2/3 użytkowników instaluje aktualizację gdy tylko jest dostępna

Adobe przeprowadziło ankietę na 2000 amerykańskich użytkowników w wieku powyżej 18-lat, zadając im szereg pytań o ich przyzwyczajenia w kwestii instalacji nowego oprogramowania. Okazało się, że około 2/3 respondentów instaluje poprawki i aktualizacje, gdy tylko są one dostępne. Większość z nich robi tak ze względu na obawy o bezpieczeństwo przestarzałego programu oraz licząc na nowe funkcje i poprawki starych mechanizmów. Jeśli zaś chodzi o osoby odkładające aktualizację na później, lub wręcz ją odrzucające, to większość robi to w obawie przed ewentualnymi problemami i ze względu na niewiedzę.

Tacy użytkownicy wychodzą z założenia, że skoro nie wiedzą co dokładnie zmienia nowa aktualizacja, to najpewniej jej nie potrzebują. Dodatkowo boją się popsuć czegoś co już działa.

Źródło: http://twojepc.pl

Gigantyczny skandal w Szwecji – tajne rządowe bazy przekazane do „chmury”

Szwedzki rząd miał problem z obsługą IT kluczowych systemów – w związku z potrzebą obniżenia kosztów postanowił zwolnić pracowników a obsługę baz danych przekazać zewnętrznej firmie z innego kraju. I teraz ma setki problemów…

Już od ładnych paru lat podstawowym rozwiązaniem problemów związanych z wysokim kosztem utrzymania systemów IT dla wielu managerów są słowa – klucze takie jak outsourcing i chmura. Niestety nie zawsze decyzja o oddaniu kontroli nad systemami stronie trzeciej okazuje się być dobrym pomysłem, o czym boleśnie przekonała się szefowa  szwedzkiej Agencji Transportu, a krótko potem wszyscy Szwedzi, których dane znajdowały się w tajnych rządowych bazach.

Presja czasu

W styczniu tego roku z pracą – w trybie nagłym – pożegnała się szefowa szwedzkiej Agencji Transportu, prowadzącej rejestr wszystkich pojazdów w Szwecji i ich właścicieli. Niedawno została także ukarana grzywną w wysokości kilkudziesięciu tysięcy PLN (mniej niż jej miesięczna pensja) za niedbalstwo związane z ochroną tajnych informacji. To naprowadziło dziennikarzy szwedzkich mediów na trop chyba jeden z najciekawszych afer w obszarze outsourcingu i przekazywania poufnych danych do innych krajów…

Czytaj więcej na: https://zaufanatrzeciastrona.pl