konto z nieznanego urządzenia to system automatycznie wysłał ostrzegawczego e-maila. Jednak ta funkcja pod względem bezpieczeństwa nie działa zbyt dobrze, bo w momencie, kiedy zauważymy tę widomość z opóźnieniem to może być już za późno na ratowanie naszego konta. Jeżeli nie zareagujemy od razu to haker zdąży zmienić nasze dane logowania lub po prostu wykradnie interesujące go informacje…

Więcej dowiesz się u źródła >

Aplikacja Google Chrome poinformuje o wykradzionych hasłach

Mobilna przeglądarka Google Chrome dla systemów Android oraz iOS otrzymała właśnie uaktualnienie zawierające szereg zmian z zakresu bezpieczeństwa danych użytkownika. Największą nowością jest funkcja informująca użytkownika o naruszeniu haseł, które zostały wcześniej zapisane w aplikacji Google Chrome.

Nie chcę umniejszać znaczenia rzeczonej nowości, gdyż uważam ją za niezwykle przydatną, ale warto zerknąć również na pozostałe świeżo zaimplementowane rozwiązania software’owe. Cokolwiek złego nie mówić o Google, trzeba oddać firmie to, że dokłada wszelkich starań w celu ochrony prywatności danych użytkownika końcowego. Na ile narzędzia te okażą się skuteczne, przekonamy się zapewne dopiero z czasem…

Więcej dowiesz się u źródła >

3 proste kroki do tego, by Twoje dziecko było bezpieczne w internecie

Bezpieczeństwo dziecka w sieci to temat, którego nie należy bagatelizować zwłaszcza teraz, gdy liczba godzin spędzonych przez najmłodszych przez ekranem wzrasta. Czasami wystarczy kilka prostych kroków, by bezpieczne było nie tylko dziecko, ale i cała rodzina.

Większość przekazu medialnego w czasie pandemii skupia się na tym, jak nowe warunki życia na nas wpływają. Z jakimi problemami musimy się mierzyć, jak z kryzysem radzą sobie firmy i jak będzie wyglądało życie „po koronawirusie”. Często w tym wszystkim poruszane są elementy związane z samopoczuciem, czyli to, jak organizacja miejsca pracy w domu, ograniczenie bezpośrednich kontaktów ze znajomymi czy długie przebywanie w zamkniętej przestrzeni wpływa na nasza psychikę…

Więcej dowiesz się u źródła >

Czy na słowo „bitcoin” ludzie wyłączają myślenie? Podkarpacka policja: oszuści czyścili ofiarom konta, zaciągali pożyczki, …

Historię można by podsumować tak. Zobaczmy z pozoru podobne dwa scenariusze:

Scenariusz 1.

— Daj mi zdalny dostęp do twojego komputera a następnie zaloguj się do bankowości elektronicznej. Aha, jeszcze zainstaluj taką oto wspaniałą appkę-backdoor na swoim telefonie

— Chyba cię *&@#&^!*&@#!!!

Scenariusz 2.

— Daj mi zdalny dostęp do twojego komputera a następnie zaloguj się do bankowości elektronicznej. Aha, jeszcze zainstaluj taką oto wspaniałą appkę-backdoor na swoim telefonie. Będziesz mógł zarobić kupę pieniędzy na krytpowalutach…

Więcej dowiesz się u źródła >

Rozpoczął się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa

Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Motto tegorocznej edycji EMC brzmi „Zastanów się, zanim klikniesz”. W Polsce akcję już po raz ósmy koordynuje Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to ogólnoeuropejska kampania organizowana przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Sieci i Informacji ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. We wszystkich państwach członkowskich Unii Europejskich w tym czasie organizowane są wydarzenia – szkolenia, warsztaty i akcje specjalne – mające zwiększać świadomość cyberbezpieczeństwa w sieci oraz nowoczesnych technologii…

Więcej dowiesz się u źródła >

Ostrzeżenie przed hakerami próbującymi włamywać się do banku PKO BP

CERT Polska ostrzega użytkowników smartfonów Android przed hakerami, którzy podejmują ostatnio próby włamywania się do takich urządzeń, podszywając się pod bank BKO BP. Robią to namawiając ich do aktualizowania aplikacji używanej do komunikowania się z bankiem (oferując nawet pieniądze za taką operację), podstawiając oczywiście w miejsce pakietu modyfikującego aplikację, opracowany przez siebie malware.

W komunikacie opublikowanym na Facebooku przez zespół informatyków z CERT Polska (działający w strukturach państwowego instytutu badawczego NASK; Naukowo Akademicka Sieć Komputerowa). czytamy: „Uwaga! Ostrzegamy przed nową kampanią malware na smartfony Android zachęcającą do instalacji poprzez reklamy Facebooka. Cyberprzestępcy obiecują pieniądze za aktualizację pobraną z reklamy. Malware to rodzina Alien (wywodząca się z Cerberusa) służąca do kradzieży środków z kont bankowych. Komunikat został przygotowany niestarannie za pomocą translatora, więc wielu osobom po ujrzeniu reklamy zapali się „czerwona lampka”. Złośliwa domena jest już na naszej liście ostrzeżeń”…

Więcej dowiesz się u źródła >

Nowy trend wśród cyberprzestępców – są ofiary!

Hakerzy zdecydowali się połączyć ransomware i DDoS w jedno, by skuteczniej wymuszać okupy od ofiar. Władze Stanów Zjednoczonych zdecydowały się wydać oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

Ostatnio pisaliśmy o niepokojących wynikach badań dotyczących ataków cyberprzestępczych typu DDoS. Wygląda na to, że sprawa jest rozwojowa, a hakerzy stają się coraz bardziej pewni siebie. Tym razem zdecydowali się połączyć dwa typy ataków: ransomware i DDoS

Więcej dowiesz się u źródła >

Koniec szyfrowania, jakie znamy

Informatyka kwantowa sprawi, że stosowane obecnie algorytmy szyfrowania danych przestaną być skuteczne. Kiedy to nastąpi i czy już pora się do tego przygotowywać?

Technologia komputerów kwantowych wciąż się rozwija i wszystko wskazuje, że w perspektywie kilkunastu najbliższych lat zacznie znajdować praktyczne zastosowania. Otworzy to zupełnie nowe możliwości obliczeniowe, zasadniczo zmieniając obraz rynku IT. Jedną z dziedzin, na które ogromny wpływ będą miały systemy kwantowe, jest bezpieczeństwo danych. Z jednej strony systemy te umożliwią tak silne szyfrowanie informacji, że jego złamanie będzie praktycznie niemożliwe. Ale z drugiej strony pozwolą na szybkie złamanie większości stosowanych obecnie algorytmów kryptograficznych, które przestaną pełnić swoją funkcję…

Więcej dowiesz się u źródła >

Dopiero teraz wykryto grupę hakerów, która atakuje systemy IT od prawie dziesięciu lat

Słowacka firma ESET poinformowała o odkryciu nowej, prawdopodobnie sponsorowanej przez rząd jednego z państw, grupę hakerów. Grupie nadano nazwę XDSpy i nie było by w tym nic nadzwyczajnego gdy nie fakt, że wykryto ją dopiero teraz podczas gdy badanie wykazało, że działa ona od co najmniej dziewięciu lat i przez cały ten czas nie została namierzona.

Działanie grupy – przeprowadzającej zaawansowane technicznie ataki typy APT (Advanced Persistent Threat) – zostało po raz pierwszy szczegółowo opisane pod koniec zeszłego tygodnia przez naukowców z firmy ESET, które podali taką informację na poświęconej bezpieczeństwu konferencji Virus Bulletin 2020…

Więcej dowiesz się u źródła >

O Legiobiznes.pl

Budowa i tworzenie profesjonalnych, responsywnych (RWD) stron www. Pozycjonowanie SEO, sklepy internetowe eSklep...

Sprawdź także

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony. Niebezpieczna podatność MS Office na Mac

Złodzieje mają przegwizdane. Twój smartfon sam wykryje, że został skradziony Google testuje nową funkcję Androida, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

DARMOWE OGŁOSZENIA